Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz smkb #13 üzenetére

    Én pont egy ilyen Asrock BeeBox-ra szeretném lecserélni a szintén T4400-zal futó laptopot. Filmezésre használom Kodival, és csak a laptopot mérve, hálózaton megosztott filmet nézve 170-180W-on ugrált a kis konektoros wattmérő. Ehhez képest a mini pc a netes tesztek alapján 14W-al streamelt. És mivel Dual Channel, viszi a 4K/60fps HEVC-t is, ha valakinek ez az ingerenciája. Ezeket ilyenekre találták ki, nem komoly számítási teljesítményre. HTPC-k, terminálok, tájékoztató, beléptető rendszerek, stb-k meghajtására. Felesleges is játékokon tesztelni őket.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Ste #50 üzenetére

    Ez egy régi Acer Aspire 5732z. És szerintem a tápja nem vesz fel többet, mint aminek a laposra szüksége van. Így, hogy már nincs benne akksi, mert meghalt. Az akksi amúgy 48,8W-os volt. A fogyasztás pedig tényleg ennyi lehet, mert a wattmérőbe nincs más beledugva, csak a topi. De igazából tök mindegy, hogy a táp eszik-e ennyit, vagy a laptop, a lényeg, hogy ennyit fogyaszt. És ez nekem már sok.
    És Mercel:
    Ez a laptop nagyjából a megjelenésekor lett véve. Nem mondom, hogy az Acer egy csoda márka. De az, hogy az akkuja kb két éve halt meg úgy, hogy 80%-ban akkuval együtt volt tápra dugva, az azért nem olyan rossz.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz arty #56 üzenetére

    Oké, konzultáltam villanyos kollégával. Meg akitől a wattmérőt kértem. A watt után oda van írva a teljesítménytényező is. Így már kicsit jobb a helyzet. Bár így meg az a furcsa, hogy legalább 50°C-os a billentyűzet, az aljáról nem is beszélve, pörög a venti, és így enne csak 17-19, néha 20W-ot?? Azt se hiszem el.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz RECSKA #59 üzenetére

    Nyugi, elnéztem. :)
    A fogyasztás a mérő szerint 19-22W lejátszás közben (anélkül 17-19W). Csak olyan hülyén csinálták a mérőt, hogy a teljesítménytényező a watt érték után van írva, egy hangyaf.sznyival nagyobb szóközzel, mint a többi számjegy. Ezért hittem azt, hogy egy nulla még ott a végén, plusz a tizedes értékek. Furcsa volt, de a melegedéssel és az életkorával (kb 6 év), na meg a tapasztalatommal megfűszerezve gondoltam, végül is előfordulhat, szenved szegény. De ezek szerint mégsem annyira. Viszont a 20W meg egy kicsit kevésnek tűnik.
    Mindegy. Téma ejtve, láma voltam, de már rendben vagyok. :W :B

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Mercel #78 üzenetére

    Nagyrészt biztos így van, ahogy írod.
    De az, hogy nálunk a cégnél az üzleti Dell laposok másfél, két év alatt alaplaphibákkal, kijelzőhibákkal, usb vezérlő hibákkal, BIOS!! hibával (igen, erre is volt egy példa) kerülnek cserére a hivatalos csereperiódus előtt jóval, az akkor is kiábrándító. És ez nem egy széria, hanem 5-6 éve folyamatosan gond van a céges laptopokkal. Lötyögnek a portok, kontaktos a dokkoló csati, stb. A legújabb, két kolléga év elején kapott gépében az akksi már haldoklik. Ez ám az akkumenedzsment. Akkor is illene kibírnia egy évet, ha óránként fel-le pakolná a dokkolóra. 10 gépből egynek tuti lesz valami baja egy éven belül. Az IT is szidja őket, de persze a vállalat (multi) a Dell-el van szerződve, így kipróbálni sem lehet mást. Szívunk, nyelünk. Szóval azért az üzleti szférában is vannak problémák. Lehet, hogy jó a support, de ilyen hibaszázalékhoz kell is! ;]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák