Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz haddent #30 üzenetére

    Figyelj én nem vagyok informatikus, nem tanultam, munkámban sincs rá szükségem és őszintén szólva nincs időm rá, hogy munka és egyetem mellett hobbiból még ezt is megtanuljam.

    A megoldhatatlan problémát nem megtanulásra értettem, inkább arra, hogy bizony 1-2 hardver komponensel tud lenni olyan szívás linuxon amire még egy hozzáértőnek is elmegy rengeteg ideje. Azért ezt windows alapon egy nem hozzáértőnek jelentősen egyszerűbb megoldani, sőt jó eséllyel elő sem jön.

    Vagy pl az én megoldásommal ott van egy teljes értékű gép, ami elé bárki odaülhet és fogja tudni használni hagyományos módon, miközben a NAS és router feladatokat is ellátja. Vagy pl akarok egy távirányító programot akkor windows-on tudom hova nyuljak, linuxon meg nem.

    Eleve itt sokan úgy kezelnek egy home megoldást mintha üzleti lenne. Szerintem meg ez a hiba. Rengeteg pénzt és energiát fektetni abba, hogy havi 1 újraindítást megspórolj (amire amúgy szerintem nem is feltétlen van szükség, ha kilövöd az auto update-et ami sok bonyodalmat tud okozni, meg váratlan újraindítást) fölösleges. De persze ebben nem kell egyetérteni, de számomra többet ér, hogy nem mennek el hetek a tapasztalatlanságom miatt a bejegyzésben leírt módszer kikísérletezésével, hanem hogy kb 2 óra alatt meg tudom oldani és onnantól max néha újra kell indítani.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák