Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz <Lacy85> #13 üzenetére

    Pedig pont ez az értelme.
    Melléteszel egy dvga-t és máris dupla árnál jársz. anélkül meg sötét marad a monitor.

    Míg ezzel használható is a gép és Office-ra az égvilágon semmi különbséget nem fogsz észrevenni a 4 magból sem.

    @Synthwave:
    Nem lehet, hogy x16+x4 lett a 200GE-hez képest?
    Ill. fogyasztás: Nekem 28W-ból 2db 3.5" HDD-vel együtt is megvan idleben. Igaz ez paneltáp ami nyilván jobb értéket mutat, de előtte Celeron és Pentium is volt ugyanezzel a konfiggal és nem rémlik, hogy jobban fogyasztottak volna idleben.
    (Ill. load alatt se volt ekkora különbség, a Celeron nyilván kevesebbet evett de a G4600 talán max 5W-tal.)
    Ez valószínűleg eléggé lapfüggő...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz <Lacy85> #20 üzenetére

    Egyrészt bőven elég egy ilyen gép, nem csak Mancikának. Rengetegen semmi extrára nem használják a gépet. Az oké, hogy a böngésző kihasználja, de sok szükség nincs rá. Persze ésszel böngészve... 30 tabfül és egy f*s böngésző ami akkor is terhel, ha semmit nem csinálsz megölheti, de az meg nem ésszerű használat, plusz csak mennyiség kérdése. Ilyen alapon a hatmagos is meg fog dögleni szar progitól csak 70 füllel. :D Ahogy a ramot is teleszemeteli a 3 napig otthagyott Firefox, akármennyit is tolsz alá. :D

    Én kellően beállított rendszerrel desktopon pattogva semmi különbséget nem érzek pl. a 200GE és a Ryzen 2600 között. Pedig nem rossz hozzá a kezem... de előbb érzek meg bármilyen sw-s vagy egyéb hw anomáliából, drivereből adódó kis lagot vagy lassulást.

    Másrészt meg 10k nem sok pénz, de arányaiban az. +66% így a cpu-vga kombóra vetítve. Sok Mancikának már sokba kerül. :) Meg lehet más paraméter is, nálam pl. nem fér be a HTPC-be külön dvga,inkább HDD kerül a helyére. Fogyasztásban is jobb mint a 4 magos. Paneltáp, hűtés már nem bírná el a nagyobbat.
    És ha mindenre elég... fut rajta Emby szerver, FTP, torrent, XPEnology NAS, backup progik és lejátszók. 20-40% terhelésig kúszik fel ha minden megy. :)

  • sb

    veterán

    válasz Synthwave #34 üzenetére

    Arról szólt volna az értekezésem, hogy ez inkább sw oldali probléma. Ezzel a hsz-szel is az maradt, avagy erősen böngésző (meg azok addonjai) és weblapfüggő a dolog. Sajnos...
    Én is tudok mutatni olyat ami jó meg olyat is ami nem. ;)

  • sb

    veterán

    válasz berVi #35 üzenetére

    Tehát 6 éve write only módban vagy.
    Ébresztő!

    Fentebb írtam, hogy nálam egál volt pl. De ránézhetsz nyugodtan a bármelyik nagyobb procira is az elmúlt 1 évből hogy állnak fogyasztás és perf/W terén az Intellel szemben.

    A HEDT és szerver vonalat viszont hagyd ki, mert sokkos állapotba kerülhetsz. Előbb próbáld megszokni desktopon mi a helyzet. Utána folytatódhat a terápia... :D

  • sb

    veterán

    válasz <Lacy85> #41 üzenetére

    A 2200G-hez sem kell külön VGA.
    Nem, de nem is annyiba kerül mint a 200GE/3000G. Nem véletlenül volt a referencia az 1200. ;)

    Jó, nyilván vannak olyan spéci helyzetek, amikor "be kell érni" egy ilyen procival is.
    Azt elismerem, hogy ez spec helyzet. De a "beérést" már nem. Tényleg tökéletes egyszerűen az átlagusernek. A Pentium is, nem csak az AMD nyilván.

    Megy minden, gyorsít mindent, SSD-vel fürge. Nem véletlenül írtam amit írtam. Nem játszom mégis 2600 és 2700 előtt ülök. De már csak azért mert megtehetem és mert néha kell encode-ra. Ott nyilván elvérzik a 2/4 proci. Minden másra egyszerűen nem nagyon van különbség.
    Mancikáéknak meg főleg nem lesz. És 300 gép az irodába -10k-val...

    @hunluki
    Én 4-5 éve kb. félévente ránéztem a Plexre és társaira, hogy tudnak-e már értelmes gpu encode-ot, de soha nem ment. Nekem a QS sem indult el anno többször sem, mind vmi nemhivatalos támogatás volt és itt-ott elszállt valami hibával.

    Most felraktam egy Emby-t, bepipáltam, hogy AMD AMF és ennyi volt. 20-30% cpu használattal transzkódolt, ha jól emlékszem 4k-t is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz <Lacy85> #57 üzenetére

    Fillérb*szásnak is nevezhetjük, de én inkább mérnöki szemléletnek hívnám.
    Na még egyszer:
    1. Ha valamire jó X is, akkor felesleges megvenni a 2x árú cuccot. A proci árak így viszonyulnak egymáshoz. (Természetesen ilyenkor ugyanúgy mehetne mellé a haccázas táp, mert "ali drágább" az is, fillérb*szás lenne 300-ast tenni egy 60W-os konfig mellé. Ugyanez a házra mer' ugye összetörik ha a takarítónő körbesöpri... NVME SSD mer'csak...
    Egyszerűen értelmetlen ha nincs rá szükség.
    2. És ahogy már írtam, az is logikusabb ha %-ban nézzük az árkülönbséget. 15k vs 25k az jelentős. Goto 1. pont, ha minden 10-k cuccra csak 5k-t fizet rá...
    És még egyszer: ha szükség van rá vagy azonos árban van (és más paraméterben sem hátrányosabb) akkor nincs ezzel probléma. Meg kell venni az erősebbet.
    De a többi nettó hülyeség...

    Egyébként nálunk is pl. 4590-ek kerültek céges gépekbe. Mancikáknak ill. fejlesztőknek is, de olyan környezet alá ami kb. 1.5 magon fordít... épp ezért volt gyorsabb egy újabb, magasabb frekis i3 mint egy régebbi i5... Itt sem b*sztak fillért, megvették 2-2.5x áron az i5-öt majd vagy nem volt semmi érdemi előnye vagy hátránya volt. Vagyis megintcsak oda jutottunk, hogy kicsit szakértőbb szemmel kellett volna nézni...

    szerk: Amúgy nekem is ott figyel az NVMe SSD a NAS/HTPC-ben a 200GE mellett (ami csak x2-őt tud x4 helyett), szóval mégcsak az sincs, hogy én ne tennék bele értelmetlen vagy feleslegesen nagyobb hw-t. De itt pl. konkrétan olcsóbb volt és ha nem futja ki magát akkor is előnyösebb. Desktopnál meg 2600+RX 470 kombón ülök úgy, hogy félévente van szükségem 2 magnál többre játék meg egy sem futott rajta. De ez belefért ár/értékben minimális extrával. Így nyilván ezt választom. De ez nem a max hanem a szükséges és afeletti optimum kiválasztása. Szvsz ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz hobizoli #77 üzenetére

    Hagyd.
    Eleve nem is eszik többet, mint írtam. Ez lapfüggő, egyik tesztben +10W a másikban -10W.
    És ahogy megyünk felfelé procikban úgy nő az AMD előnye. Elég megnézni a 8 magosokat. HEDT, szerver fronton meg 16-32-64 magnál lassan dupláz az Intel.

    De ő nem olvassa ezeket. Egyszer volt T-s Intel procija és bevette, hogy az 35W-ot eszik amikor a K-s proci -15% teljesítményt hoz Turbo (meg AVX) mellett.

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #106 üzenetére

    Milyen autód van?
    Suzuki, 60-75 LE?
    Impreza+chiptuning, 450 LE?
    Vagy a kettő között egy átlagos 125-150 LE családi valami?

    Nem értem mitől nehéz felfogni, hogy jó (sőt tökéletes!) lehet valamire a legszarabb és a legjobb között is valami.
    És úgy általában nem értem, hogy miért nehéz a saját preferenciáktól elszakadni. Attól, hogy neked alatta vagy felette hasznos valami még túl lehetne lépni ezen.

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #108 üzenetére

    Szerintem el vagy tévedve.
    Egy 5-6 éves cuccon H.264 megy, FHD. 4k-t nem fog vinni és a kimeneten sem jön ki 4k24p-nél több. Desktopra 60Hz-re még most is vadászni kell a kimenetet (HDMI 2.0).

  • sb

    veterán

    válasz Sinesol #112 üzenetére

    Attól függ mi között nézed a "valamit".
    Pl. amit bedobtál a J4005 a legalja kb, egy 4 magos pedig mindenre jó átlagusernek HC gaming és hw-igényesebb munkán kívül.
    Ezek között épp félúton van a 200GE/3000G.

    Szóval szerintem teljesen jó a példa.

    Ha pedig hasznossági szintet nézünk akkor az általad bedobott cucc teljesen fals. A J4005 köszönőviszonyban sincs a 3000G-hez viszonyítva. Ezek az "Atom" magok más ligában játszanak, hiába fejlődtek. Volt nekem anno és HTPC-nek tökéletes volt, de egyszerűen nem egy kategória. 4 magost cseréltem anno 2/2-es Celeronra, de agyonverte használhatóságban az utóbbi. Elég ránézni a passmark pontszámukra plusz a sokat hangoztatott single core teljesítményre. Egy SSD-t sem tud "kihajtani", értsd: aláteszed, nyilván gyorsabb lesz sokkal mint a HDD, de soha nem lesz pattogós a rendszer még azzal sem, de egy boot idő sem lesz hasonló. És itt egy 4 magosról beszélek.

    Átlaguser: filekezelő, böngésző, office, zene, stb.. elindít, nezet, kattintgat.
    Ezekre írtam már az elején is, hogy egy SSD- géppel nem tudod megmondani, hogy egy 2/4 vagy 6/12 procis gép mellett ülsz-e ha csak ennyit csinálsz. Rákattintasz és 0.5-1mp alatt elindul, betölt, stb...
    Ugyanez 2, de még 4 Atom magon jóval lassabb lesz.

    Az autós példára visszatérve ez a J4005 inkább egy robogó. Városon belül jó lesz ha nem esik az eső és nincs csomagod.

Új hozzászólás Aktív témák