Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hát, lehet, hogy ezek azért néznek most ki így, mert ollózgattál, és nem nézted újra végig a cikket, de tele van bakikkal.
    Leadtad már, vagy segítsek színesíteni? :DDD

    Háromszögelés is ismert fogalom, de a magyar geodéták jobb kedvelik a ívmetszés kifejezést. Bár ez a legkevesebb, viszont:

    Ezt a célt szolgálja a műholdpályák és műholdak száma, helyzete, és elhelyezkedése az arra kijelölt pályákon.
    Ez első olvasásra egy nagy zagyvaságnak tűnik, talán gondold át, és fogalmazd meg újra.

    A műholdak által továbbított adatokat az úgynevezett vivőhullámok végzik el, amelyeket többszörösen megváltoztatnak.
    Ajaj... Az adatokat végzik el? Az hogy?
    "Többszörösen modulálják"-ot akartál ideírni, nemde? - Google traslate-el olvastál valami külföldi anyagot? :D

    futási idő - Megint egy értelmes kifejezés, de ilyet még az életben nem hallottam távméréssel kapcsolatban. Google translate?

    Az adatváltoztatások révén a műholdak navigációs üzeneteként a műholdak helyének meghatározására vonatkozó fontos információk vétele lehetséges
    Most már meg sem kérdezem többet, tuti google translate. A moduláció révén navigációs kódok... ilyesmiket használ a magyar szakirodalom is, nem fordítja le. De ettől eltekintve sem túl magyaros ez a mondat. Érthető, de nem szépen fogalmazott...

    A mérésekkel kapcsolatban pedig:
    Ott enné meg a fene a magyar geodétákat is, ha csak a navigációs kódokat lehetne használni, míg nem vagy US Army tiszt. Ma is lehet szinusz-jel mérést is végezni a vivőhullámon. (Amihez nem is kell semmiféle kódot demodulálni, a hullámhossz ismert, a korrekciók pedig valós időben számíthatók egy hosszú [~12-24 órás] mérés során, de elérhetők atmoszféra és pályakorrekciós adatok GSM hálózaton át is, ahogy írtad...)

    referenciapontok - Stimmel, de itthon ezt alappont hálózatnak hívjuk. Miért nem magyar szakirodalmat forgattál?

    Ja, és bocs, ha fellengzős, és kioktató jellegűnek találod, de én csak érintőlegesen tanultam geodéziát egy évig (3 éve), és mégis erősen szúrja a szemem, amiket itt írsz.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák