Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Bici #1 üzenetére

    +1
    csak ismételni tudom. Amikor volt saját nyomtató, asszony szakdogáját kinyomtatta sok példányban, stb. A patron drágább volt, mint a nyomtató, utángyártott és a töltögetős botrányosan nyomtatott. OK, már vannak lézerek, olcsó tonerrel, de minek? Amikor nyomtató volt, asszony a céges szarjait nyomtatta, mert bent limit volt, amit mások lazán túlléptek, aki meg alig nyomtatott, annak meg meg kellett oldania valahol -> otthon. Azért nem veszek tintát, h az állami céges dolgokat nyomtassuk.
    A4 fekete 15 Ft, kétoldalas 25 Ft. Kevés oldalt kinyomtatom a cégnél ha kell, de nem akarok ott nagyon ilyesmit, mert utána hogy mondjam a beosztottaknak, h privát doksikat ne nyomtassanak?
    Szal. jah, azt a havi 1500-2500 Ft-ot otthagyom a másolósnál, kész. Így is olcsóbb, mint a saját nyomtató. Jah, korábban meg nyomdában dolgoztam, dolgozói kedvezménnyel asszem vmi 8 Ft/oldalt fizettem :D

    Lézernyomtatónál addig mindenki happy, amíg nem kell dobot is cserélni...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • azbest

    félisten

    válasz Bici #1 üzenetére

    Nos, valóban nem érné meg egész évben tartani, ezért én a polcon tárolom :DDD

    Ritkán nyomtatok, általában nem túl sokat.
    Régen egy hp tintasugaras volt, és azzal pár utántöltés után valóban művészet volt több hét pihenő után újra életre kelteni a tinafejet. Szóval azóta tintásat nem veszek.

    Még 2010-ben vettem akciósan 13ért egy oki b2200 lézert helyette. Még mindig nem fogyott ki a gyári kisebb kapacitású toner belőle. Úgy két éve megmakacsolta magát a lapbehúzó.

    Fél évig voltam nélküle, de pár alkalommal nagyon hiányzott úgyhogy vettem egy akciós HP LaserJet Pro P1102W lézert, ami akkor akciósan olcsóbb volt a nem wifis változatnál is. Másfél év után még mindig 100%-ra saccolja a festékszintet. Szóval tényleg ritkán használom.

    Amikor munkahelyet váltottam, akkor az irodában sem volt közösen használható nyomtató. Szóval elővettem az oki-t, szétszedtem. A lapbehúzó gumihenger volt lesimulva a portól vagy simán elöregedéstől. Körömreszelővel megérdesítve újra működött és bevittem az irodába magamnak :D

    Pár hónapja, néhány nagyobb nyomtatás után gondoltam lassan csak kifogy majd az oki, rendeltem olcsó utángyártott tonert (6 körül volt együtt a kettőbe szállítással. Ha már úgyis rendeltem, akkor a másikhoz is...). De csak nem akar kifogyni. Szóval...

    Pont hogy inkább nagyobb nyomtatáshoz gondolnám meg, hogy bemenjek valahová, ahol üzemileg nyomtatnak. Nem mondanám luxusnak, hogy van nyomtató. Inkább kényelmet jelent, hogy ha valami kell, akkor nem kell mászkálnom miatta vagy másnapig várni, hogy kinyissanak. Szóval ez is olyan, mint a mosógép vagy más háztartási eszköz.

    Szerk: hiányzik az az opció a szavazásnál, hogy munkahelyen is sajátot használok :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák