Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seolwon

    tag

    Nagyon rossz döntés az alapján választani hogy melyikkel lehet könnyen elhelyezkedni, főleg ha erről a három szakmáról van szó mivel mind keresett.
    Azt kell választani amit szeretnél is csinálni, úgy sokkal könyebben megy minden.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz seolwon #1 üzenetére

    ^this

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Martin97

    aktív tag

    Ez a téma engem is érdekelne, mert nekem is most esedékes a döntés. Annyi különbséggel, hogy én nappalin végezném, és a mérnökinfó ki van zárva, mert szakközépben infóra jártam, és pont elég volt ennyi. :)

    Alapvetően két egyetem jöhet szóba:
    - Győr: Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar (bejárós)
    - Pécs: Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar (kollégium)
    (Esetleg gépészként még Debrecen)

    Győrben:
    - Gépészmérnökként Ilyen választható specializációk vannak: gépgyártástechnológia, jármű üzemeltetési és diagnosztikai, járműgyártási, minőségbiztosítás.
    - Villamosmérnökként: automatizálási, infokommunikációs.

    Pécsen ezek a következőképpen alakulnak:
    - Gépészmérnöki: épületgépész, üzemfenntartó.
    - Villamosmérnöki: beágyazott mikroszámítógépes rendszerek, létesítmények villamosítása és automatizálása.

    - Alapvetően azt szeretném megtudni, hogy melyik irányzattal milyen lehetőségeim vannak munkahelyek és fizetés szempontjából, melyik irányzatnak mik a buktatói a tanulás és munkavégzés során?
    - Gondolkozom még az energetikán is, de ilyen specializáció nincsen a beadott helyek egyikén sem. Később esetleg melyik specializációval lehet legjobban érvényesülni ezen irányzatban a fentebb említettek közül? Egyáltalán ez lehetséges?

    Továbbá még van néhány dolog amivel nem vagyok tisztában:

    "Gépészmérnök képzéshez tartozó üzemfenntartó specializáció (önálló szakképzettséget nem eredményező szakirány)" Forrás Ez mit akar jelenteni? Miként befolyásolja a lehetőségeimet?

    "... a Bologna egyezmény hatására EU konform, a diploma Európa valamennyi országában feljogosítja tulajdonosát villamosmérnöki munkakörök betöltésére." Forrás Ez úgy sejtem mit takar, de itt az a kérdés, hogy a többi helyen (Pécs: gépészmérnök, Győr: gépészmérnök, villamosmérnök) milyen diplomát osztanak?

    Jó volna ha saját tapasztalatot is tudnátok írni a fent említett iskolákkal, és irányzatokkal kapcsolatban.

    Amit még tudni érdemes:
    Nem célom az MSc, szerintem nem ad (sokkal) többet, mint a BSc. (Ha máshogy gondoljátok írjátok le néhány mondatban, hogy miért jobb az MSc.)
    Utálom (és nem is tudom) a szakrajzot, csak a minimum a célom.
    Mivel szakközépiskolából próbálok továbbtanulni, ezért hátrányom van a gimnazistákkal szemben, de ezt a nyáron vélhetően sikerül behozni. (fizika, nyelv)
    Valamint jó eséllyel az összes helyre be fogok tudni kerülni a megjelöltek közül, ezért volna jó egy rangsort felállítani.

    Elnézést a kisregényért, de ez a téma fontos számomra, mert alapjaiban határozza meg a jövőmet. Előre is köszönöm a segítségetek. (Az esetleges helyesírási, és szerkesztési hibákért elnézést.)

    ÜDV
    Martin97

    [ Szerkesztve ]

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz seolwon #1 üzenetére

    ezzel sajnos nem teljesen értek egyet. nyilvánvaló, hogy olyat, ami nem tetszik, vagy nagyon ellenszenves, nem lehet és nem is érdemes választani. azonban ha nincsenek ellenérzések, csak egyszerűen nem a kedvence az embernek, de azért van némi affinitása hozzá, akkor az elhelyezkedés erős szempont, legalábbis Mo-n.

    a választáshoz annyit, hogy én a helyedben csak a BME-VIK és az OE-KVK/NIK karjai között nézelődnék. ha hajlandó vagy energiát fektetni bele, akkor nagyon értékes diplomát szerezhetsz, és a diplomázás előtt el tudsz helyezkedni. az országban messze kiemelkedő ez a két egyetem az ilyen irányú képzésben, nem egy, nem kettő állásinterjún köszönt ez már vissza.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz seolwon #1 üzenetére

    ezzel sajnos nem teljesen értek egyet. nyilvánvaló, hogy olyat, ami nem tetszik, vagy nagyon ellenszenves, nem lehet és nem is érdemes választani. azonban ha nincsenek ellenérzések, csak egyszerűen nem a kedvence az embernek, de azért van némi affinitása hozzá, akkor az elhelyezkedés erős szempont, legalábbis Mo-n.

    a választáshoz annyit, hogy én a helyedben csak a BME-VIK és az OE-KVK/NIK karjai között nézelődnék. ha hajlandó vagy energiát fektetni bele, akkor nagyon értékes diplomát szerezhetsz, és a diplomázás előtt el tudsz helyezkedni. az országban messze kiemelkedő ez a két egyetem az ilyen irányú képzésben, nem egy, nem kettő állásinterjún köszönt ez már vissza.

    szerk.:

    ellenben levelezőn csinálni ezeket a képzéseket merő önszivatás. még live is elég kemény dió. levelezőn nem kapod meg azt a tudást, amivel el tudnál végezni egy ilyen szakot levelezőn (bsc után msc már más tészta!), ebből adódóan amellett, hogy még nehezebb lesz, a tudásbázisod is jóval kisebb lesz, mint a nappalisoké.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák