Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz anulu #483 üzenetére

    1.2 - 1.5GB-s teljes rendszer frissítés olyan 10 perc alatt megvan nálam Chakrán, régebbi Core2-es laptopon is.

    Ugyanezen a masinán a Winupdate azért egy jó 30 percet elmókolt (Win7). Később meg felraktam a Lenovo Thinkwantage rendszerfrissítő progit mert az istennek se akart menni a dedikált gpu, az meg le akar cserélni csaknem minden drivert a sajátjára, amit felrakott a Winupdate. :DDD

    (a DL időket nem számolva egyiknél sem)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz anulu #483 üzenetére

    "ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall. ezt az állítást bárki előtt vállalom."

    Megerősítem. Az asztali gépemen 2,5 éve van fent a Win7 a régi laptopomon (amit azóta apámra ruháztam át) meg Win 7 RC után rögtön a megjelenésekor (2009. október) felment a végleges retail. Azóta nem volt egyszer sem újratelepítve és még mindig megy, még mindig stabil. Persze most már képes kicsit hosszabban is elgondolkozni alkalomadtán, de az nem érdekli az átlag usert, hogy a böngésző 9 helyett csak 14 másodperc alatt indul el. Aki ilyeneken fennakad az vagy maximalista pro user vagy klinikai eset (esetleg a kettő kombinációja).

    Az ilyen Windowst érintő mítoszokról az egyetemi programozás tanárom jut eszembe, aki Windowst utoljára a Win98 időkben látott, azóta végletekig elvakult Microsoft-hater. Egyszer volt vele egy vitám, amikor sorolta a Windowsok hiányosságait. Akkoriban már volt Win7 RC1 és persze rendkívül up-to-date volt a témában, mert olyanokat sorolt amik már az XP, Vista, W7 alatt bekerültek a rendszerbe vagy éppen kiiktatták, sokat javult, stb.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #483 üzenetére

    Erre gondoltál?
    "Mielőtt engedélyezi valakinek, hogy csatlakozzon a számítógépéhez, zárjon be minden megnyitott alkalmazást vagy fájlt, amelyet nem szeretne megmutatni a segítőnek. Figyelje, hogy mit csinál a segítője. Ha bármikor kényelmetlenül érintené, amit a másik személy lát vagy tesz a számítógépén, koppintson vagy kattintson a Megosztás megszüntetése parancsra, vagy nyomja meg az Esc billentyűt a munkamenet befejezéséhez."
    Tehát a segítő a te munkamenetedbe lép be. Mindent lát, amit csinálsz. Ha ezt nem akarod, addig nem használod a géped. Vagy rosszul értelmeztem? Nem lehetetlen volt, hanem kényelmetlen.

    "lehet, hogy hamarabb linuxoztam, minthogy te gép előtt ültél. nem biztos, lehet. (90-es évek közepe.)"
    Erre azért ne tedd fel az életed. ;)

    De ezek szerint te elolvasod a hsz-ek első és utolsó sorát. Ami közte van, az nem számít. Itt speciel az, hogy a ps és a hazugság két külön kérdéskör volt. Inkább fuss neki még egyszer.

    "ha egy fórumra megy problémájára megoldást keresve, milyen eséllyel kap powershell-es megoldást?" Még ha ott is van a gépén, 1000 problémára adott mondjuk 10000 válaszból mennyi lesz ps-es? 0,02%? És ugyan ez az arány hogy néz ki Linuxon a konzollal kapcsolatban? Mondjuk 50%?

    "ha nem barmolja szét valaki a gépét, hanem használja, akkor nem kell reinstall."
    Az átlagjúzer nem szétbarmolja, hanem használja a gépét, él a lehetőségekkel. Telepít, telepít, néha töröl, stb. Hogy a rendszere belassul, tönkre megy, az nem az ő hibája, hanem a rendszer készítőjéé, hogy úgy csinálta meg az átlagjúzernek szánt rendszerét, hogy az átlaghasználattól tönkre megy. Ne a szak-IT-s magas lováról nézd a világot. Mert más helyzetben ti vagytok ugyan ilyen kis hozzánemértő senkiháziak, akik az adott dologhoz nem értenek, és a terület szakemberei megalapozottan nézik őket le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák