Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kleroo #243 üzenetére

    Valahol már vártam egy ilyen hsz.-t, mert én régóta nem foglalkozom stereo hangrendszerrel, egyszerűen azért, mert a saját véleményem szerint a zenehallgatási szokások szubjektív tényezőkön alapulnak.

    Amíg a szomszéd irodában Pásztor Laci egy számítógépre analógon rákötött kis hangfalakról meghallgatott demo anyagokból leszűri, hogy mi az, amin még kellene dolgozni, és utána ezt részletesen ki is fejti az adott művésznek (és általában jobb is lesz tőle a végeredmény, ha hallgatnak rá), addig én ebbe a témában inkább csendben maradok. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • gbors

    nagyúr

    válasz Kleroo #243 üzenetére

    No ezt az aspektust hiányoltam eddig - az ezer meddő vita helyett egy vakteszt sok mindenre rá tud világítani. Jó, hogy ezt megosztottad :K

    Amit még hozzátennék - digitálisan terjedő zene esetén fontos, hogy tisztázott legyen a forrás. Én már hallottam jópár katasztrófálisan szóló 320-as MP3-at - csak ott ki tudja, hány önjelölt hangmérnök nyúlkált bele a hangképbe (mer' a hangosabb az jobb), úgyhogy az ilyen rossz tapasztalatok aligha relevánsak a formátum / bitráta lehetőségeinek megítélése szempontjából.

    (#249) Kleroo: tinédzser gyermekeimnek külön el kellett magyarázni, mi az az album - és láthatóan nem hatotta meg őket :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Kleroo #243 üzenetére

    Jó dolog a "vakteszt" de azért ott is vannak változók ami miatt ez inkább saját magadnak lehet mérce:
    - milyen az audiólánc amin lejátszol pl. régi hifi ,vagy egy alaplapi hangkártyára dugott pc hangfal vagy valami csúcs kütyü sztereo erősítő drága 2-3 utas álló hangfalpár minőség audió lejátszó stb.
    - mennyire érzékeny a füled mennyit volt "trenírozva" pl. ha "zenész" vagy - sok ember ugye nem az - akkor az is egy tényező
    - MILYEN zenével tesztelsz valami különleges komolyzene ahol szinte minden hangszer megszólal ezért széles skálán tudod figyelni a hangokat vagy valami egyszerűbb pop-rock zene?
    - és ugye maga a tartalom milyen minőségű amit említettél 160-asa vagy 320-as mp3, vagy ennél magasabb bitrátás zene stb.

    Gondolom minél jobb minőségű az audió lánc annál jobban ki lehet hallani a különbséget

Új hozzászólás Aktív témák