Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    Az én véleményem az, hogy ma már elmúltak azok az idők, amikor az ember megvette a kiszemelt telefonját és az adott szoftververzióval boldogan használta 2-3-4 évet. Ez régen volt, amikor az különböztette meg a gyártókat, hogy ki mennyire átlátható/használható menürendszert használt, na meg, hogy a számológépen kívül milyen "alkalmazásokat" kínált a telefon. Akkor tényleg úgy vett az ember telefont, hogy adott pillanatban mi az ami kielégíti az igényeit, ergo nem volt szüksége újabb rendszerre.

    Ma már tartunk ott, hogy egy komoly "miniszámítógépet" tartunk a zsebünkben. A pénzünkért igenis elvárható, hogy 2 éven át megkapjunk mindent a gyártótól. Nem alamizsnát (Wp 7.8/Value Pack), hanem a csúcs szoftvereket.
    Hardverben lehet különbség, aki a magokra, kamerára, NFC, stb.-re izgul az úgyis váltani fog, de szoftverben azonos szinten kéne tartani a dolgokat. Lehetne mondani, hogy itt is érvényes ami régen: amikor megvesszük megfelel, miért kéne új rendszer? Csak. Mert 2012-ben ez már jár a pénzemért. Mivel másabb az a 100e Ft amit utánam pár hónappal fizetnek ki, mint az én 100e Ft-om? Semmiben. Akkor hagy használjam már ugyanazt a rendszert, főleg, ha a telefon HW szintje simán elég hozzá. (lásd szánalmas LG/Samsung/stb. Android frissítések)

    Pl. én kb. 5 hónapja vettem egy HTC Radart. A telefon még 1 éves se lesz, mikor már jelentősen hátrányba kerül a WP8-al szemben. Ezzel sikeresen elérték, hogy WP telefont soha a büdös életben nem fogok újra venni, még akkor sem, ha mindenben jobb lesz a konkurenciánál. Velem ne játszadozzanak.
    Tudom hogy ebben az esetben HW korlátja van a dolognak, de erre mondom azt, hogy vagy várták volna meg míg 2 évesek lesznek a 2nd gen készülékek és akkor hozzák ki a WP8-at vagy fejlesztettek volna olyan rendszert aminél a kezdetektől figyelembe veszik a 2nd gen korlátait..... E helyett arconszarták a vevőiket. Ráadásul itt nem is a belépőszintről beszélünk, mennyi is volt a legolcsóbb WP telefon átlagban? 60-70e Ft?

    Jelenleg a Google a legszimpatikusabb a szememben a Nexus sorozatával, illetve az Apple hozzáállása is megfelelő, bár ők rendre kihagynak pár dolgot a régebbi készülékek friss szoftveréből, de azért nincsenek Wp 7.8 szinten.

    Asszem így tömören ennyi lenne a véleményem. :D

Új hozzászólás Aktív témák