Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peugeotmate

    őstag

    janos666

    Hát köszönöm ezt a hosszú kioktatást, igazán...
    Azt az elején szögezzük le, hogy én még gimnáziumba járok, közöm nem volt eddig a geodéziához a suliban (akár hiszed, akár nem). Ezért is vettem ki könyvtárból a Műholdas helymeghatározás című könyvet, ami a címéből is látszik, igencsak ezzel a témával foglalkozik! Nekem ez eléggé magyar szakirodalomnak tűnt... A háromszögeléses résznél használtam fel egyedül külföldi anyagot, a többit a könyv alapján írtam ki, illetve egészítettem ki frissebb anyagokkal (mivel a könyvet 2004-ben adták ki). Én azt elhiszem, hogy közelebbről is foglalkoztál a témával, ezért el is hiszem, hogy több pontban is igazad van, de a vádaskodásodat már nem tűröm! Google Translate-nek köze nem volt az ÉN dolgozatomhoz! Ezt esetleg privátban illett volna megkérdezned, mielőtt kijelented hogy tuti google translate! Egyes szakszavakat (mint például a modulálást) a konzulens tanár kérésére írtam/javítottam át (gondolom azért, mert Ő nem tartotta mindenki számára érthetőnek vagy csak így tartotta értelmesebbnek)! Ha rajtam múlt volna, több minden maradt volna "eredetiben". Meg én úgy vagyok ezzel, hogy többen másféleképpen kanyarítottunk volna bizonyos mondatokat, de ettől még a másiké is lehet értelmes.
    Mérésekkel kapcsolatban pedig: hol írtam én, hogy kizárólag navigációs kódokat lehet felhasználni? Természetesen többféle módszeren alapuló mérést is lehet végezni, de egy laikust szerinted ez komolyan érdekelné?
    Az meg egy más kérdés, hogy Neked már vannak ismereteid ezzel a témával kapcsolatban, ezért Te már egy "hulladéknak" tartod ezt a cikket. De szerintem igenis bővebb ismereteket meríthetnek ebből azok, akik nem ásták még bele magukat ebbe a témában. Az én ismereteim is igencsak a padlón voltak, amíg el nem kezdtem kutakodni. Persze közelében sem vagyok még az egyetemen oktatott ismeretekhez! Ahhoz még sokat kéne tanulnom!
    Az meg, hogy szerinted mi hogyan van azt tiszteletben tartom, de akkor Te is tartsd tiszteletben azt amit igenis MAGYAR SZAKIRODALOMBÓL írtam ki (ezt nem győzöm hangsúlyozni)!
    az 'ellenség' hozzá tudna férni a másik fél helyzetéhez
    Ezt én is valahogy úgy értettem, hogy elég csak a visszafelé küldött adatokat titkosítani, de úgy tűnik, nem sikerült érthetően kifejeznem magam. Katonai szempontként meg én is valami olyat írtam, hogy az ellenség számára titkosítottá válnak kritikus időkben a helymeghatározásra vonatkozó adatok. Nekem nem tűnt volna fel, hogy ezzel kapcsolatban valami olyat írtam, ami nem felel meg a valóságnak. (Nem is taglaltam itt fenn a LOGOUTon részletesebben ezt a témát!)

    meg

Új hozzászólás Aktív témák