Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz Predatorr #15 üzenetére

    Csak nekem rémlik rosszul, hogy a "kazetta" gyakorlatilag egy ipari hulladék hangminőség szempontjából a mai modern mércékkel nézve, még ha azt nem is vesszük figyelembe hogy minden egyes lejátszással romlik, és az egyéb macerákat.

    De az akkori átlag nép számára elérhető füleseken, fejeseken, magnókon ez annyira nem jött ki,sőt.... illetve "who cares" mert egy csoda volt hogy magaddal lehetett vinni, kicsi-könnyű volt.

    Írásod alapján ha valaki kimaxolná a kazetta a technológiát, feltolja rá mondjuk Verdi:Requiemet, beülök az épített finoman szóló rendszerem elé, akkor nem venném észre ha valaki sunyiban váltogatna kazetta és mondjuk csak egy sima 44/16 Flac között? :D

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    Úristen mifolyik itt. :D

    Egyébként full generalban sértés nélkül:
    Én a technokrata lexikon kukac hozzállásomat akkor tudtam magam mögött hagyni, amikor vaktesztelni kezdtem magam. Tökéletesen masterelt, modern felvétel, etalon mikrofonokkal felvett anyag, stb stb. Eredeti 192/24-ben, 96/24-ben 44/16-ban, 400as AAC-ben, 320as MP3-ban, 128as MP3-ban.

    A rendszer amin hallgattam, nem részletezem mert ráugrotok :D jónak minősíthető,
    192-96 között zéró difi, 96-44 között talán egy pici plusz életet lehetett érezni a pengetős hangszereknél (inkább a 16vs 24bit), de nagyon placebó közeli szint, inkább "egykutyának" modnanám, 44/16 és 400as AAC-n továbbra is elvéreztem, nem hallható különbség. 320as MP3nál 110%on koncentrálva hallottam egy kis élettelenséget,maszatolódást de ez igazából nüansz.
    128-nál volt az hogy elkezdett összetorzulni pár, addig szépen kivehető hangszerrészlet, arra vágtam rá simán hogy DIKK ez nemjó, valami nem perfekt. :D

    És ami érdekes: amíg nem vaktesztelgettem magam, addig bezeg szépen mindig "hallottam", bólogattam magamnak hogy ujjuj mennyivel jobb a 96/24, elképesztő részletek, világmegváltás, felharmonikusok, egyéb buzzword-ök, uhdekirály ahogy áramlik a 6Mb/s-es nagy infoval teli adatfolyam, wow; s miközben hallgatom, shiftdeletelem is az MP3-jaimat :D

    Érdemes minél jobbra törekedni,lehetőleg losslessben tárolni a kedvenceket, 400as AAC alá nem menni, de a 320as Mp3-at is megbecsülni; a legfontosabb mindig az alap mű lesz, hogy hogyan keverték/vették fel. Egy 50 éves beatles koncertanyag sosem fog úgy szólni 384/32ben sem mint mondjuk Amethystium 320as MP3-ban. Persze aki a torz nyerset akarja tökéletesen reprodukálva hallgatni annak hajrá. :D

    A sima kompakt kazettáról pedig sosem fogom elhinni, hogy bármi köze lenne akár egy mp3-hoz is. Eleget hallgattam, és nem Sanyo hupilila magnóban. Eredeti kazetták értelmes zenék,akkoriban minőségi Sony hifi. Sőt, szerintem 128as MP3-hoz sem mérhető.... Inkább legyen pici kása az igazán összetett zenéknél, mint a folyamatos zaj/fátyolos, nem túl magasra menő hang.
    van egy olyan érzésem, hogy a legtöbben nem is igazán hallottak normális Mp3-at. Tessék kipróbálni, nem fáj. Losslesst lekódolni lame-mel. Meglepődés lesz. :)

    De ez itt úgyis hitvita, higgyetek. :)
    És elhiszem hogy élvezeti faktor tud lenni hogy hogyan néz ki, szag, adatok, infok, nüanszok, de érdemes néha 3at hátralépni is tesztelni hogy tényleg következetesen hallod-e, többféle forrásnál is.
    Plusz azt is elhiszem hogy a magnó/szalag alapból minőségi, mert ahoz lövésem sincs. Max annyi, h a szalagról újramasterelt queen dalok elképesztően jól szólnak, tehát bizonyított hogy a "nagy" szalag etalonjó.

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    válasz Cifu #246 üzenetére

    Árul/kiad egyáltalán még valaki CD-t? :D
    Szerintem a legtöbb 2010es években feltűnt új név, dj, remix arc kb számonként adja ki az anyagait. Már album se nagyon van, nemhogy CD... :))

    Manapság az a kérdés, hogy
    Digitálisan legálisan töltik
    Digitálisan illegálisan töltik
    Digitálisan streamelik

    Hodor. Hodor? Hodooor!

  • Kleroo

    veterán

    válasz Cifu #250 üzenetére

    Realtek97 alaplapi hang"kártyáról" ment természetesen, sárgára fakult 1utas műanyag hyper2000 hangszórókkal, csilivili dómmal közepükön. Legjobb. ja és külön bass potija maxra volt tekerve, csak kicsit recsegett közben :D

    Mindenesetre javaslok egy alapos vaktesztet több műfajból válogatva, hogy vajon a hit hol találkozik a füllel/aggyal a valóságban. Az én audio-technokrata ismerettségi körömben (aminek része vagyok azért :) ) szinte mindenki ilyesmi summára jutott, hogy 96/24 vs CD esetén placebó közeli a difi, nem egyértelműen lehet rávágni. És a 400as AAC az utsó "formátum" ami még annyira jól szól, hogy nem lóg ki a lóláb. Leginkább egyébként nemrégiben, "audiophil célra felvett" klasszikus illetve sokhangszeres zenével fegyverkeztünk be. :)

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák