Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Nagyon örülök hogy végre bekerült a 64-bit az ARM-re, de örömöm nem felhőtlen. A legnagyobb hardvereket mindig az android kapja meg. Miért? Mert azzal is szar. A többi platform meg még a mostani csúcsot se használta ki, ha Almáékat vesszük, 2 magra optimalizálnak, nem 6-meg 8-ra. De még csak 4-re sem. Ennek ellenére a legjobb teljesítményeket érik el ARM-on. Szeretném ha a szoftverfejlesztés nem csak távolról loholna a hardverek után... (a WP meg csak most váltott nem elavult HW-ra, bár mire kijönnek...)
    Majd jönnek gondolom válaszként rám a flamelők. Előre szólok, hogy ugyebár rühellem az androidot, de nem azért, mert nagy a support, testreszabható, nyílt vagy sok az alkalmazás. Ezt én is szeretem. Hanem mert egy elcseszett emulátor, ami nyomorba dönti a legerősebb HW-t is, a galaxy S3 meg egyenesen sír alatta, miközben az iPad2 röhög rajta. Nem az egész rendszert kéne emulátorba építeni, csak lehetőséget adni a nagyon egyszerű appok java-ban futtatására. Mert akkor tényleg sok app lenne, könnyű fejlesztéssel. De hogy a telefonkönyv, a tárcsázó, meg a NOVA3 mit keres a dalvik keretein belül, azt nem értem... Vagy nézzük a flash plugint. Hardveresen gyorsított emulátorban emulált hardveresen gyorsított emulátor. Ennek ellenére az egyetlen platform a droid, amire van normális hatásfokú mobil flash. WTF?
    Kérdem én, hol fog kijönni a droidban az új platform előnye? És mikor fogja a többi platform a rendszer alá pakolni az ARMv8-at? Lehet még év(ek) kérdése.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #24 üzenetére

    Amiket nagyon bírok, azok az androidos 3D benchmarkok. Az ismertebbek 99%-a olyan mint a hányás. Az N95-ömre a 3DMarkMobile06 az legalább ki is néz valahogy... A másik amit nem szoktam tudni felfogni, hogy az AnTuTu pár polygonból álló lovagjai hogy a retekben tudnak laggolni? A legotrombább GPU elvinné 120FPS-sel, főleg mivel nem is csontvázanimált, hanem olyan mint a quake1 engine... Ehhez képest egy DOOM resurrection iPhone 2G-n megint kinéz és halad. Valamit nagyon elszúrtak a droiddal, és az az optimalizálás lehetősége. Túl messze kerültek a HW-tól, nagyon sok layeren keresztül kell menni.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Remus389 #28 üzenetére

    Bocs, végig se néztem. A cím elég volt. Boot, nem érdekel, ha 5 percen belül van. Multitasking, egyik rendszer se tudja. Pont.
    Ismerős a neved, nem emlékszer arra a Nokiás, Symbian+Maemo őrült elmebeteg egyénre aki minden másik rendszert szid(kiv WinMO)? Mert az én vagyok.
    Az Apple cuccai nem érdekelnek, sose volt. Üzletpolitikájuk egy fos, kockákra nem gondolnak. Jailbreak nélkül nekem nem kell iPhone, semmiképp. Úgy is csak telefon+PSP pótló lenne. Számomra nem tud sokat nyújtani a cucc. Azt viszont elismerem, hogy az iOS3-mal, de főleg a 4gyel nagyon összekapták magukat, és összeraktak egy bitang optimalizált rendszert. Highgend cuccokkal nem foglalkozok, a legerősebb cucc amiről lehet véleményem az az SGS2. Ott is csak a fejemet csóválom. Eleget csodálkoztam azon is hogy az Adreno 205-öt földbe döngölő GPU-t nem használták, az iPhone-ban lévőt meg a 3-mas frissítéstől kezdve igen. Méghozzá elég szépen. Pedig az a lite verzió, nem volt nagy gaming jövőre tervezve...
    Nem az android nem reumás csiga, sokkszor már az S60v3-mason akaszt ki. Node hiába használtam most android 4.0.4-es tabletet, amiben már-már néha tudjuk szimulálni a multitaskot (ugyanott nyitja újra az alkalmazást) de egy lószar. 2 folyamatot nem tud lekezelni. Sokszor egyet sem. Kívülről szép, belül rohad. Nem fogok kibékülni azzal, hogy amit nem használok az le van fagyasztva.
    Na mindegy hagyom a dumát, az a lényeg hogy iOS optimalizált, Android emulátor. Sose semmilyen mennyiségű CPU nem lesz elég reprodukálni a teljesítményt pont. Max ha 10év korkülönbség és generációkülönbség lesz köztük. Multitaskról meg akkor beszélj ha futtattál Symbian Bellén, vagy Maemo5-ön (esetleg Meegon) 40-50 appot egyszerre. Ja és 256MB RAM-on. Nem nem fog összeakadni, kivéve ha 4 webböngészőt használsz egyszerre, akkor lassú lesz.
    Az ilyen CPU-k android alatt integer meg float pontszámnövekedést okoznának, a dalvik maradna 32bites, és sokáig egy két appon kívül semmi értelme nem lenne az egésznek. Meg nézd meg az SGS3-mat, kisírja az exynos-szal a 180MFlopsot 4 magon, az iPad2 meg dob rá 250-et. Ahha, jólvan, pedig elméleti síkon fordított az erőviszony csakhát emulátor.
    Én anno nem jósoltam nagy jövőt a droidnak, annyira nevetséges és hülye ötlet volt a kezdetektől fogva. Csak a többi rendszernél megállt az idő, így előtérbe kerülhetett. Ez van.
    Egyébként meg nem érdekel semmilyen mobilvallási háborútok, de azt illik elismerni hogy az iOS és appjai igenis optimalizáltak. A multitask meg nem abból áll hogy emlékszik melyik menüpontnál hagytad ott az appot.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ddekany #40 üzenetére

    Aha, veled már vitáztam erről. AZ OS NEM DÖNT ÚGY HOGY BEZÁRJA A FOLYAMATOT VILÁGOS? Arról csakis ÉN döntök, az aktuális user. Persze tegnap örültem neki hogy végre előfordult hogy megjegyezte hol volt nyitva a play store, vagy a totalcommander, de ez nekem édeskevés. Fejlettebb platformról jövök. Vita lezárva. Egyébként nekem még mindig az a multitask hogy az app FUT valamit csinál, használja a CPU-t, mert sokáig tart a folyamat, én meg közbe írom az e-mailt stb...
    A managed kód szinte automatikusan hozza magával a többi nyavalyát, írtad is, azt a sok réteget én se szeretem. Én úgy vagyok vele hogy legyen a rendszer linux alapú, mondjuk debian emberbarát shellel. És OPCIONÁLIS dalvik, mint ahogy PC-n a java. Ha kell fut, de ha nem, akkor nem pazarolja a ramot. Meg managed kódban ilyen gyenge ARM gépeken nehezebb megvalósítani a multitaskot mint natívan.
    (#42) dezz: powerAMP natív, nem számít. Majd ha flash alapú webrádiót hallgatsz webböngészőből, a haverod melletted nyomja a tableteden futó MC pocket szerveren a minecraftot, te meg pl a gmail appban levelet írsz, akkor szóljál ok?

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz freeapro #44 üzenetére

    ARM már 10 éve van az okostelefonokban(meg a simákban is). Szerinted mire építették volna a droidot, főleg hogy a linux kernel ARM támogatása is jó? Core i7-re? Egyébként az ARM "csak" egy architektúra, az Intel meg gyárt is CPU-kat.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ddekany #47 üzenetére

    Az hogy atomra lezabálná az erőforrásokat. Mivel nem a linux futtat VM-eket, és elszigetelt VM-ekben futtatja a java appleteket, hanem van egy nagy java VM, és annak az erőforrásai oszlanak szét, egy gyengébb telefonnak már a PowerAMP, az Antutu CPU master, és a super taskkiller is gondot okoz a launcher mellett. Míg ugyanaz a modell linuxszal alázza a 80k-s mobilokat (mondjuk azért az a droid nincs még kész de attól még látszik hogy kínlódik)...
    " Tud egyszerre is futtatni" nem vettem észre, azonnal kinyomta a gameservert ahogy home-ot nyomtam. Pedig RAM ban volt mert 2 másodpercen belül újraindította az appot ugyanott.
    Más kérdésem, használtál már Symbian Bellét, N900-at vagy N9-et? Mert szerintem azért nem tudod mi a multitask... Majd ha bebukik a droid mert nem tud túllépni a korlátain, és lesz más OS ugyanazon HW-n, akkor rájössz miről beszéltem, vagy nem...
    Tudniillik az N900(OMAP3430, 256MB RAM 1GHz, SGX530) tud futtatni JavaSE appleteket párhuzamosan multitaskolva embedded JRE7u6-tal, PhoneME-vel J2ME-n közben, flasht meg natív appot is, csak ez így más értelmetlen meg sok. De ha nem a Minecraft server(nem nem pocket, desktop) az egyik ezek közül, akkor még értelmes marad a sebesség is. Meg a 3d ablakváltás tudod az élő frissítésű bélyegképekkel. Na ezt csináld meg droidon. Már az ICS állóképeinek örültetek... (tudom ilyen Belleben nincs grafikusan, de multithreadet se tud a CPU...) Viszont ha érdekel azon a platformon is tudom bizonyítani hogy igenis akár két 3D alkalmazást is tud párhuzamosan futtatni.
    (#48) devast: igen amiket fentebb felsoroltam, azok a services kategóriába tartoznak, főleg hogy a médialejátszónak van egy külön mag a DSP. Nem taskok. "PowerAMP, az Antutu CPU master, és a super taskkiller" háttérben ez service, a minecraft pocket server meg task lenne, a flash webrádió is.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz nyunyu #50 üzenetére

    Jó de nem addig veszi el a prociidőt, amíg kézzel vissza nem adod neki. Nem tudom meggyőzni ezt a ddekany-t hogy az Android nem tud teljes értékűen alkalmazásokat párhuzamosan futtatni.
    A HW igényt megértem, ha minden olyan szép és mesebeli lenne akkor ok. De sokszor az van amit mondasz, hogy mindent lefoglal magának az app. Ráadásul ha valami crashel úgy igazán, akkor a dalvik is rebootol. Én személy szerint hülyeségnek tartom azt hogy VM-re építsenek rendszert. A kompatibilitást nem oldotta meg, de legalább problémás.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz P.H. #53 üzenetére

    Sose tudtam belemélyedni, te tudomásom szerint ez J2ME gyorsítónak készült(consumer electronics kateóriában). Legalábbis az N900-zam JRE7-tel sose használja...
    Bár gyanús hogy anno a szerverekbe is belekerült(de ki volt az az állat aki kitalálta a java szervert?).
    Egy biztos, nem a dalvikért csinálták, akkor az még ötletnek se létezett. A Qt, meg a natív c, c++ is van annyira portable mint ez a java baromkodás, csak hatékony is, szóval nem értem miért erőltetik. Nem nagy cucc lefordítani ARMv4-5-6 6VFP11, 7-re. Bár régen a WinMO-val kicseszett olyan úton az Opera hogy a 10-es is még ARMv4-re van fordítva. Nesze neked Omnia2 meg HTCHD2.
    Egyébként van java proci. Csak nem terjedtek el: [link]
    Egyébként tök jó hogy a legtöbb telefon ARMv4-et használ. V5-től meg okostelefonok. Bezzeg a Sony Ericsson megoldotta a gyors és szép 3D-t bztosító J2ME-t ARMv4-en is. A FishLabs játékok elérték az eredeti n-gage szintet, igaz dupla/tripla hardveren.
    Azóta se vették ki a Jazelle-t, kérdés mi az oka. Biztos nem lenne benne hagyva ha olyan fos.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ddekany #56 üzenetére

    Attól még hogy nem vagyok pro programozó, tudom mikor van multitask, mikor nincs. Nem azt mondtam hogy nincs többszálú futtatás java-ban, PC-n, N900-on használom. De hogy az Androidnak szokása akkor is bezárni valamit ha még bőven van RAM az biztos. Meg az is hogy nyögve tud teljes értékű folyamatokat futtatni egymás mellet vagy sehogy. Hol van még az a rendszer a kisablakokban futtatott áttekintő nézettől... Majd a 48 magos intellel max 48 alkalmazással... Ja és egyébként sry, van benne multitask és tud több appot egyszerre futtatni. Single thread appokat. Magonként. Galaxy S2-n 2.3.4-gyel legalábbis működött. De szerintem ezt hagyjuk. Látom Te a java mánia nevű betegségben szenvedsz. Én meg rühellem azt a nyelvet, öli a számítástechnikát. Nem arra használják amire való. Persze managed kód meg biztonságos. De manapság annyi rés van, hogy ez számít a legkevesebbet. Nem beszélve arról hogy vannak kevert layerek javaban. Nézd a z lwjgl-t. Az csak X86-on megy. Szóval ez sem egyértelmű megoldás amiről beszélsz. Biztonságost nehéz az informatikában csinálni. Minél inkább kutakodsz, hogyan tudod biztonságossá tenni a hálózatod, annál inkább tudod hogy sebezhető. Persze vannak jó módszerkombinációk, de sokszor látom hogy a lehetősége a usernek ott lett volna, van valami brutál védelem, csak hagyott egy baromi nagy kiskaput, amin órák/percek alatt be lehet menni. Ha valaki akar, be is megy.
    Egyébként meg próbáld ki a droidot, aztán meg egy N900-at. És utána alkoss véleményt. Droid nélkül már fényévekkel előrébb lenne a mobiltechnika. Engem kifejezetten idegesít hogy a régi gépek multitaskoltak, a mostaniak nem. Vagy senki nem emlékszik már a WinMO+Symbian+Linux kombóra? Csak a hátrányokra emlékeztek? [link] [link] És a maemo5-re mindent lehet mondani csak azt nem hogy kiforrott vagy jó. Egy összegányolt fos. A mostani multitask ennyi ilyen béna szintű appnál sokkal gyorsabb nálam. De az user mod, egyedi kezelőfelület smoothítás, meg a közösségi fejlesztésű CSSUThumb2 eredménye. Ekkora laggot most nekem 4 webböngésző egyidejű futtatásánál produkál.
    Egyébként nem tudom mit programozol java-ban, de szerintem rendszert, webböngészőt, játékot, maplesoft matekos cuccát nem kéne java-ban futtatni. GeoGebra se így menne a telómon ha natív lenne. Soroljam még? A gyakorlat nem azt mutatja hogy neked van igazad. Hiába lehetséges minden elméletben, általában a droid amit nem használsz, eltakarítja. Függetlenül RAM-tól, verziótól. Csak nem maradt ellenfele, úgy meg könnyű nyerni.
    Elég szánalmasnak is tartom hogy ezeket a nyelveket használják. Itt valóban kijön a JIT miatt a ~10% veszteség, amit bőven kárpótol a multiplatformitás, az egyszerű kezelhetőség, módosíthatóság, meg a könnyebb programozás. De én nem tartozok a lusta gépesek táborába. Mindig HW gondokkal küzdök, és mindig elavult eszközöket használok. Általában megtalálom viszont azt az utat, amivel szoftveresen tartom a lépést. Nomeg a híresen a legtovább stabil és gyors windowst rakom össze egy gépen. Évekig nem kell hozzányúlni. Az enyém már lassulgat (csak az XP), 400alkalmazás, tonnányi driver a telefonszervíz miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz namaste #63 üzenetére

    És a Symbian meg a Maemo jól mutatja hogy a korlátozásnak semmi értelme. Egy fokig értelmetlen, utána védelem. De előtte nagyon akadályoz. A gyerek meg majd rájön hogy nem kell minden egyszerre. Mint gépen. Symbian is bezár egyébként mindent ami nem sysappként van jelölve, pl ha az Opera kéri a RAMot. Szóval ez sem zárja ki a normális multitaskot. Értem én, megvalósítható. Látom hogy olyan játékok mennek dalvikon amiről nem is álmodtam. De ha az csak egy kapcsoló a programírásnál, akkor miért nem teszik lehetővé hogy párhuzamosan fusson? Mondjuk 6 app? Számomra felhasználói szögből elég szokatlan és idegesítő mindig szembesülni vele, hogy már megint bezárta... Máshoz szoktam. Bocs, ha ez a normális.

  • quailstorm

    nagyúr

    Javahuszároknak üzenem: [link]
    Smartq T20 AOSP 4.1.2 linpack ~100MFlops multithread, (max 120), 2 thread RgbenchMM:1050MFlops, one thread 404MFlops stock órajelen volt
    Nokia N900 AOSP Nitdroid 2.3.4@900MHz: linpack single thread 14-15 közt (MFlops), RgbenchMM:58MFlops single thread.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ddekany #71 üzenetére

    Be ne beszéld nekem hogy a java a gyorsabb, mert még elhiszem. Teneked fingod sincs hogy 2006-ban mikre készült a Nokia. Csak senki nem kapott az ajánlatra. Kész játékmotorral és SDK-val szállították az OMAP2420-at. Kb. Quake 3 szintű grafikát tudott, és a Futuremarkkal gyártatták le(ha már finnek). Ehhez képest a droid miatt most tartunk ott mint 4 éve. Csak nem elég látványos. De mindegy, hagylak a tudatodban, így legalább boldog vagy. A java akkor sem a leggyorsabb. Persze én is kaptam ilyen fals eredményeket mint amit mutogatsz, de kiderült hogy volt más akadály a natív kód előtt. A biztonságot a hatékonysággal összeegyeztetni nehéz. És ilyenkor jön be a java, hogy hamarabb, könnyebben megvalósítják. De normál körülmények közt lassabb mint a natív kód érted?
    Egyébként az MFlops felfogható mértékegységnek. Szóval nem értelek. Nem 3Dmarkokat osztogat. MFlops, alapmértékegység. De Te csak bele akarsz kötni...
    (#72) dezz: amit csinál, az külön procin, a DSP-n megy. Amit grafikusan csinál, azt meg honnan tudod nem-e lefagyasztja mikor nem látod? És igen, van egy service folyamata ami megy háttérben tudom. De ez közel sem olyan hardverigényű mint amiről beszéltem, a flash player a böngészőben.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz ddekany #74 üzenetére

    Ja, nem tudtam értelmezni az oldalt, nem néztem elég ideig. Mindegy, pótolom.
    Azzal egyetértek hogy amit a RGbench művel az se egyezik a linpackkal. De valami alapot ad a c++ vs. dalvik összehasonlításra. És a Linpack oldalán is le van írva googleplayen, hogy a dalviktól függ. 2.1-ről 2.2-re volt a legutóbb giganagy ugrás HW kezelésben.
    Már nem találom, de valami atomrégi i386 architektúrán futtatott benchmark volt ahol a java nyert. És ugyanazt a kódsort futtatták többféle programnyelvből fordítva. Már a rendszerre se emlékszek, de sztem windows.
    (a java7 is jóval jobb lett mint a 6. Legalábbis ARMv7 platformon biztosan)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák