Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz elfelejtette #18 üzenetére

    Kb. ilyesmit képzelt az intel ezzel a Kaby-X-szel, hogy el tudsz indulni a platformon egy olcsóbb procival, és majd később fejlebb tudsz lépni.
    Más kérdés, hogy ez -szerintem- teljesen értelmetlen. 2 év távlatban bőven belefér egy alaplapcsere is, és akkor 1. nem csücsülsz egy i5 procival egy atomdrága alaplapon, tehát nem nálad értéktelenedik el kihasználatlanul.
    2. pl. 1151-et választva annyival olcsóbb az alaplap, hogy az ezen spórolt pénzen egy i7 is beleférne, tehát nagyobb teljesítményt kapsz a pénzedért.
    2 év múlva meg arra váltasz, amire szeretnél/pénzed van, és akkor a legjobbat kapod a pénzedért.
    Ha háromhavonta váltogatnád a gépet, megérteném, hogy nem akarsz állandóan alaplapot szerelni, de 2 év alatt 1x belefér.

    (#24) subaruwrc: Az meg is érdemli :)
    s775 is hányféle generációt kiszolgált, ott se ment bármilyen proci bármelyik alaplapban, mégis meg tudtuk nézni, hogy mi a cpu support listje az alaplapnak.
    De pl. Coffee Lake is s1151 lesz, aztán mégsem ugyanaz, mint a mostani (amolyan v2), ott is figyelni kell majd.
    Ahogy s2011-nél (sima vs. v3) is meg tudta nézni az ember, mit mibe vesz.

    Cikkre: Pont tegnap hallgattam youtube-on Linus-t, ő is bedobta, hogy biztos lesznek alaplapgyártók, akik érthető módon nem fogják támogatni a Kaby Lake-X-et az alaplapon. És tényleg. De nem is csodálkozom.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz elfelejtette #34 üzenetére

    s775-ről akkor bármire vált, nagy ugrás lesz neki :)

    Ha ennyire irtózik az alaplapcserétől, de a platformon belüli procicsere nem derogál neki, akkor én azt mondom, hogy inkább AMD. Bár az intel clock-to-clock gyorsabb, és órajelben is magasabb, tehát az 1magos teljesítmény jobb, (i9 leak-ek is azt mutatják, hogy ez nem csak a Ryzen vs. i7 esetében igaz) AMD több magot ad ugyanazért a pénzért. Ill.
    AM4-be is már most belemegy a 8 mag, de a Ryzen2 is bele fog menni, HEDT vonalon meg a Threadripper is 16magig lesz elérhető, de gondolom abba a megjegyezhetetlen nevű foglalatba :) is jön később valami revízió.
    Intelnél meg 1 foglalat max.2 generiáció. (még ha az említett példák: s775, 2011, 1151 több generációt kiszolgáltak/-nak, a kompatibilitás nem hosszabb)

    OFFOFF: ha lenne pénz, akkor nem értem miért saját maga ellensége azzal, hogy bent ragad egy ezeréves platformon, csak mert gyors neki a mondjuk 3 évente váltás.
    Én anno 2magos Core2-ről akartam váltani, és ragaszkodtam ahhoz, hogy nem váltok platformot, csak procit. Aranyáron voltak a Quadok. Persze vettem is, azokból is egyre jobbakat, de eljött az a pont, amikor már olcsóbb volt az egész platformot leváltani Sandy Bridge 2500K-ra, (alaplap, proci, mem), mint CSAK a procit váltani párszáz MHz-cel gyorsabbra. A sebességben az ugrás viszont egyértelmű volt.
    Csak egy side comment.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz elfelejtette #39 üzenetére

    Na, én erre azt csináltam, hogy év elején vártam a Kaby Lake-et, de kiderült, hogy semmi plusz nagy felárért, aztán vártam tovább a Ryzenre, ami induló platformként még kiforratlan.
    Úgyhogy vettem "ideiglenesen" egy 6700K-t (3e-rel olcsóbb volt, mint amennyiért korábban eladtam a 4790K-t), alá meg 27-ért egy Z170-es lapot (ez 4e ráfizetés volt a Z97-re). Mellé meg 3000-es DDR4-et.
    Teljesítményben kb. ugyanaz, mint a Kaby, de nem 100fokos, és jóval olcsóbb volt. (a memórián kívül gyakorlatilag ingyen volt a platformcsere, de a mem meg ezután bármelyik platformhoz jó lesz, tehát előbb-utóbb ezt meg kellett lépni).
    Ezzel "kihúzom", amíg letisztul a helyzet, (Coffee Lake, x299, stb. meg kifixálják a Ryzen gyermekbetegségeit), és utána bármikor tudok váltani, nem hajt a tatár, mert ez is gyors, de nem ment el rá egy vagyon.
    És majd akkor elég lesz alaplap+procit váltani, mert memóriát már nem kell.
    Mondjuk most már én is könnyebben váltok adott helyzetben (a platformváltást én is mindig nyűgnek éreztem), de rá kellett jönnöm, hogy nem akkora truváj. Ha jobb, meg kell lépni, és kész, nem vagyok a magam ellensége azzal, hogy leragadjak, csak mert anno elképzeltem, hogy 5évig akkor se váltok, ha piros hó esik.

    Ahogy arn is írja, gyakorlatilag a procival együtt évül el az alaplap/platform.
    Persze régen bőven alternatíva volt, hogy először olcsó procival kezdeni, aztán ahogy a pénztárca engedte, ugyanabba az alaplapba mehetett az erősebb proci, és mekkora ugrás volt, és mekkora élmény, amikor ezt megtehettük.
    Ma már elmúltak az idők (és én se vagyok már egyetemista), egyszerűbb egyben váltani.

    (#43) BiP: Sosem szánták tömegcikknek, meg amúgy maga a HEDT platform sosem volt az.
    Egyszerűen csak be akarták hozni ezt az opciót, hogy "olcsón" lehessen a platformra váltani, és később erősebb/drágább procit venni bele.
    De ezzel ma már kevésbé élnek az emberek (köszi Intel), főleg a teljesítményorientált HEDT esetében, így - örömteli a szemlélet - gyakorlati haszna nem lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz elfelejtette #52 üzenetére

    Ezt értem, csak arra akartam utalni, hogy ma már ez 1. szinte kivitelezhetetlen, 2. talán felesleges is ragaszkodni. Együtt kell élni a kialakult helyzettel.
    De ha ettől nem tud elszakadni, akkor marad az AM4. A s2066 sem fog olyan hűdesok generációt támogatni, Intelt ismerve. Ráadásul jóval drágább, mint az AM4.(azért mert Intel, ill. mert a HEDT mindig is drágább volt, mint a desktop).
    Ha meg AMD vonalon akar drágát, akkor jön a Threadripper.

  • BiP

    nagyúr

    válasz elfelejtette #59 üzenetére

    Értem mire megy ki a játék. Más kérdés, hogy ez a gépfejlesztési módszer tőlem nagyon távol áll.
    De ha bízik abban, hogy a most 2000dolláron bejelentett 18magos procit majd 5év múlva érdemes lesz megvennie, mert olcsó lesz akkor hajrá :)
    Én szeretek gépet fejleszteni, frissebben tartani a konfigot (még ha nem is a leg-legfrissebb van, mert mindezt szeretem ésszerű keretek között megtenni), az 5-6 éves fejlesztési ciklus az én világomban zsákutca.
    Megvételkor nagyon drága, a végén meg már elavult. Én inkább fejlesztek kisebb összegekből kisebbeket, ellenben mindig naprakész a hardver, ami az említett játékteljesítmény szempontjából sem mindegy ...

  • BiP

    nagyúr

    válasz bunfi #62 üzenetére

    Ez nyilvánvaló, ez annak jó, aki szereti csinálni.
    A váltás költségébe belekalkulálom, hogy várhatóan mennyiért megy el majd a régi, és ha nagyon nem éri meg, akkor bele sem ugrom.

    Nyilván az vált 5-6 évente, aki nem szeret bütykölni vele, én ezt megértem, csak jeleztem, hogy én a másik iskola híve vagyok :)
    Ill. hogy azt gondolnám, hogy egy alaplapcsere még a lassabbaknak is 2-3 évente beleférhet az optimalizáltabb költség/tudásszint fenntartása érdekében. De ezt persze nekik kell eldönteni.

    (#70) eldiablo: Ez szerintem olyan ki mire hajlandó költeni kérdés. 60-90e Ft szerintem sem az olcsók közé tartozik, én pl. ennyiért már nem vennék, amire eddig nekem kellett, ami szolgáltatást hajlandü voltam kifizetni, eddig megtaláltam olcsóbban. (ha HEDT-znék, akkor nyilván más lenne az elfogadott árszint részemről is).
    Más arra esküszik, hogy a normális táp 40e-nél kezdődik, más meg hogy házat nem érdemes 30e alatt venni, megint más a 30e feletti mechanikus billentyűzetre esküszik, stb.
    Én pl. monitorra meg SSD-re voltam hajlandó többet költeni, de szemmel láthatóan más meg nem. (egyszerűen félár közelében nem tudom eladni a monitoromat, mert mindenki még olcsóbban, alacsonyabb árszinten keres.)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz ricsi99 #76 üzenetére

    Alacsony fogyasztású ITX gépeknél van ilyen ma is. (cpu on board)
    De amúgy pont ez a jó, hogy adott alaplapba az adott generáció összes prociját bele tudod tenni. Ha forrasztva lenne, akkor még inkább buknád a dolgot, nagyobb a hibalehetőség, rosszabb lenne mindenkinek.

    (#71) bunfi: Ez igaz, de 5-6 év után teljesen elveszti az értékét, 2-3 év után még kapsz érte valamit.
    Meg aki fullos, drága lapot vesz, az ígyis-úgyis bukik rajta...

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Góliát #78 üzenetére

    Hát ezek nagyon nem olcsók. 300-500euró.
    Ráadásul a Kaby-X nem is megy bennük, ahogy várható volt. - no nem mintha nagy igény lenne rá, mert azt a +50 eur listaár felárat lazán megéri a 6magos 7800X a 7740K-val szemben. Elméletben bármennyire is jól hangzik, hogy olcsóbb prociról lehet később bővíteni, kb. felesleges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák