Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    Úristen mifolyik itt. :D

    Egyébként full generalban sértés nélkül:
    Én a technokrata lexikon kukac hozzállásomat akkor tudtam magam mögött hagyni, amikor vaktesztelni kezdtem magam. Tökéletesen masterelt, modern felvétel, etalon mikrofonokkal felvett anyag, stb stb. Eredeti 192/24-ben, 96/24-ben 44/16-ban, 400as AAC-ben, 320as MP3-ban, 128as MP3-ban.

    A rendszer amin hallgattam, nem részletezem mert ráugrotok :D jónak minősíthető,
    192-96 között zéró difi, 96-44 között talán egy pici plusz életet lehetett érezni a pengetős hangszereknél (inkább a 16vs 24bit), de nagyon placebó közeli szint, inkább "egykutyának" modnanám, 44/16 és 400as AAC-n továbbra is elvéreztem, nem hallható különbség. 320as MP3nál 110%on koncentrálva hallottam egy kis élettelenséget,maszatolódást de ez igazából nüansz.
    128-nál volt az hogy elkezdett összetorzulni pár, addig szépen kivehető hangszerrészlet, arra vágtam rá simán hogy DIKK ez nemjó, valami nem perfekt. :D

    És ami érdekes: amíg nem vaktesztelgettem magam, addig bezeg szépen mindig "hallottam", bólogattam magamnak hogy ujjuj mennyivel jobb a 96/24, elképesztő részletek, világmegváltás, felharmonikusok, egyéb buzzword-ök, uhdekirály ahogy áramlik a 6Mb/s-es nagy infoval teli adatfolyam, wow; s miközben hallgatom, shiftdeletelem is az MP3-jaimat :D

    Érdemes minél jobbra törekedni,lehetőleg losslessben tárolni a kedvenceket, 400as AAC alá nem menni, de a 320as Mp3-at is megbecsülni; a legfontosabb mindig az alap mű lesz, hogy hogyan keverték/vették fel. Egy 50 éves beatles koncertanyag sosem fog úgy szólni 384/32ben sem mint mondjuk Amethystium 320as MP3-ban. Persze aki a torz nyerset akarja tökéletesen reprodukálva hallgatni annak hajrá. :D

    A sima kompakt kazettáról pedig sosem fogom elhinni, hogy bármi köze lenne akár egy mp3-hoz is. Eleget hallgattam, és nem Sanyo hupilila magnóban. Eredeti kazetták értelmes zenék,akkoriban minőségi Sony hifi. Sőt, szerintem 128as MP3-hoz sem mérhető.... Inkább legyen pici kása az igazán összetett zenéknél, mint a folyamatos zaj/fátyolos, nem túl magasra menő hang.
    van egy olyan érzésem, hogy a legtöbben nem is igazán hallottak normális Mp3-at. Tessék kipróbálni, nem fáj. Losslesst lekódolni lame-mel. Meglepődés lesz. :)

    De ez itt úgyis hitvita, higgyetek. :)
    És elhiszem hogy élvezeti faktor tud lenni hogy hogyan néz ki, szag, adatok, infok, nüanszok, de érdemes néha 3at hátralépni is tesztelni hogy tényleg következetesen hallod-e, többféle forrásnál is.
    Plusz azt is elhiszem hogy a magnó/szalag alapból minőségi, mert ahoz lövésem sincs. Max annyi, h a szalagról újramasterelt queen dalok elképesztően jól szólnak, tehát bizonyított hogy a "nagy" szalag etalonjó.

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák