Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AnginaP

    aktív tag

    Nekem a legmesszebbmenőkig pozitívak a tapasztalataim a VR-ral. Normális gépen (i7 5960X 980 sli) próbáltam Vive-ot, egy szobában volt kialakítva neki hely, 7.1-es hangrendszerrel szépen körbe rakva.
    Túlzás nélkül mondom, hogy teljesen új dimenzió. Ennek így kell megadni a módját, ami jelenleg persze nagyon-nagyon drága, de ha lenne rá, most azonnal megvenném és csinálnám neki a helyet!
    Sokszor nem értem azokat a hozzászólásokat, hogy helyet kell csinálni neki, meg ez kell amaz kell hozzá, hogy kényelmesen használd. Egy gamer kuckóhoz nem? Egy rendes asztal, rendes szék, megfelelő fényviszonyok, hely a hangcuccnak, ahhoz is kell tenni, hogy kényelmesen játsszon az ember. Vive-hoz is. Plusz nem értem a mindent leverő bácsit. Csak be kéne állítani rendesen a Vive-ot (pl). Van benne olyan funkció, hogy kijelölhetsz egy mozgás teret, amit a progi megjegyez, és ha közelítesz felé a sisakkal vagy a joy-okkal, akkor egy kékesen fluoreszkáló hálót jelenít meg, hogy itt van az általad rajzolt és engedélyezett tér széle, innen már Te sem akarsz tovább menni. :DDD Ha mozogni akarsz, kell hely bőven persze, ez ilyen.
    A látvány szerintem meg maximálisan lehengerlő, The Lab is akkora élmény volt számomra, hogy szívesen leállok elé megint, és nyomkodom. Annyira kijönnek a méretek, távolságok, hogy valami félelmetes. Mikor pl Glados lebontja a szobát körülötted és bekúszik eléd a képbe, hát az valami fergeteges! Akkora hatalmas dög gép, hogy perspektívában látva teljesen más élményt ad, mint monitoron, ahol kb (monitortól függően) pár centis, sisakban meg több méter, és fel kell nézni rá....
    Egy egyszerű kis szutyok program is teljesen új dimenzió lehet VR-ban már csak a térbelisége miatt, totál más lesz tőle az élmény!! A filmekről már nem is beszélek, pl a Virtual Desktop nevű app tud olyan okosságot, hogy egy 3D-s filmet képes mégjobban 3D-sítve lejátszani (jobban kiemeli a mélységét). Teljesen más, sokkal áll leejtőbb élmény, mint egy szimpla 3D TV (pedig láttam már jó 3D TV-t).
    Ha lenne rá, én szó nélkül venném, gépestől, 7.1-estől, és tuti külön szobát kapna térd magasságig érő szivacsokkal. Ki mondta, hogy egy felnőttnek nem lehet gyerekszobája? :DDD Akkora élmény, hogy muszáj!

    Indítok egy Skyrim szervert.

  • AnginaP

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #47 üzenetére

    Teljesen egyet értek! Árak csökkentése kellene, hiszen az élmény hihetetlen tud lenni, de ez jelen pillanatban nagyon keveseknek elérhető, így az elterjedés is (valamint a fejlesztések is), nagyon lassú. Amúgy én teljesen ki lennék békülve azzal, ha évek múlva engedhetném meg magamnak, csak NE bukjon meg, nekem annyira nagyon bejön, pláne rendes hangrendszerrel, hogy várok-várok, csak legyen! :D Tényleg ahhoz lehet hasonlítani, hogy rádió után TV, teljesen más dimenzió...

    Indítok egy Skyrim szervert.

  • AnginaP

    aktív tag

    válasz Cifu #63 üzenetére

    Lihegnék folyton Lara mögött. :D

    Indítok egy Skyrim szervert.

Új hozzászólás Aktív témák