Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz opr #4 üzenetére

    2020-as G14-em van és szerintem még terhelés alatt is az egyik legcsendesebb gamer lapos, ami a kezeim között megfordult. Ilyen téren tapasztalataim alapján a Dell/Alienware a legrosszabb, az MSI mostanában már javul, az Asusnál meg lutri, melyik modell mennyire üvölt. A Flow X13 és a hozzá adott Mobile XG tud visítani, az új G15 viszont relatíve halk.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz opr #10 üzenetére

    Redditen tanácsolták, hogy a CPU boostot kapcsoljam ki, mert játéknál nem igazán számít, viszont csendesebb és hűvösebb a gép tőle. Én ezt meg is tettem a Silent és Performance profiloknál, a Turbónál meghagytam. Alapvetően Silent módban használom, ilyenkor 2200-es fordulatszámon pörög a venti, ami alig hallható és melegedés sincs, ha nem játszunk vele. Játékra viszont a Turbo módot érzem megfelelőnek, mert ugyan maxon megy a két ventilátor, de nem melegszik úgy át a kasztni, mint a másik két módban - főleg a billentyűzet feletti rész hajlamos felforrósodni (Redditen írták, hogy ez akár károsíthatja is a kijelzőt, ha lecsukott fedéllel, külső monitoron, billentyűzettel, egérrel játszik az illető). Amire nekem kell, azt bőven tudja, de komoly játékkal még nem volt időm megkínálni. Ja, igen, az akkuidő is egész elfogadható lett így tiltott boosttal Silent módban (meg persze a játékok kivételével mindent az IGP-re irányítottam) - ahogy nézem, átlag nongaming használat mellett bő négy óra simán hozható így és a kijelző fényerejét se kell mínuszba letekerni... Akkuról így a játék sem annyira akkugyilkos, a lányommal olyan másfél órát toltuk a THPS 1+2-t, és még maradt olyan 30% (igaz, a GeForce Experience akkus 30 fps limitje be volt kapcsolva).
    Térjünk vissza a kérdésre olyan 1 hónap múlva, akkor bővebb tapasztalatom lesz szemben a mostani nagyjából két heteshez képest.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz ddekany #13 üzenetére

    Nem egy Asus és MSI gamer lapos megfordult már a kezeim között, amit akár tárgyaláson is előkapnék szemrebbenés nélkül.
    Mondjuk a másik véglet pont a G14 az AniMe Matrix fedlappal, mert az szerintem még durvább, mint az RGB fotonágyú... Szerencsére kikapcsolva elegáns lesz a fedél még ezzel a lyuggatással is. (Viszont bármennyire is gyerekes, nekem tetszik. :DDD Pedig azt hittem, 5 perc után kikapcsolom.)

Új hozzászólás Aktív témák