Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    annyira nem elfogult a cikk, mint várható lett volna, legalább annyit a Win javára írt, h a legújabb hw-knál jobb a driver ellátottság.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz #02468352 #40 üzenetére

    a gyártónak az a kutya kötelessége, hogy a szerződésben foglaltaknak megfelelően supportot biztosítson. amit leírtál, az max szép mese. akkor segít rajtad valaki, ha a) akar, b) megfizeted.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz ddekany #49 üzenetére

    steam elküldi loginkor, ezeket összesítik

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Nowhereman #52 üzenetére

    na jó, akkor most állj! illetve konkrét példát kérek, amire nem lehet a megfelelő powershell parancsot összerakni, ugyanannyi idő alatt. köszönöm. kíváncsian várom.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Nowhereman #56 üzenetére

    állítottam az ellenkezőjét annak, amit most leírtál?
    az a bicskanyitogató, hogy úgy van beállítva az egész, hogy aki szabadságot meg mittomén mit akar, az használjon pingvint. ja, hogy melyiket a soktíz-száz változatból? azt majd kitapasztalod. ja, hogy az első időben nettó semmit nem fogsz tudni csinálni a gépeden, olyan szinten más szemléletet kíván, arról el szoktak feledkezni a "megmondó emberek".
    nem azt mondom, hogy ne használjon senki linuxot, de ez a hittérítés... bleh! :W

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Nowhereman #59 üzenetére

    hagyjuk... felesleges.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz lapa #64 üzenetére

    azért vagyok itt, mert kíváncsi voltam, hogy mekkora linux ajnározás keveredik ki ebből a "bemutatóból". a nyilvánvaló túlzásokra reagáltam, semmi többre. de már megbántam...

    khmmm, what? mi az, h az msdn nem elérhető? a teljes library ott van a neten, ingyenesen. mi ezen a nem elérhető?

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Penge_4 #200 üzenetére

    "- "Minden fájl" elv."

    ez miért is jó nekünk? :U

    "- Csomagkezelés: Nincs DLL hell meg "hiányzó xy ocx fájl" meg 72 db Visual C++ Redistributable, meg az MSI nevű katasztrófa, ahol ha kitakarítod a Temp-et, akkor már "helyezze be a telepítőlemezt" üzeneteket dobál, mert nem tudod eltávolítani a programot. És a rendszerfájlokat sem írják felül a telepített csomagok, ezért vannak a függőségek."

    az, hogy adott fejesztő .tmp file hegyeket használ nem az MS hibája, így az sem, hogy nem direktben hívja a filet mondjuk patch után, hanem a .../temp/xyz12.tmp-t, amit egyszeri userünk noná, hogy letöröl.

    "- Mindennek megvan a helye. Nincs C:\ gyökérbe települő TC meg még a halál faszára is (beleértve a Program Data-t, Common Files-t, Local-t, LocalLow-ot, Roaming-ot) belemászó dzsunka freeware/shareware szoftverek hada."

    az, hogy a) az a default a TC installerben nem a windows hibája, ahogy b) az sem, hogy a user next-next finish-el oda rakja

    "- Fejlettebb jogosultságkezelés."

    miben is?

    "- Fejlettebb fájlfelismerés (MIME type dönti el, hogy mi a fájltípus nem az, hogy milyen kiterjesztést adsz neki)."

    szintén egy olyan hivatkozási pont, amit nem értek, hogy miért jó. régen DOS alatt megvolt az alap 3 futtatható filetípus (exe, com (a maguk header szerkezetével együtt), bat), ehhez jött még a cmd. ezekkel az emberek túlnyomó többsége tisztában van, még ha nem is tudja, hogy ez azt jelenti. linux alatt értem én, hogy el tudsz indítani .kismacska vagy akár kiterjesztés nélküli filet, csak azt nem értem, hogy ez miért jó.

    "- Logikus könyvtárstruktúra. Nem ilyen visszaperes izé. Ráadásul ez már csak azért is logikusabb, mert párhuzamos a webbel. Webcímekben sincs visszaper."

    már akinek logikus... amúgy amikor a mostani Win-ek internal command set-jét és a syntaktikákat összerakták, még nyoma sem volt a ma ismert Web-nek, úgyhogy a logikádat megfordítva inkább az kéne, h "http:\\" :)

    "- Normálisabb fájlrendszer (ext4), ami nem töredezik."

    erős csúsztatás, ugyanis mindegyik filerendszer töredezik, a kérdés az, hogy ezt hogyan tudja lekezelni. Win-ben erre is van gyárilag tool, az más kérdés, hogy az emberek vagy nem tudnak róla vagy nem tudják, h mire való, vagy csesznek használni (utána persze szidják, hogy lassú x@r...)

    "- Multidesktop környezet."

    ezt aláírom (bár erre is van ingyenes megoldás, de most a gyáriakat nézzük (btw, egy linuxnál mi számít "gyárinak"??))

    "- Logikusabb fájlkezelés: Pl. nincs olyan, hogy "xy program használja a fájlt, ezért nem írhatod felül/törölheted". Windows-on meg lőheted ki a taskot, ha beragad valami meg keresheted, hogy mi használja. Ahogy egy szoftvert is frissíthetsz anélkül, hogy előzőleg le kéne állítanod, vagy "kényszerítene" rá, hogy állítsd le. Ráadásul az is párhuzamosan történhet, nincs olyan, hogy a futó msiexec miatt nem tudsz már mást csinálni, amíg az nem végez valamilyen módon."

    már bocs, de wtf? ne akard azt mondani, hogy ha linux alatt használatban van a grafikus lib-ed (mondjuk X alatt vagy), akkor úgy tudod frissíteni, hogy reinit és minden nélkül egyszer csak hopp és már azt használja? vagy egy másik lib-ed használja egy program, te meg gondolsz egyet és letörlöd (és ettől a prg, ami lockolja/ná nem dob egy hátast, már ha engedi a törlést a rendszer).
    ill futás közben kezdi el használni a frissített állományokat? úgy, h az indító file még pl a réginek az entry pointjait használta? hogy is van ez?
    mit nem lehet csinálni futó msiexec mellett (másik indításán kívül...)?

    remélem, politikailag korrekt, flame keltésre kevéssé alkalmatlan (csökkentett habzású) hozzászólásban sikerült a kérdéseimet feltennem, nehogy az a vélemény legyen, hogy kötözködök...

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz hcl #204 üzenetére

    ""- Fejlettebb jogosultságkezelés? :D Group policy-t láttad már? Helyit? AD-val megtámogatottat? Vagy fájlrendszerre gondolsz? Láttad már, milyen dolgokat lehet beállítani?"
    Feleslegesen túlbonyolítottabb cuccot még nem sokat sikerült látnom. Linux alatt is van lehetőség központi hitelesítésre."

    a GPO messze nem csak központi hitelesítésre szolgál :U

    msiexec: a .msi magában nem futtatható állomány. ha elindítod, akkor azt minden esetben az msiexec-en keresztül hívja meg, illetve <msiexec.exe /paraméterek <xyz.msi>>-vel cmd-ből is tudod indítani.
    javaslom, hogy indíts el egy office telepítést és mellette valamit, ami nem msiexec-et használ (adobe, tc, valami installshieldes cucc). menni fog :)

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz #40553216 #482 üzenetére

    base win8 kb 10 perc, update-ek kb 45-50, ez alatt Office, Adobe, Steam és egyéb dolgok is fent vannak. erősebb gépen, tisztességes net kapcsolattal csont nulláról pöccre belőve nem több, mint 3 óra. de ebben már az utolsó hozzárendelés is benne van. aki tudja, mit és hogyan akar. aki nem, annak 2 hét. gondolom, linux alatt hasonló.

    ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall. ezt az állítást bárki előtt vállalom. anyám gépére 2002-ben lett xp húzva. utána SP-k, majd in-place upgrade 7-re, majd kapott egy SP1-et. nincs belassulva, köszönö, használja.

    "Arról nem is beszélve, hogy csóka telefonál, hogy neki ez meg az kellene, telepítsem fel már neki. Linuxon ezt úgy meg tudod tenni messziről, hogy észre sem veszi, mert addig is használja a gépet, míg te másik júzerrel messziről telepíted, és csak rátelózol, hogy már használhatja is. Windowson meg vagy odamész (mondjuk ez akármilyen távolságból is kényelmetlen, adott esetben megvalósíthatatlan), vagy távoli asztalt használva addig parkolópályára teszed az ismerőst."

    ezt most vállalati környezetre írtad, vagy mire? ha utóbbi, akkor Remote Assistance, ha előbbi akkor SCCM a megoldás. szóval, messze van a lehetetlentől...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz #40553216 #480 üzenetére

    a 7-es óta by default benne van a PS minden Windowsban. sőt, ha a GUI-n csinálsz valamit, az PS-en keresztül hajtódik végre. csak úgy FYI.

    lehet, hogy hamarabb linuxoztam, minthogy te gép előtt ültél. nem biztos, lehet. (90-es évek közepe.) tehát, az 1. változat nem igaz, akkor viszont ezúton köszi így ismeretlenül is, hogy lehazudozhattál :W

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz Syl #464 üzenetére

    "Ezzel szemben az ubuntu felment 10 perc alatt, a több mint 200 frissítésnek újabb 10 perc kellett. A végén egy gép restart és máris ott voltam, ahová win7-tel négy óra hossza alatt értem el."

    és minden pöccre működött. szeretem a meséket, de ezt azért nem veszem be, bocs. az meg, h SP1 nélküli Win7 installnak állsz neki (gyk - ~1-1,5 óra az egész időből). telepítettem az utóbbi időben nem 1 7-es gépet, jelenleg SP1 után kb 110-115 update van. ez mindennel (base OS is) együtt max 2 óra (drivereket is bele számolva).

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz hcl #489 üzenetére

    mi is a gond az RDP-vel? (pont egy olyan pontot mondasz, amihez sok köze nincs az MS-nek a Win-ben :) )

    utóbbi 10 évben itthon 3 alaplappal próbáltam:
    NF7 v1.1 - akkor mittomén melyik SUSE, YAST alatt USB detektálásnál kifagyott
    ASUS P7P55D - háló megvolt, de csak 100MBit, hang sehol (10. valami Ubi)
    Gigabyte X79-UD5 - bekapcsolt UEFI mellett kernel panic a telepítő indításakor (12. valami szintén Ubi).

    persze, lehet, h kölcsönösen utáljuk egymást, de nekem nagyon nem egyezik a tapasztalatom a tieddel :)

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz hcl #494 üzenetére

    ha ilyen support kell, akkor arra ott a Remote Assistance (mint már írtam). ekkor nem kell tudnod a user jelszavát.
    RDP-nél meg az lenne a lol ha password nélkül be lehetne menni a gépre. vagy te nem így látod? :D

    P35 Pro lapot nyúztam hosszú évekig, jó darab is volt. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz CPT.Pirk #498 üzenetére

    na ja. ha valaki Me-nél találkozott először a Win-nel, az sírva menekült az akkori egyéb tökmindegy milyen OS-hez :) (volt olyan nap, h 8x raktam újra, mert nem volt hajlandó megtalálni a 3Dfx kártyám :)

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák