Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Bár a cikkben felvetett riogatásnak van alpja (bár mintha ugyenezek a dumák mentek volna a tévé, majd az asztali számítógépek elterjedésekor is), szerintem a járvány hatása erre minimális, azaz nem növekedett meg a függőség számottevően. Oké, az online oktatás miatt a képernyő nézése igen, de az gyakorlatilag munka, és nem szórakozás.
    Abban viszont egyetértek vele, hogy időnként nem árt időnként elszakadni a monitortól. Én se tudok home office munka után egyből a privát gépemen netezni vagy játszani, kell pár óra pihenő a szememnek. Persze nem feledjük, hogy a kötelező és/vagy nagyon ajánlott karantén mellett erősen beszűkültek a szabadidős tevékenységek lehetősgei, de szerintem a járvány elmúltával vagy a nyájimunitás elérése után ismét fellendülnek ezek a programok is.

    "iskolaidő után kapcsolják le teljesen a Wi-Fi-t és az internetelérés egyéb formáit"
    Hát, ha éppenséggel a szülő is ki akarja ez idő alatt használni a net adta lehetőségeket pl. filmnézés, hrolvasás, akkor ez nehéz lesz. Bár értem a javaslat célját.

    #44 tomcat78 No offense, de szerintem aki a sebességhatárokat betartja, az látja a zebrához közeledő gyalogoskat, de minimum a táblát észreveszi. Azaz nem lehetetlen a megállás vagy a lassítás - persze lehetnek olyan átkelő helyek, ahol nehezebb a kilátás, vagy egy barom autós szabálytalanul a zebra elé parkolt. És ahogy fentebb említették, Nyugat-Európában, de pl. Lengyelországban is keményen büntetnek egy meg nem adott elsőbségen.
    Persze ettől még a gyalogos érdeke is, hogy figyeljen magára és a környezetére, mert nem ér meg ez egy súlyosabb sérülést neki sem.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák