Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Mist_13 #217 üzenetére

    "5-10-15 év múlva ki tudja az albumodat megtalálni, megnézni, főleg, hogy teljesen más rendszerű számítógépek lesznek akkor már."

    15 év múlva mitől lennének "teljesen más rendszerű" számítógépek és ennek amúgy is mi köze lenne a képek megnézéséhez? 15 évvel ezelőtt 2002 volt, az akkor digitális képeimet mindenféle gond nélkül meg tudom nézni és nagy összegben lefogadnám, hogy 2032-ben is ugyanez lesz a helyzet (a jpeg formátum nem mostanában fog kihalni és ha egyszer majd tényleg nagyon-nagyon visszaszorul a használata, akkor nagyjából egy klikkel át lehet konvertálni a komplett fotóalbumomat valami kurrens formátumra).

    "Én is repróztam diákat, ff negatívokat, VHS-C, DV filmeket írtam át mai eszközökre, de fárasztó és követhetetlen a nagy tömege miatt."

    Ja, mert ott a fizikai adathordozókkal egyenként, kézzel kellett megküzdened, persze, hogy fárasztó. Amikor egyetlen gombnyomással átmásolod az összes videódat meg képedet (függetlenül attól, hogy egy darabról vagy hárommillióról van szó), akkor az más.

    "Gondoltátok volna, hogy a "bakelit" lemez (pvc) újra feléled?"

    A "feléled" az erős túlzás. Idétlen divat lett belőle - és a múltkoriban előkerült az az érdekes adat, hogy a bakelitvásárlók jelentős részének nincs is lemezjátszója és így nem is hallgatja meg ezeket a lemezeket.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák