Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #06658560 #35 üzenetére

    Jézusom, azt aztán hiába állítgatod, sokat nem segítesz rajta.

    "nem az OS-en múlik a rendszer biztonságossága" - innentől teljesen egyértelmű, hogy nem igazán vagy képben ezekkel a dolgokkal. Nézd meg mi a feladata az UAC-nek az újabb Windowsokban és itt nem arra a részére gondolok, amit az olvasás erősítéséért tettek be, hanem ami a háttérben fut. [link] Egy új Windows bekapcsolt UAC mellett önmagában is biztonságosabb, mint az XP felrakott tűzfallal és víruskeresővel, mert a szerencsétlen XP mára végtelenül elavult minden téren.

    Itt PH-n az autós hasonlatokat szeretik. Egy mai autó és egy trabant is gurul, gyorsul, embereket szállít. Melyikben ülnél szívesebben egy baleset alkalmával? Ugye törési zónák, meg egyebek Trabantnál nem igazán léteznek. Vagyis egy nagy törési zóna az egész, a benne ülőkkel együtt.

    Ilyen UAC funkciónak, funkcióknak nyoma sincs az XP-ben, szóval igen, az operációs rendszeren műlik a rendszer biztonsága, ezt követik csak a felhasználó viselkedése okozta problémák.

    Vagy nézz meg egy Linux disztrót. Miért nincs rá igazából vírus meg ilyen vackok? Mert annyira jól meg van tervezve az alapja, a hozzáférési, futtatási jogok meg minden terén. (már pedig igen sok Linux szerver működik, így nem lehet arra hivatkozni, hogy nem eléggé elterjedt a Linux és ezért nem igazán van rá kártevő) Ehhez képest mik adják a botneteket? Zömében XP-s gépek. Vajon miért?

    Szóval próbáld meg megcáfolni amit leírtam, mert érvet tőled még nem láttam.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák