Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz joysefke #42 üzenetére

    A szükségesnél nagyobb képet előre kiszámítani hogy annak csak egy része legyen megjelenítve (a maradék megy a süllyesztőbe) majd hatékonyan tömöríteni és azt a nagy képet átküldeni egy korlátos sávszélességű csatornán kicsit hurráoptimistán hangzik,

    Ez biztos kisebb eroforrast igenyel, mint tobb kepet szamitani es kuldeni, de amugy is skalazhatonak kell lennie az egesznek, tehat ha a szerver kevesebbet tud szamolni, akkor kisebb felbontast es reszletesseget renderel, ha a savszel kicsi, akkor meg kisebb bitrate-et es esetleg felbontast hasznal.

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz joysefke #65 üzenetére

    Érdekes elgondolás, de szerintem ott hibás, hogy a Google bejelentése alapján a Stadia-nak szoftveres oldalon csak Chrome-ra van szüksége. Az pedig van Windows-on is.
    Arról nem beszélve, hogy aki igazi, echte elkötelezett PC "masterrace" gamer, az továbbra is fogja szórni a pénzt a tuningra, egyben lesznek majd összehasonlító Digital Foundry videók a stream és natív futtatás oldalán. De arra jó lehet, hogy ha lesz ideiglenes trial, akkor bele lehessen nézni egy-egy játék elejébe. (Az OnLive-nál volt.)

    (#67) Male A Stadia, mint felület, ingyenes lesz, de a havi előfizetés meg 10 dollár, azaz 120 egy évre. Ebből milyen aktuál-gamer PC-t lehetne összerakni? :U

    (#66) Sinesol Az alkalmazás kliens oldalon lényegében egy videó stream, csak több és gyakoribb inputtal. Ha az androidos tévé képes megbirkózni pl. HBO Go-val, akkor szerintem a Stadiaval képes lesz megbirkózni. Megfelelő netkapcsolatot feltételezve, persze.

    (#68) opr "Tablet az mas vilag, abba nem szolok bele, mert szamomra mindig is ertelmezhetetlen volt a kategoria"
    A tabletnek addig volt értelme, amíg az okostelefonok képernyője 3-4 hüvelyk volt. Mihelyt azonban elkezdtek nőni képátlók, ez a kategória másodlagossá vált, elvégre egy kb. 7 inches telón már jobban lehet bármit nézni.

    (#69) joysefke "Mobiltelefon kijelzője kicsi, nem alkalmas az immerzív játékra"
    Ellenpéldaként lásd: Nintendo Switch. Amire olyan AAA játékok is megjelentek, mint a 2016-os Doom, az Skyrim, az Assassins Creed, a Witcher 3 meg az Overwatch (utóbbi kettő máma). Nyilván megkötésekkel egy PC vagy PS verzióhoz képest, de mennek rajta, handheld módban is - szóval van létjogultsága egy hasonló méretű telefonon játszásnak. Pláne, hogy ma már csak 5-6-7 colos készülékeket kapni.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Sinesol

    veterán

    válasz joysefke #72 üzenetére

    Az egy dolog, hogy megjelennek ra, de nem sok kozuk van a konzol nepszerusegehez, nem ezektol sikeres, hanem az exkluziv, rá szabott tartalomtol.

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz joysefke #72 üzenetére

    Az 1. pontra: Szerintem ha valaki, akkor a Google tudna ezen változtatni. Pláne, hogy egy Stadia kontroller már adott, már csak tart kell mellé adni, és már el is van adva a termék. A sikerességet meg majd meglátjuk, hogy a mobil felhasználók mennyire fognak harapni a lehetőségre - mert szerintem inkább ők lesznek ennek a megmentői, ha túléli, mint a PC-sek.

    A Chromebook-os elméleted meg továbbra is érdekes, de ha maga a Stadia nem nyújt azon semmilyen látványos előnyt egy Windows vagy akár Mac platformhoz képest, akkor nem ezzel fogják az eladásokat növelni. Pláne, hogy a masterrace réteg maradna továbbra is a natív futtatás mellett, ami egyelőre csak Windows-on megoldott teljesen.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák