Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz TazLeacher #32 üzenetére

    Mondjuk én megoldom a problémát egy saját TV-vel a szobámba. 24"-os monitorom kevés lesz ehhez. :K

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • MaUser

    addikt

    válasz TazLeacher #221 üzenetére

    Ha házat veszel/felújítasz elég alap, hogy átnézeted az (áram) kábelezést és vele egyúttal akkor már a 70% megcsináltatja az utp végighuzalozását is, miután felhívod rá a figyelmét. A maradék 30% felét nem érdekli (öregek és/vagy elég a wifi) vagy nincs rá pénze és később szív vele tízszer annyit. Btw, házimozit meg ki épít ma már, hogy nem NAS/HTPC a forrás? Ilyenkor meg az esetek egy részében a NAS/HTPC az az "asztali PC" (sokszor fölösleges x. gép a lakásba), ami lehet másik szobában (pl. dolgozószoba) is, simán tudod vezérelni távirányítóval. Ekkor meg alap, hogy nem szórakozol vezeték nélküli képátvitellel, hanem végighúzol egy hdmi kábelt is és így csak egy gép fog zúgni/kell megvenni/foglal helyet.

    Ha meg a minimal az első, akkor nyilván rejtve minden, de ez már (nagyon) más árkategória igényesre megcsinálva.

    Komplikato: Valamit ott benéztetek. BeOS alatt bár majdnem tökéletes volt az nV driver, de egy Quake 1/2 sohasem volt gyorsabb, mint win alatt. 5.03 alatt sem volt és most Haiku alatt sem az.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz TazLeacher #242 üzenetére

    Én csak azt mondom, amit villanyszerelő ismerős csinál.:) Nyilván igények eltérőek, de a ha apuka/anyuka/gyerek munkája/hobbija/tanulmányai miatt kell/van asztali/HTPC, akkor már végighúzatja szinte mindenki és azt használja. Ha máshogy nem, akkor csak annyit, hogy a dolgozószoba/gyerekszoba asztal és a házimozi helye közé (ahová amúgy is megy az utp már behúzzák a hdmi-t is, mert mert kb. +10% költség). Családi házaknál meg ahol bejön a net (pince v. padlás) ott már szinte mindenhol megcsináltatják a javaslat után egyből az utp és hdmi switchek kiépítését és végigkábelezését. Egy három-négy pontos kiment + hozzá a switchek anyagára bőven 100eFt alatt van (utp és hdmi együtt). Munka meg elenyésző általában az egyéb munkákhoz képest, mivel itt simán függőlegesen húzol mindent csillag kiépítéssel.

    Céleszköz pedig csak addig logikus, amíg rá nem jössz, hogy a Dune HD 3D/PS3, már megint nem viszi x letöltött fimet, Józsi családi video-ját és vagy várhatsz az új fw-re vagy PS3-nál még arra sem.

    Btw, egy normális minőségű, 20m-es hdmi kábel 6eFt alatt van szállítással, nem olyan horror árúak már ezek, mint 5 éve voltak.

    Nyilván ha van egy viszonylag kész lakás, ahol az ember nem akar ezzel vackolni/nincs rá szüksége, ott más a helyzet. Teljesen érthető ez is, de átalakításnál/új építésnél nem tétel ezt már megcsinálni, mert filléres az összköltséghez képest.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz TazLeacher #269 üzenetére

    Játékra ár/értékben bajnok. A többi rizsa.

    Netezni egy csóringer gép is elég, letöltésre meg még annyi sem kell.
    De van egy haverom, aki a laptopját is eladta és jóformán csak az S3-ast használja a konzolja mellett. Otthon is.
    Egy durva és lehetőleg nagy okosteló sokszor még a PC-nél is kényelmesebb.

    Rohadt gyors. (Nincs boot idő, azonnal ott van mindig minden ami kell, akár ágyban vagy, akár kádban... :D)
    Persze ezeket gondolom nem kell magyarázni.

    Egy gamer PC önmagában sokkal drágább, mint egy PS3 + egy netezésre és letöltésre is alkalmas gép...
    Egy gamer PC elé is lehet le szeretne ülni az asszony netezni esténként, nem is csak pár röpke percre, szóval kell még egy monitor, vagy gép, ha játszani is szeretnél... (így itt is ki vagy szolgáltatva a családnak, mert ma esténként lehet többen lógnak a facebookon, mint ahányan TV-t néznek...)

    persze értem én, nekem is van egy PC-m is, de játékra, árban egy PS3 PSN Plus-os szolgáltatással együtt (és akkor ugye a csomó fasza "ingyenes" cím mellett pont leszarom, hogy konzolra pár ezerrel drágább "minden".) Xbox-on mondjuk más a szitu ezen a téren, de ez már az ő gondjuk. :D

    Egyszerűen én a mai napig nem tudmék jobbat mondani.
    Plusz PS3-asnál nem kell stresszelni, az exkluzív játékok (és a legjobbak ugye általában azok) hasítani fognak rajta, nem is gyenge grafika mellett. PC-n volt már, hogy a sírás kerülgetett, amikor egy komolyabb videókártya vétel után szembesültem "néhány" címnél az optimalizálatlanság következményeivel.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz TazLeacher #273 üzenetére

    "de utána már FB-zni már csak a PC-n lehet."

    jah, mert sokan még mindig idegenkednek a mobilnettől, és a mobilos böngészéstől. főleg az idősebb korosztály.

    próbáltam begépelni másfél oldalnyit? még nem. de nem is én használom az S3-ast, azt "írtam", hogy egyeseknek bizony kiválthat az esetek 90%-ban egy PC-t. Példának hoztam fel az egyik haverom.

    Személy szerintm én PC-s voltam, volt egy MSI 560Ti Hawk videókártyám (70.000 Ft volt), van a gépemben egy i7-es processzor, (VGA már eladva), de nem, nem éri meg PC-n (új, gépigényes játékokkal) játszani. Rizikós, gyakran idegesítő. Számomra legalábbis az volt. Belefáradtam. (Persze más, amikor az ember csak diablozik, + starcraft, age of empire, vagy facebook játékok etc..)

    Az 560Ti-re egy Ati 4890-esről cseréltem, előtte gainward 8800 GT Golden Sample volt, szóval a PC-s "szintentartás" egy kés rémálommá kezdett válni. (Persze be lehet érni kevesebbel, de óriási különbség egy PC és egy konzol között, hogy utóbbira úgy kapsz egyre szebb cuccokat, hogy nem kell rá költened. Ezzel szemben a PC-nél...)

    Nah de én már fáradt vagyok ehhez. (Éjszakai 12 óra után nem is csoda, ha nem tudom magam normálisan kifejezni... :) )

    Igazából engem pl anno ezen okok állítottak a konzol mellé:
    - semmi hardver csere -> kényelmes, tervezhető
    (és egy komolyabb VGA áráért már megkapható egy PS3)
    - exkluzív címek (Sony részről természetesen)
    - FIFA egy ideig PC-re "butított" volt, roppant mód bosszantott, hogy konzolon egészen más élmény fogadna... (és itt nem elsősorban a grafikáról beszélek)

    MÁS:

    Egyébként sokkal érdekesebb, hogy mennyire fognak fogyni a nextgen gépek.
    Lesz vajon megint 150 millió körül eladott konzol "a két nagytól"? Fej-fej mellett haladnak majd ismét? A sony esetleg elhúz?

    Sokan mondják, és bár lehet van is benne valami, hogy pl táblagépek, és okostelók ellen is harcol a sony és a microsoft, de ezeken játszani, igazi játékélményben részesülni nem is olyan egyszerű...

    irányítás gagyi, az optimalizálatlanság szintén jelen van... és hát tényleg csak bizonyos fajta játékokat jó játszani tableten mondjuk.

    plusz, azok, akik anno megvették a PS2-est és a következő generáció egyik tagját is, azok valszeg most sem fogják tudni lejebb adni... ergo újfent váltanak----

    Kíváncis leszek nagyon.
    A Sony nagyon belehúzott, a microsoft bejelentésére most már nagyon kíváncsi leszek....

    [ Szerkesztve ]

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • b.

    félisten

    válasz TazLeacher #279 üzenetére

    Nem, te nem látod a fától az erdőt és te nem olvastad el az Én HSZ mett. Senki nem írta itt neked hogy a konzolon jobb a grafika mint pc-n . Senki. a wii-un számomra jobb most. Valóban nem aláz szénné egy új pc-t, tévedés volt amit írtam de ha nézek egy zeldát vagy egy zombi u-t szebb a grafikája a fos tv-men 4 méterről( ami 3 méter sincs) mint a pc-n egy hasonló játék 60 cm-ről.De ezt ott is leírtam neked, és vígan és szép grafikában elfuttatta azokat a játékokat amiket pc-n szenvedve tudok elindítani .Jobb a játékélmény rajt számomra és kiváltja a pc-t a konzol játék szempontjából mindenképpen de ez nem csak nálam van így hanem rajtam kívül még pár millió embernél, akik miatt visszaszorult a pc játékipar a 2. helyre, sőt lassan a 3. lesz mert a tablet és telefon front is lenyomja, ha nem csinálnak valamit, de ez csak szubjektív vélemény. Nekem nincs ps3-m csak wii-m, de van pc-m is.
    Amikor kitöröltettem a hsz-ket múltkor az volt az utolsóban hogy számítógépen is játszom, le is írtam hogy elforgatom a tv-t olyankor, lényegesen közelebb ülök mint 2 méter. de ez pc-nél van csak így. Az a gond veled hogy te minden konzolos cikknél odamész és elkezded a trollkodást hogy a pc mennyivel jobb mint az adott konzol meg hogy szénné alázza grafikában. veled lezártam a vitát, nem is kívánok veled vitába bocsátkozni többet, mint látod kollégának írtam.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz TazLeacher #288 üzenetére

    jer1cho :igen ,igazad van.

    bencze: hát Inkább attól félek hogy elvisz még pár potenciális pc játékost a tablet/ mobil mizéria. Remélem azért grafikában már nem viszik lejjebb a dolgot :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • unrealnoise

    senior tag

    válasz TazLeacher #312 üzenetére

    az a baj, hogy itt senki nem azt mondta, hogy ár/érték arányban összeségében jobb a PC, tudtommal (legalábbis én) játék szintjén kezelem a dolgot. abban pedig jobb szvsz.

    de itt is változó, ki mennyi játékot vesz, etc, valaki évekig elvan a GT-vel vagy FIFA-val, van aki megvesz egy csomó kalandjátékot.

    én két platformon nem játszanék (konzol+pc), max úgy, ha PC-n nem a hardverigényesebb játékokat tolnám.
    menedzserszimek, stratégiák, etc.

    ámbár a PC-t valóban sik mindenre lehet használni, pláne egy erős, gamer PC-t, más kérdés, hogy szvsz a többség úgysem azon dolgozik, hiszen a többség nem otthon dolgozik, max videót vágnak, meg ilyesmi, akár játékokból, de ezt sem csinálja mindenki, sőőt, a legtöbben csak játszanak egy gamer PC-n is, meg net, meg FB, meg torrent, meg filmezés, zenélés etc...

    szóval egy komoly PC általában szvsz nincs kihasználva teljesítményre, csak játékok alatt.

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

  • gabber01

    addikt

    válasz TazLeacher #321 üzenetére

    "Dobhatom" ki a PS3-as lemezeimet...

    Dobd errefele, légyszilégyszilégyszi... :D

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Új hozzászólás Aktív témák