Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    válasz Horbal #17 üzenetére

    Nyugi van. Ebből soha nem lesz közös nevező, tudod nagyon jól. Vannak, akik a hang miatt vásárolnak hangszórót, vannak akik design miatt, esetleg a funkciók hada kápráztatja el. Én az első kategóriába tartozok, így, ha elég lenne a soundbarok hangminősége, akkor vennék egy Genius 1250-est 12k-ért. Igaz nincs mélynyomó mellé,de legalább van rendes sztereó tér és tiszta hang. :)

    - legyen jobb a TV műsorok hangja (erősebb, dinamikusabb, tisztább) < pipa

    - lehessen vezeték nélkül és vezetékkel (analóg/optika) összekapcsolni a TVvel < egy fix dolognál minek a vezetéknélküliség, az számomra rejtély. Jut eszembe, kéne már venni egy "vezeték" nélküli tust is a zuhanyhoz.

    - ismerje fel az adott TV automatikusan kapcsoljon be a TVvel együtt és ki is < Ez most komolyan szempont egy hangfalnál? Jó..4k-ért vegyünk egy konnektorba dugható, wi-fis, telefonról ki-be kapcsolható megszakítót.

    - ne kelljen +1 táv / ne kelljen odamenni bekapcsolni a TV távvezérlőjével is lehessen kezelni (hangerő/némítás a minimum) < fejhallgató kimenetbe dugva máris meg van oldva a dolog.

    - ne kelljen össze kábelezni a fél nappalit < Most akkor valós térhangzás kell vagy kábelmentesség?Együtt nem fog menni a kettő maximum kőműves munkával. Egy TV mellé tett sztereo párocska valószínűleg "összekábelezi" neked a nappalit, amivel természetesen nem lehet együtt élni. Sőt, be se mennék olyan szobába ami így össze van kábelezve.

    - 30-100K között álljon meg az ár < 16k lett, maradhat?

    Nem vitát akarok gerjeszteni, értem én,hogy design-os, meg sok mindent tud(amire semmi szükség), de azt nagyon nehezen emésztem meg,hogy manapság már minden terméknél magasról tesznek az elsődleges funkcióra, esetünkben a hangra.

    ui.: 100k környékén meg vennék egy Prodipe Pro8 V2 monitorhangfalat. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ALBY

    senior tag

    válasz Horbal #28 üzenetére

    Szerintem te nem is akarsz semmit hallgatni.
    Amit persze nem értek főleg ha már van egy normális hifid is. Örülj neki és használd.

    "Ne legyen semmi, de mindent tudjon, de azt egy gombbal (se), szóljon jól , és kb ingyen legyen..." ilyen a mesében sincs (de a fizikában biztosan).

    Esetetedben ha ilyen végtelenül lusta vagy és megkeseredetten állsz a hifihez, azt az egyszerű megoldást javaslom, ahelyett hogy nyomorult soundbarokat vennél egyszerűen hagyd úgy bekapcsolva az egész hifidet és kész is! Az élmény sokkal több lesz. Nem kell fosni a villanyszámláért, 50 évig is álldogálhat magában a hifid, akkor sem kerül annyiba mint legyáratatni és megvenni ilyen monó kacatokat. De most komolyan. :K Peace!

    (amúgy rühellem a Geniust, de TV hangszóróinál még ők is sokkal jobbakat csinálnak.)

    pár egyszerű aktív hangfal ocslóért:
    Microlab SOLO 6Cnew
    Microlab SOLO 9Cnew
    nem hifi, de ezek is egyszerűek mint a bot, bedugod és úgyhagyod (LG-t tuti lenyomja)
    (de csak annak aki képtelel igazi erősítőt és hangfalat venni)

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák