Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz snecy20 #84 üzenetére

    Mint ahogy írtad korábban,hogy én leragadtam a 19xx évében!
    Az igazság,hogy a párom Samsung laptopjában volt ODD amit lecseréltem Optibayra és HDD lett oda beszerelve és a volt HDD helyére tettem be egy SSD-t. De csak az SSD miatt,hogy gyorsabb legyen a használata.

    Ige, ha így nézzük a párom megelőzött a korban az informatikát illetően. Az igazság,hogy ez még nem jelenti,hogy ért is hozzá!

    Én értek hozzá csak nekem még szükségem van az optikai meghajtóra. A családban, a rokonságban én vagyok az akit elsőnek hívnak ha bármi gond van a géppel vagy ha egy újat kell összerakni.

    Az öcsémnek 3 hete oldottam meg szintén a Samsung laptopját ugyanúgy mint a a páromét, a felfelé fejlesztést ha lehet így mondani. Bár nála az is közrejátszott,hogy a Samsung noti írója elromlott. Viszont feltétlenül ragaszkodott hozzá,hogy attól függetlenül kell neki egy író is. Vettem egy külső USB-s írót. Amúgy jeleztem neki,hogy ez a megoldás arra,jó,hogy évente 2x3x tudja használni a külső írót mert azok már minőségileg már hulladék kategóriákba tartózik,magyarán nem strapa termék! Amint lehet a film gyűjteményeit átfogja írni a + beépített HDD-re vagy vesz majd egy USB-s külső HDD-t. Majd ha az SSD-k áraik lejjebb mennek ,a tárhelyük nővekednek, akkor a HDD-k lesznek amely felett sötét felhők gyülekeznek majd.
    Elfogadom,hogy egyre kevesebb szükség van az ODD-re de még vannak olyan helyzetek, pillanatok amikor még nagyon nagy szükség van rá!Mindig lesz olyan helyzet mikor az előző generációs eszközöket leváltja az új cucc!
    Nem lennék meglepve ha jelenlegi használatos pendrive is 1x eltűnik majd és hordozhatós SSD-t használunk majd erre a célra! Lásd m.2 formátumú SSD-k. Már most is kaphatóak, de még drágák.



    BoB

    Az anyám használtan vett DELL laposában sincs ODD. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák