Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GAI

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    Elhiszem, hogy ez a jövő, csak azt mondom, hogy ez egy nagyon távoli jövő :) Nem 10, sőt nem is 20, hanem inkább 50 év múlva reális talán. Legalábbis nálunk biztosan. Elég ha csak abból indulunk ki, hogy azok az autók, amit jelen pillanatban gyártanak le, azok fognak 10-15 év múlva külföldről frissen behozott használt autóként megjelenni a piacon :) És azok még nagyon nem önvezetőek.

    Ha egy új autó megvételéhez hasonlítod egy autómegosztós szolgáltatás árát, akkor elhiszem, hogy megéri. De az emberek többsége itthon nem engedhet meg magának új autót. Sőt, még használtból is csak 10-15 éveset. Mondjuk vesz 1 millióért valamit használtan, mert erre futja, és azt használja még minimum 5 évig. És ez nem a kisebbség, hanem ez az átlag. Vagyis sokan vannak, akik még ennyit sem tudnak autózásra szánni. Ehhez képest még a jelenlegi Greengo/MOL Limo is baromi drága. És nehezen hiszem el, hogy a méregdrága technológiával felszerelt önvezető autókból álló carsharing flotta ennél lényegesen olcsóbb lesz belátható időn belül.

    Szóval nagyon szépek ezek a jövőképek, és akár még azt is elhiszem, hogy a gazdag országok nagyvárosaiban viszonylag hamar teret fog nyerni, ha valóban működőképes lesz. De még az is messze van, mert az egy dolog, ha izolált tesztpályákon, vagy az USA-beli birkatempójú forgalomban, 2 autó széles sávokban, tükörsima aszfalton elvezetget baleset nélkül. De tegye meg ugyanezt a felhullámosodott, lekopott festésű Hungária körúton, kátyúkat kerülgetve, csúcsidőben, hóesésben :) Lehet, hogy lesz ilyen, de ez sem ma lesz.

    Félreértés ne essék, én örülnék neki, ha még az én életemben elterjedne, mert nem különösebben szeretek vezetni, főleg nem a városban. Szóval én azok közé tartozom, aki szívesen cserélné a saját autót egy jól működő és megfizethető önvezető autós szolgáltatásra.

Új hozzászólás Aktív témák