Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerintem nem véletlen, hogy az MS ilyen sűrűséggel ad ki verziókat. Nem csak azt veszik figyelembe, hogy mi kell a "köz" népnek, mert szerintem ez a "hagyományos" operációs rendszer fajta, mint a Windows. Linux, MacOS hamarosan 10 éven belül nem így fog kinézni, legalábbis nyugatabbra nem. Az emberek nem akarnak érteni, foglalkozni, tudni a driverekről, a hogyan kell megoldani, már most sem akarnak ezzel foglalkozni. Az MS pontosan tudja ezt, nem hülyék, az emberek akik használják pedig nem akarnak tudni erről. Ennek az eredménye az lesz, hogy ebből azok a rendszerek fognak kijönni győztesen, amik kész megoldásokat szállítanak, tehát nem a Linux, Windows, MacOS. Hanem a ChromeOS, IOS, És hasonlóak, az sem teljesen véletlen, hogy a hátrányos helyzetű, hanyatló nyugaton ezeket a rendszereket kezdték el használni az iskolákban. Mitöbb minden fejlesztő eszköz megvan rá, ami amúgy meg lehet Windows-ra is.

    A másik nagy problémája a Microsoftnak, hogy elvesztették a Cloud versenyt. A Docker, Rocket, Kubernetes elnáspángolta a Microsoftot. Ameddig az Amazon, Google, Digital Ocean és a többi már mindenhol áttértek konténerre, addig az Azure-ban ez még nem ilyen egyértelmű, ott megmaradtak a Virtuális gépek szintjén, ami minimum 5 éves lemaradást jelent,

    A Microsoft nem véletlenül vette át a Linux/OpenSource világból ismert frissítési metódusokat. Ugyanis azok sokkal jobban összeegyeztethetőek a DevOps világ frissítési idő intervallumaival. A világ a Cloud felé megy, előbb utóbb a cél az lesz, hogy a kis emberek is csak egy Rasberry Pi vagy hasonló eszközzel elérjék a cloud-ban üzemelő szervereket.

    A másik nagy vesztesége a Microsoftnak, hogy azok az eszközök, amik más operációs rendszerekben minimális telepítéssel megoldható, tegyük fel parancssorból pillanatokon belül, addig a Windows erre nem volt felkészülve. A Microsoftnak komoly problémát okozott, hogy a Windows-ban beépítse a WSL-t, a teljes értékű Linux alrendszert, mert a Docker, és minden más amivel dolgozik a programozók, fejlesztők jövő generációi, azok meg legyenek Windows-ban is, és nem úgy ahogyan eddig is, hanem azonnal. Az a Microsoftnak 3,5 évébe telt, ezalatt, viszont elveszítették a Cloud piac konténer piaci részét. Tehát mi lett a vége? A Microsoft kénytelen volt a Windows-ba beépíteni még több olyan eszközt, ami képessé tette azt üzemeltetni az Amazon, Google stb rendszerekre. A kérdés, hogy ehhez miért kellene Windows? Pláne egy olyan generációnak akik IOS-en, vagy ChromeOS-en nőttek fel?

    Ez igaz a belső munkahelyekre is, bankokra, ipari cégekre. Hybrid Cloud-okat építgetnek, és bizony a Microsoft lehetetlen, és teljesen élhetetlen 30 - 40 user kiszolgálására 6 - 16 vCpu 48 - 64 GB memóriát zabáló Windows virtuális szerverei, amihez kell még fileserver, meg mindenféle applikációs, valamint háttérszerver is, eléggé energiapazarló megoldás lesz, mint az Exchange 2019 erőforrásigénye is vicces.
    Ha ebből a terminal server fajtából kell 3 - 400 db, akkor bizony azt ki fogja kiszolgálni? Senki nem akar ennyi erőforrást vásárolni, sem Azure-ban, sem sehol sem.

    Erre van a konténer, ahol ezeket a dolgokat olcsóbban is meg lehet oldani, igaz webes szolgáltatásokkal, de ez az amihez pont nem fog kelleni a Windows, Linux, MacOS. Ehhez a ChromeOS, IOS, embadded Linux-ok bőven elegendőek.

    A kérdés, hogy a Microsoftnak a gamer, és egyéb piacok miatt, videó, tervezés, ipari tervezés miatt érdemes lesz-e fenntartani a Windows Desktop piacot, mert nem biztos.

    Szerintem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák