Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz 04ahgy #10 üzenetére

    Tipikusan olyan téma a felső, ami egy pici rekeszelést elbírt volna még. OK, van egy új 35/1.8, ami fényerős, olcsó és tényleg must_have a DX használóknak, de a kiccsaj jobb szeme már hótthomály, és a teljesen nyitott rekesznek "hála" tényleg elég erőteljes a CA (ami minden f1.8-as obinál ilyen lenne amúgy). Nem haltak volna bele, ha mondjuk kettőnyócon, vagy akár csak f2.2-n készítenek egy másik képet. A háttér úgysem az a faágas-lombos dolog, ahol a bokeh jóságát szokták nézegetni a népek :)

    A második képen én valami óriási user-errort látok: követő AF-re van kapcsolva a gép, mikor semmi nem indokolja ezt, emellett a középső AF érzékelőt mutatja az exif-nézegetőm aktívnak, aminek meg főleg semmi értelme így. Ja, és az Active D-Lighting is High beállításon van, ettől tiszta petty az egész kép. Egyszerűbb lett volna, ha normálisan fényt mér a fotós, mert ez a D-Lighitng-gel együtt is alexpós, amúgy meg talán elég lett volna egy Low mértékű ADL, vagy éppen semmi.

    A harmadik kép is ordas mellélövés, az f3.2/ISO 800 párossal nem tudom mit akartak szemléltetni a paprikákon az amúgy kiváló rajzú makróobival. Rekeszelés, állvány, ennyi. Ja, és rossz a WB, kegyetlenül túllőtték a piros csatornát (ami eleve Achilles-sarok a Nikonnál, de azért ennyire nem... nem kéne erőltetni az ilyesmit)

    A villamosos kép amúgy teljesen rendben van, szép éles, bár a bal oldalt háttérben lévő tábláknál szerintem a hő száll fel... legalábbis nem tudom elképzelni, hogy olyan randa lenne a zajszűrés. Mindenesetre a villamosvezető homlokának a közepén világító lézer célzófény (értsd: hotpixel) problémára odafigyelhettek volna, de úgy tűnik, ez a galéria nem sikerült túl jól (ellentétben a D3x-es képekkel, amik azért odab*szósak voltak)

Új hozzászólás Aktív témák