Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hellboy #142 üzenetére

    "Nem hiszem el hogy ilyen gyártási feltételek mellett az áram kimardás bagatel dolog és nincs egy megszakító rendszer ami már pár perces árámszünet esetén leállítja a gyártósort, vagy annak csak a problémás részét."

    Hogy állítsanak le valamit ami már egyszer leállt és tele van kulcstartóval? :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Depression

    veterán

    válasz Pug #150 üzenetére

    Ezt írd le létszi ebbe [link] a topicba is, ahol a cikkben is szerepel, hogy a katasztrófa még le sem zajlott teljesen, a bolti készletek is 2-300%-os áremelkedést értek el.
    Ez akkor nyereséges, ha le sem álltak, vagy hamisak a tönkrement készletekről a hírek. Most nem olvastam mindennek utána, de furcsa, hogy az első cikkek erről kb. 2 héttel az áramkimaradás után jelentek meg.
    Ismerem a nagyüzemi vezetőket és ügyvédeket, nagyon is felnézek rájuk, mert tényleg minden hájjal, és ésszel felvértezettek. Kis áramszünet, kiesett mondjuk egy heti termelés, szóltak a wd-nek, hogy kicsit csúsznak, majd megbeszélték közösen, hogyan lehet ebből hasznot húzni.
    Vettem részt hasonló tárgyaláson (autóipar), köpni, nyelni nem tudtam, mert én sajnos túlságosan is egyenes ember vagyok. De attól még felnéztem rájuk, hogy így jár az agyuk.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Pug #150 üzenetére

    Nagyon messze vagyunk már attól a világgazdasági modelltől, ahol az árat kizárólag a mikroökonómiai szempontok határozzák meg. A fél világ arra épül, hogy a termelési költségek és az ár el legyen választva egymástól.

    Én elengedtem dolgot. Annyira görcsösen nem akarod érteni, hogy akkor ne értsd.

  • mepet

    addikt

    válasz Pug #150 üzenetére

    Igen, elolvastam a 135. kétnyelvű ömlengést. Nincs benne az, amit kérdeztem. :)

    De maradjunk a fiktív történetnél, miszerint consumer piacra nem gyártanak. Tehát állításod szerint akár egy évre volt sok-sok megrendelésük előre. Sajnos nem tudják teljesíteni. Ilyenkor mi van? Kötbér? Ja nem, vis maior történt, tehát a szerződések érvénytelenek.
    Tehát akkor kiesett x hónapnyi termelés. A jövőben pedig ugyanazokat a termékeket y%-al magasabb profittal adják el.
    Szerintem az x és az y változók értékei úgy vannak kiszámolva, hogy jól járjon a WD. Úgy, mint a korábbi hasonló eseteknél is történt.

  • Pug

    veterán

    válasz mepet #154 üzenetére

    Kezdjük ott, hogy nem azt mondtam, hogy consumer piacra nem gyártanak, csak ugye nem a végvevőkkel vannak üzleti kapcsolatban (disztribúció).

    Sajnos nem tudják teljesíteni. Ilyenkor mi van? Kötbér? Ja nem, vis maior történt, tehát a szerződések érvénytelenek.

    Értem, hogy szerződések közelében nem jártál még, ami egyáltalán nem baj, csak akkor legalább ne lennél ennyire magabiztos a teljesen fals elképzeléseidben.

    A partner fontossága alapján lehet:

    - szerződéses megállapodás, nem csak az alap Terms & Conditions él, hanem plusz vállalások, kötelezettségek, általában kemény bümtetések, ha nem tudsz teljesíteni)

    - nincs külön szerződés, egyszeri PO-kal rendelnek (amit egy bizonyos áron befogadsz, egy megállapodott ár szerint, attól hogy az eredeti szállítási időt nem tudod tartani, árat nem emelhetsz rajta) itt a terms & Conditions él, ettől még ugyan úgy lehet szépen perelgetni

    Leírtam már abban a HSZ-ben, amit elvileg elolvastál és neked csak ömlengés (csak ugye értelmezni sem ártana).

    - a legnagyobb B2B vevők esetén olyan szerződések vannak, hogy a beszállitó oldaláról fakadó okok miatt csúszik meg úgy az ellátás, hogy az a partnernél termelés kiesést okoz, akkor biza a beszállító fizet, mint a katonatiszt

    - Terms & Conditions-ben foglaltak alapján, már visszaigazolt megrendeléseket kitolhatsz (főleg kisebb disztribútorok, spot by vevők, one time per year customer-ek esetén játszhatod ezt bátrabban), persze a nagyobb disztributorok esetén, ha az adott disztributor egyik végvevője közben még valamelyik nagyobb B2B vevőd is egyben, akkor ott az adott megrendelés prioritása változik.

    Az hogy az adott kapacitásból melyik megrendeléseket teljesíted (prioritás alapján) hívják allokációnak (amíg helyre nem áll a termelésed, a kiesett kapacitás miatti hiányt ki tudtad termelni, a félvezetőgyártásban előfordulhat, hogy éveki nem tudod kitermelni).

    Amíg nem állítod le egyik főbb vevőd termelését sem, addig nem vagy annyira nagy bajban (ha monopol helyzetben vagy a piacon, akkor attól sem kell tartanod, hogy konkurenshez megy át, persze ettől még blama és plusz a büntik költségek, bizonyos vevői szegmensben ezt nem játszhatod el: Automitive, Aerospace, Military, stb).

    Az allokáció akkor jó egy cégnek, ha folyamatos kereslet növekedés miatt alakul ki (amivel tud is tervezni) és nem akkor ha egy nem kívánt termelési incidens miatt.

    Tudom, hogy az interneten nem igen szokás annak a belátása, ha az elképzeléseink nem állnak szinkronban a gyakorlattal, de amit fentebb én leírtam, az nem találgatás, konkrétan ez a munkám.

  • mepet

    addikt

    válasz Pug #155 üzenetére

    Most kb annyit mondtál kb. 50 mondatban, hogy szerinted nem vis maior (bár nem fejtetted ki, hogy miért nem), hanem továbbhárítják a kötbért. Tehát megintcsak nem járnak rosszul.

Új hozzászólás Aktív témák