Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Csodálom, hogy jóérzésű fejlesztő még nem tévedt be ide...de szerintem sokkot kapott volna. Itt annyi mindent kócoltatok össze, hogy őszintén szólva nem is csodálom azt a sok sületlenséget amit más forrásokból is vissza lehet hallani...

    #1179 aryes : 1. Nem igaz. A tesztelő tesztel, a frontendes meg frontendet fejleszt. A tesztelőnek nem feladata a nagyobb rálátás... (*Erre még visszatérek)
    2. Nem kiemelkedően...de nyilván őket is keresik. Frontend és backend viszonylatban meg még mindig a fejleszőket viszik jobban.
    3. Megint csak nem igaz.

    #1181cinemazealot : Édes istenem! :O Vak vezet világtalant... Nem. Nem és nem! Ide is *-ot teszek, mert jött még másik "okosság" is a szálban...

    Örülök, hogy te fejlesztőként sokat tanultál a tesztelőtől...de ez inkább téged minősít. ;] Már meg se haragudj.

    Ezt a biorobot dolgot felejtsük el...még fejlesztő vonatkozásban is idejét múlt eszme. Legalábbis nem általánosan alkalmazható megállapítás én max cégspecifikusan tudom elképzelni.

    #1184CactuS : Fél igazságból született torzítás. *(és akkor a vissztérés fentről) A manuális tesztelő lehet akár egyetemista... nem ez a mértéke a képességnek. Vannak teszt forgatókönyvek, teszt jegyzőkönyvek, regressziós teszt..stb amit végig kell tolnia, adott adatokkal...
    Az automata tesztelő scripteket és teszteseteket ír meg adott esetben. Ettől ő még nem fejlesztő. Ő ismeri valamilyen szinten azt a nyelvet amin keresztül használni lehet azt a toolt ami végrehajtja az automata teszteket, ez lehet JS, JAVA, de volt már példa egyedi vagy ritka nyelvre is...
    De az automata tesztelőnek semmi köze a fejlesztő által megírt kódhoz...ő azt nem nézegeti... a meghívja mint funkciót és futtatja az automatizált teszteset keretén belül. Kvázi inputot ad és figyeli mi az output.

    Viszont jelen tanfolyamok esetében nem nagyon beszélünk automatizált tesztelésről...max valami bevezető jelleggel...hogy halljanak róla.

    #1190 aryes : Persze...2-szer annyi lehetőség. :DDD Ennyi feltételezést egymásra halmozni én nem mernék... Ennyi erővel ha nagyanyámnak töke lett volna ő lett volna a nagyapám...
    A felvételi eljárás nem feltétlenül ilyen formában történik...nem általános érvényű.

    #1194 Narxis : Nem látom a jelentőségét annak, hogy most vagy 3 hete keresnek oktatót valahová. Hallani sok mindent lehet. Benne lenni valamiben meg megint más.

    #1197 aryes : Jóhiszeműen értelmes emberek általi használatra vannak tervezve dolgok... Tehát 1 telefont sikerült életedben 5 percen belül resetre rakni. Ez milyen készséget is minősít? Ez nem úgy működik, hogy kapsz egy alkalmazást, vagy egy funkciót, aztán...tessék ronsd el ha tudod...

    #1198 cinemazealot: Pont nem jó példa... Ott nem a rendes tesztelés hiánya okozta ezt... Ott leginkább minden IS hiányzott... A másik oldalról, meg egy csínytevés így tud balul elsülni.

    --------------------------

    Egy jó tanács minden leendő mazsolának: Ahelyett, hogy a fórumon, meg a facebook csoportban megy a spekuláció inkább már most érdemes a környzeti feltételek megteremtésével foglalkozni... (Gép, asztal, szék..stb.) Aztán készülni a tanulásra mert ha valaki tisztességesen csinálja és komolyan veszi, akkor nem lesz ideje itt lébecolni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    #1200 aryes : Ha ésszerű keretek között végzed a tesztelő melót akkor ez bőven rendben van.

    #1201CactuS : Akkor az ismerősöd esetében a pozíció sajátossága. Fejlesztési folyamat szintjén sok kérdést vet fel egy ilyen helyzet ami cégenként is eltér...

    Automata tesztelőt nem írtad, csak nálad jött elő és nem akartam, hogy valaki félreértse miről szól majd a rendezvény.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Jablocskov #1237 üzenetére

    Akkor számoljunk együtt...(Többiek is beszállhatnak fentebbről...)

    Van egy képzés ami összesen 640 óra. Az egész pályázat egyik alapköve, hogy 1 óra ára bruttó 4000Ft-ban van maximalizálva.
    A két számmal végzett nem túl bonyolult szorzás kiad egy 2 560 000Ft-os összeget.
    Soknak tűnik? Nézzük meg kicsit jobban. A 640 órás mennyiséget nincs mit elemezni. Olyan mint amikor veszel 4kg krumplit...ennyi van a csomagban.
    Nézzük az egységárat. 4000Ft/óra. Szerinted ez sok? Akkor tegyük mellé, hogy jelenleg egy angol magántanár óradíja 3000Ft-ról indul...de 3500-4000 egyáltalán nem ritka...

    Akkor most ennek fényében gondolja újra mindenki, hogy egy piacképes és specifikus tudásnál mennyire sok ez az óradíj... Mert aki erre azt mondja, hogy sok, az fordítva ül a lovon.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Create. #1241 üzenetére

    Szerintem meg oszlassuk el a téveszméket...

    1. Tanfolyamok működése.
    Kiscsoportos foglalkozásban egyedi árajánlat alapján ritka esetben láttam olyat, hogy volt egy képzés aminek a költségét osztották a résztvevők között...Ez nem általános.
    Az általános az, hogy van egy tanfolyam aminek van egy X Ft ára. Te azt sem tudod hányan lesztek pontosan. Befizeted és elmész... Majd kiderül, hogy 5 vagy 10 vagy 20 ember lesz. De ettől még te kifizeted az teljes árat.

    2. 640 órából kezdjünk visszaszámolni. 8 órás napot vettek alapul. Ez 80 hétköznapot jelent.
    Heti 5 nappal számolva ez 16 hét. Ami megfelel az előzetes leírásnak...

    A 8 órát meg túlgondoljátok. Ez 5+3. 3 óra közös konzultáció. Illetve 5 óra önálló tananyag feldolgozás és feladat megoldás. De ha figyelmesen olvasol akkor láthatod, hogy 9-17 órás időtartamban a mentorok rendelkezésre állnak... Szóval nem vagy magadra hagyva...illetve a tananyag sem ingyen van.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz TheNewDawn #1243 üzenetére

    Az előbb már leírtam, hogy a létszámtól függetlenül határozzák meg amúgy is a tanfolyamok árát... Általánosságban nincs kisebb ár, csak azért mert 10 helyett 20 ember jön el.

    A házifeladat fogalmát meg engedjük el. Nem 5 órás házifeladat van. Tananyagot kapsz, amit fel kell dolgoznod. És eközben van egy mentori rendelkezésre állás is... :U

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Jablocskov #1247 üzenetére

    Igazából arról vitatkozunk, hogy kapsz egy ingyenes lehetőséget amiért cserébe elvárják, hogy ha már elkezded, akkor befejezed... és ha mégsem teljesíted akkor cserébe vissza kell fizetni amit rád költöttek... Húha...ez aztán tényleg nagyon inkorrekt. :U

    Munkahelyen tanulmányi szerződést láttál már? :U

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Create. #1316 üzenetére

    Ez valóban így van. Viszont a kérdező és a kontextus miatt teljesen más a hangsúly... :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Meridian #1330 üzenetére

    Ezzel a csoda projekttel nem akartok átmenni máshová? :U

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Create. #1335 üzenetére

    Hidd el lesz itt még infó az egész rendezvényt illetően. Csak azért mert hirtelen mindenki tanul és nincs kérdés még nem kell más témával ide költözni. Van progos topik meg egyéb helyek.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Sinu #1341 üzenetére

    Szerintem a hosszú billentyűleütési út nem túl ideális... Nem tudom, hogy tudományosan megszakértették-e már, de az őskövülethez hasonlóvá készítették a mechanikus billentyűzeteket így számomra teljesen felejtősek. A kis úton járó lapos billentyűzeteket én jobban tudom alkalmazni a munkám során...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1481 üzenetére

    Kevesebb film. Több valóság. :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1486 üzenetére

    És ez nem egyedi eset, tudomásom szerint a programozók elég nagy hányada éjszaka dolgozik.

    Rosszul tudod.

    #1487 nuke7 : Nem mindegy miről beszélünk... Ha valakinek délelőtt intézni való van azért átteszi délutánra a melót és nincs a feladatának függősége mások felé az egy nálunk is bevett dolog. DE a standard az nem az éjszakai munkavégzés.

    Szerintem mindketten az edge-case alapján általánosítotok.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1490 üzenetére

    Egyre gyakrabban kell megküzdenem az ilyen tévképzetek terjedésével.

    Az első amit linkeltél az nem cikk. Az egy blogbejegyzés. 1 darab ember személyes véleménye.

    A második meg egy szubjektív marketinganyag 322. átiratának fordítása... amiből aztán marketing anyag lett. :DDD

    Én meg a saját munkahelyem illetve a partnercégek kb több száz fős létszáma alapján mondom, hogy a való életben a fejlesztők munkája 99%-ban normál nappali körülmények között zajlik...
    Eseti jelleggel a délutáni vagy éjszakai előfordulhat...de nagyon ritka.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1492 üzenetére

    Közvetlenül neked válaszolva már korábban is leírtam... Több dolgot is csinálok jelenleg. CTO vagyok de még mellette Lead Dev feladatokat is viszek egy ideig.

    #1495 Aryes
    Egy szóval sem mondtam, hogy céges alkalmazottakról lenne szó. Én programozót írtam.

    A kettő nem zárja ki egymást. Sőt! A programozók jelentős része biztosan nem freelancer...
    A te eseted teljesen egyedi. Ezért nem is értem miért próbálsz meg ez alapján általánosítani.
    Valamikor régen nekem is volt freelancer időszakom és nem azért volt délután/éjjel mert akkor annyira jó lett volna. Egyszerűen fizikailag kiszorította standard állás. Illetve inkább hétvégén toltam nappal...

    Itt egy pillanatra álljunk meg. Jó lenne ha pontosítanád a véleményed mert már önmagaddal is ellentmondásba keveredsz.

    Mondatok tőled:

    A. És ez nem egyedi eset, tudomásom szerint a programozók elég nagy hányada éjszaka dolgozik.

    B. Tudom, hogy 90% nappal dolgozik, 9-17-ig, de nem feltétlenül azért, mert akkor jó neki.

    A != B

    Most akkor milyen állásponton is vagy?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1510 üzenetére

    Ez 10% továbbra is a te állításod... szóval most csak arról vitatkozunk hogy az általad állított mennyiség mennyire nagy. Szerintem a 10% az nem a jelentős rész...

    Ha ez alapján próbáltam volna általánosítani, akkor a saját blogomat linkeltem volna.

    Így inkább más szubjektív blogját linekelted. :DDD

    Így már mindent értek.

    És mit sikerült ez alapján megértened?

    szerk:
    A fórum másik szegletében amikor hasonló tévhiteket terjesztettél... ne gondold, hogy nyilvántartom.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Aryes #1512 üzenetére

    Akkor most gondolj bele, milyen lehet az amikor nyilvántartok valamit... ;] :P
    Szerintem nem akarod megtudni...

    De maradjunk az eredeti témánál... Összegezzük picit az eddigieket.
    Valaha, valamikor az élethelyzeted úgy kívánta, hogy éjszaka programozgattál... amúgy mit is? Ha már itt tartunk...
    És nyilván elég nagy a világ, hogy találj hozzád hasonló cipőben járó embereket...
    Ennek ellenére bármennyire is szeretnéd ezt elhitetni nem ez a valóság. Mert teljesen normális és megszokott módon dolgozik a fejlesztők jelentős része... És ezt az elmúlt 10+ év tapasztalat alapján mondom amikor is nem csak hobbi szinten csináltam ezt-azt...
    Bár nem merült fel de azért elárulom miért fontos ez nekem. Azért mert többek között komoly figyelmet fordítok az utánpótlásképzésre és a csapatom fejlődésre. És sok téves világképet kell megjavítanom, mert buta sztereotípiákat terjesztenek egyesek...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák