Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Va

    senior tag

    válasz jeni #67 üzenetére

    Jöhetsz nekem ESD ismeretekkel meg egyéb marhaságokkal, nekem elég a saját 10 éves tapasztalatom ahhoz hogy ne szarjam magam össze attól hogy "ÚRISTEN HOZZÁ ÉRT A NYÁKHOZ! HOZZÁÉRT A PROCESSZOR LÁBHOZ KÉZZEL!"

    Ugyanmár... Hidd el én sem fogdosnám kézzel ha nem lehetne, ha bármi baja lenne tőle nekem vagy az eszköznek, de az ég világon semmi. Túl van lihegve a "túlságosan hozzáértő igazi IT guruk" részéről...

    Ha 10 év alatt a kb 10-20 ezer gépnek amit behoztak hozzánk (és ezek közt vannak magán, nagyvállalati, céges, tehát komoly munkára használt gépek) ÉS SOHA SEMMINEK NEM lett baja, sem a kézzel való megfogástól, sem a kompresszorral való tisztítástól, akkor azt mondom hogy te csak nyugodtan húzd fel az antisztatikus helókittis unikornisos rózsaszínszivecskés kesztyűcskédet és cirógasd az érzékeny kis alkatrészeidet... Én meg 10 évvel a hátam mögött inkább végzem továbbra is hatékonyan a munkámat... és nem fosom le a bokám attól ha kézzel hozzá kell érni egy alaplaphoz... (amúgy tudtad hogy a cipőtalp szigetel? Melóhelyen valahogy nem mezitláb dolgozok...) A hozzáértésünkről meg annyit hogy a kis egyszerű újratelepítéstől a BGA-zásig mindent csinálunk, javítunk, nem csak gépet rakunk össze, szóval van némi rálátásunk az elektromos dolgokra...

    Nem kell attól egyáltalán félni hogy valaki kézzel hozzányúl egy alkatrészhez... Persze azért nem érdemes gyapjú pullóveren leporolni a memória modult... :P

    Amúgy nem tudom feltűnt-e már bárkinek az itt fikázók közül hogy youtube-on a notebook és egyéb elektronikai berendezés -szétszedős-javítós- videók-ban is szinte mindig kézzel mindenféle antistatikus szutyok nélkül fogdossák az alkatrészeket??? Most akkor miről vitatkozunk??? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák