Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rfamp

    újonc

    Sziasztok!

    Némi segítségre lenne szükségem. Évekkel ezelőtt vettem egy Asus eeePC 4G 701 es kis gépet. Gondolom mindenki ismeri, ez az a kis gép amiben mindössze 4 GB SSD van háttértárként, és eredetileg 512MB RAM al árulták egy lebutított XP vel vagy LINUX al, de találkoztam már WIN7 starter opsys al is.

    Pár hete a kezem ügyébe akadt és kitaláltam hogy beteszem a kocsi kesztyűtartójába amolyan 3. gépként tarcsiba, de előtte "kerül amibe kerül" kicsit feltuningolom. Kapott is 2GB /800 as RAM ot, ekkor vettem észre hogy a RAM slot mellett van még egy rekesz a bővítéshez ahol egy mini PCIe slot helye van csak, ugyanis maga a csatlakozó az nincs beforrasztva. Szétszedve látszik hogy a panelen a csati helye mellett ott vigyorog egy Flash_Conn felirat azaz ez egy SSD bővítés helye lehet. Nosza rendeltem (Farnell) egy ilyen MOLEX csatlakozót izibe és beraktam a helyére. Az ebayről rendeltem egy kifejezetten ehhez (701, 900, 901) tipushoz árult mini PCIe SSD RAM ot, 32 GB ost. A 701 hez mindehol SATA SSD t árulnak, IDE bus ost nem láttam. Tehát mivel ehhez a tipushoz árultak SATA SSD t hát azt rendeltem. A BIOS ban viszont nincs a SATA val kapcsolatos állítási lehetőség csak IDE. BIOS t frissítettem, a létező 3 közül a középső volt rajta eredetileg (a legrégebbit nem is engedi visszatenni alaplapi inkompatibilitás miatt) , jelenleg tehát a legfrissebb 2009 es ver1302 BIOS van rajta.

    Berakva az új SSD -t a következő a helyzet:

    Ha beteszem az új SSD t, a saját integrált 4GB ját már nem látja (azt egyébként IDE HDD nek látja elsődleges IDE eszközként..), de az új SSD t sem. Viszont! a BOOT priority menüben megjelenik az új SSD mint boot eszköz és bootollás közben (ESC) ki is választható BOOT eszközként. XP telepítése során a telepítő látja ugyan, de formázni nem hagyja. Win7 el próbálva a legérdekesebb a helyzet. Látja az SSD - t, simán létrehozta a partíciót megformázta a meghajtót, és az oprendszer is felment rá minden különösebb gond nélkül. Viszont nem hajlandó bootolni csak és kizárólag akkor ha a Win7 telepítő DVD jét lefuttatom addig a pontig hogy: "a rendszer DVD ről való indításához nyomjon egy tetszőleges gombot". Na ilyenkor nem nyomok semmit és a 10 sec lejártával átugorja a DVD ről bootolást, majd ahogy kell bootol a WIN7! Innentől hiba nélkül fut a rendszer! Ha kikapcsolom a gépet és újból indítom (a DVD s módszer nélkül..) akkor nem bootol csak fekete kép és a bal felső sarokban villog a kurzor...ennyi. Természetesen a BOOT menüben az új SSD van beállítva elsődleges BOOT eszköznek amin az opsys van.

    Kérdés, mitől lehet ez a probléma és mi lehet a megoldás. Gondolom most kapok olyan megjegyzéseket hogy miért szenvedek egy egyébként 5e HUF os géppel és költök rá 20e ket, de nem ez a fő kérdés... Szeretném megoldani hogy működjön. Előre is köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák