Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #50 üzenetére

    Igy mar vilagos, koszonom a konkretumokat :) Kivancsi lennék, milyen cegeket utalsz még az Intelen kivul. Ha nincs a listaban a Google, az Apple es a Microsoft, akkor kicsit logikatlan a moralizalasod, de vegul is miert kellene logikat keresni mindenhol? :) Ha viszont a listaban ott vannak ezek az Intelhez hasonlo dolgokat folytatolagosan muvelo mamutcegek is, akkor nyilvan Blackberry vagy Firefox mobiltelefont es tabletet hasznalhatsz, es me'g veletlenul sem hasznalsz Gmailt es Google Maps-et... :U

    "A világ épp most kezd ráébredni arra, hogy az elmúlt évtizedek esztelen, rövidtávú haszonhajhász gondolkodása miatt mekkora f*sban ülünk nyakig. Minden csak perspektíva kérdése."

    Ezzel a vilagfajdalmaddal nehezen tudom azt osszeegyeztetni, hogy 2-3 evente cserelgeted a notebookodat. Miert nem jo az 5-6 eves notebook akkor, esetleg egy uj aksival, uj SSD-vel, memoria bovitessel?

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Fiery #51 üzenetére

    Válaszolhatnék érdemben, ha lenne értelme, de nincs, úgyis csak kötekedni akarsz, mert nem imádom a drágaszágodat. :D Egyébként igen népszerű lett a "coming out", te is bevallhatnád hogy Intel-fanboy vagy, ma már nem szégyen az ilyesmi, talán még külön mosdót is kapsz. ;)

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Fiery

    veterán

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Mar leirtam jo par topicban, hogy en nem szeretek es nem utalok cegeket. En embereket szeretek es utalok. A cegek mogott is emberek allnak, de a legkisebb, egy fos cegeket leszamitva, teveszme cegekre emberi tulajdonsagokat cimkezni. Gonosz nem tud lenni egy ceg, nem emberrol van szo. Kimeletlen is maximum az uzletpolitika lehet, amit emberek formalnak, de azok az emberek folyamatosan valtoznak, tehat nehez konkret emberekhez kotni a donteseket. Azt lehet mondani, hogy XY vezetese alatt jol mukodik egy ceg, vagy hulyesegeket csinal a ceg, de konkret lepesek miatt megutalni egy ceget... nekem ez fura, en nem ilyen vagyok. Mar csak azert sem, mert minden egyes ceg csinal mocskos es kevesbe mocskos huzasokat. Ha mast nem, afa csalast es hasonlo, kis hazankban tarsadalmilag kvazi legitimalt, mas orszagban sulyosan uldozott es elitelt bunoket ;] A profit orientalt ceg, ami ugye a kapitalizmus (egyik) epitokove, magaban hordozza azt, hogy a hatarokat (torvenyi es etikai hatarokat) feszegetve folyamatosan elorebb akar jutni, konyokolve, rugdosva, taposva, ahogy epp a helyzet megkivanja. En csupan a termekeket nezem, onmagukban, ennyi. Egy termek vagy jo vagy nem, vagy megfelel nekem vagy nem. Engem az se izgat -- 1-2 ritka kiveteltol eltekintve --, hogy milyen logo van a termeken, milyen marketing van mogotte.

    Es ha coming out-olnom kell, akkor leirhatom, hogy en a PC-t szinte kizarolag munkara hasznalom, ezert a munkammal kapcsolatos szempontok diktaljak azt, hogy milyen gepet hasznalok, milyen gepet valasztok. Azert raktam be egy gyors SSD-t (nem, nem az Intel gyartotta), hogy hatekonyabban tudjak melozni. Azert hasznalok egy regi szutyok 19 colos LCD-t (ezt se az Intel gyartotta), mert a szelesvasznu, nagy kepatloju monitorokat nem tudtam megszokni, nem fekszenek nekem. Es azert van Sandy Bridge a gepben, mert amikor a gepet osszeraktam (nem most volt), akkor epp az i7-2600 volt a legjobb valasztas arra a munkara, amit en vegzek -- amihez leginkabb az egyszalas teljesitmeny a lenyeg, ritkan van szukseg "sok" magra. Arrol nem en tehetek, hogy az AMD akkoriban (es ha nem tevedek, azota sem) csinalt 1 szalon gyorsabb procit az i7-2600-nal :) Ha az iGPU fontosabb lenne a munkamhoz, mint az 1 szalas teljesitmeny, akkor szoba johetne a Kaveri, de mivel dGPU-t hasznalok (low-end GeForce), igy tovabbra is ugy gondolom, az i7-2600 teljesen jo megoldas a munkamhoz. AMD proci egyebkent utoljara akkor volt a gepemben, amikor az AMD procik erosebbek voltak az Intelnel, 1 szalon is. En voltam az egyik elso Athlon 64 tulajdonos, es az egyik elso 3rd party 64 bites (x64) NT kernel drivert fejlesztettem a gepen, jol ki tudtam hasznalni az AMD vadonatuj fejleszteseit. Utana tobb generacion at volt AMD procim, de csak addig, amig az volt a jobb valasztas a munkamhoz. Ez ilyen egyszeru nalam :) Ha a Zen lemossa a Skylake-et (vagy addigra mar a Cannonlake lesz a slager?), akkor Zen alapu lesz a kovetkezo gepem. Az Intel es az AMD egyebkent jol valtogatjak egymast a gepemben, anno az elso gepem AMD 386SX volt, aztan Cyrix 486DLC, majd Intel 486DX2, aztan AMD 5x86, K5, K6-2, Celeron-300A, Duron, Athlon, Athlon 64, Athlon 64 X2, Opteron, Core 2 Duo, Core i7. Nagyjabol ilyesmi, erosen vegyesfelvagott. Ez alapjan fanboynak szamitok? Ha igen, akkor valoszinuleg utana kell neznem, mit jelent a fanboy kifejezes :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    rodrigez
    Ezzel kár vitatkozni, AMD sajnos kb. Trinity óta M. Paper(launch)master legyen szó akár technológiai fejlesztésről, akár CPU/APU-ról. :(

    VaniliásRönk
    Fierynek nincs szüksége védelemre, de szerintem nehezen lehetne valakit Intel-fanboynak titulálni úgy, hogy szerinte jól sikerült a tökmag-series (Kabini/Temash ill. Beema/Mullins) és bizakodó [vagy nekem tűnt így] egy eddig valódi teljesítményét tekintve teljesen ismeretlen architektúrát illetően (Zen). ;)

    mr_ricsi
    Nem találok olyan A8 vagy A10 APU-s notit, ahol nincs még egy integrált AMD GPU is az alaplapon. Így már nem olcsóbb, és még az APU koncepciót érthetetlenné teszi.

    Tű a szénakazalban, az alábbi tűpárnával tudok szolgálni a teljesség igénye (Trinity, Richland) (bár az egyik legolcsóbb Kaveri A8-as gép a kis dGPU-s Probook 455 G2 Linuxszal 5 év garival):

    Acer Aspire E5-551-X9FP
    A10-7300 (IGP), 4 GB, 1 TB

    Ideapad Z50-75
    FX-7500 (csak IGP és dVGA kivitelű modellek egyaránt) bár itt vélhetően inkább tartalomfogyasztási célra alkalmas a GPU natív FHD felbontáson.

    "Thinkpad" E555
    Jelenleg max. A8-7100-zal kapható csak IGP verzióban.
    Az előd 535-nek volt az az "érdekes" vonása, hogy csak a gyengébb GPU-s A8-5550M-mel szerelt variáns volt kapható csak IGP-s felállásban, az A10-5750M mellé mindenképp belépő dGPU társult (max. fordítva lett volna logikus, mert így Dual Graphics-hez kiegyensúlyozatlan lett volna a rendszer).

    Elitebook 755 / 745 / 725
    Érdekes e széria "története". Előbb jelent meg, mint az Inteles Elitebook 750 / 740 / 720 eközben a 800-as sorozat minőségét hozta és egy időben a 14", 8 GB, HD+ modellt lehetett 250-260e Ft környékén is kapni, így lehetett volna a favorit.
    Majd szépen lassan felkúszott ~300e-re (változatlan konfigurációban) azaz az időközben befutó i3, 4 GB, HD belépőmodell ára fölé.
    Lassan begyűrűzött az Intel variáns, mostanra lassan csak a csúcsmodellek elérhetők 7x5-ből, amilyen árszinten általában már nagyobb is teljesítményt elvár a többség.

    OFF1:
    Kakukktojás a Lenovo Ideapad G50-45
    Itt az A8-6410 (CPU 4 mag 1.8/2.4 GHz, iGPU: max. 800 MHz) Beema alapú APU, ami csak R5 M230-cal párosítva kapható, szemben a kis tesó A6-6310-zel (CPU 4mag 1.8/2.4 GHz, iGPU: max. 800 MHz).
    Bár itt ennek még értelme is lehet, mivel azonos 15 W-os TDP-keretből gazdálkodva az iGP nagyobb eséllyel éri el a 800MHz-et 1.8 GHz-en tekerő CPU mellett, mint ha 2 GHz-en jár. Valamint több értelme van egy magasabb CPU órajelű APU mellé a saját integrált megoldásánál erősebb dGPU-t tenni.

    OFF2:
    Inspiron 5545 A10-7300 dVGA: R7 M265 azonban legolcsóbb kivitelében is 8 GB RAM-mal és 1 TB HDD-vel elérhető, így ára az 5547: i5-4210U, 4 GB, 500 GB konfigurációéhoz nagyon közeli, amely egyébként azonos körítéssel immáron i7-4510U-val ~219e

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #54 üzenetére

    "szerinte jól sikerült a tökmag-series (Kabini/Temash ill. Beema/Mullins)"

    Nem csak szerintem, hanem objektive sikerult jol. Az Earthmoving (mas neven Bulldozer) csaladnak az a rakfeneje, hogy csak iGPU-ban erosebb a konkurencianal, CPU-ban gyengebb, fokent egy szalon. A macskak (Cats, azaz Jaguar/Puma) viszont CPU-ban legalabb olyan jok, mint a konkurens Bay Trail, iGPU-ban meg sokkal jobbak. Tehat ha a teljes csomagot nezzuk, akkor a macskak jol sikerult termekek, nem csak onmagukban, hanem a konkurenciahoz kepest is. Egyebkent pl. a Kaverivel se lenne semmi gond, ha nem lenne Core-i5 es i7 :) Onmagaban, plane fejlesztoi szemszogbol nezve, a Kaveri is egy qrva jo APU, csak sajnos a CPU reszt tekintve van lenyegesen erosebb megoldas is a piacon, persze dragabban. Ugyanigy, a Zambezi se lett volna rossz termek, ha 2 evvel korabban erkezik; es a P4-rol is mas lenne utolag a velemenyunk, ha nem lett volna anno Athlon 64 :)

    A Zen pedig elegge sotet lo, me'g barmi lehet belole. Epic fail is, meg egy uj feltamadas is. Az is lehet, hogy csak egy adott szegmensben lesz igazan utokepes, a tobbiben meg csak hellyel-kozzel franko. Veszelyes dolog azert, hogy cca. 15 Wattol 160 Wattig skalazzak ugyanazt az architekturat. Ezt van aki utanuk tudja csinalni, de nem sok ilyen ceg van. Na jo, egyetlen ilyen ceg van, a tudjuk ki :) :) En mar annak orulnek, ha 65 es 130 Watt kozott a Zen odacsapna a Xeonoknak es a HEDT Core i7-eknek, arra mar lehetne epiteni egy franko Kaveri utodot is, es ezzel le lehetne fedni azokat a szegmenseket, amibol profitot is lehetne termelni. Mert szep dolog molyolni a macskakkal, de pont abban a szegmensben van a legkisebb profit :( Annal mar csak a telefon SoC-okban van kevesebb love :)

    [ Szerkesztve ]

  • subset

    senior tag

    ...ez valóban meglepő, én drukkolok, hogy beinduljon az üzlet :)

    Használj Te is szabad szoftvert !

  • Z_A_P

    addikt

    válasz Fiery #41 üzenetére

    Miert pont AMD procis notebookot akarsz venni? Olcsobb, mint egy hasonlo teljesitmenyu, hasonlo aksi idovel kecsegteto Intel procis notebook?

    Igen, en ettol nem talaltam ezzel a felszereltseggel ebben az arban jobb laptopot. Nem is ertem amugy ez miert ilyen olcso, de a heten meglesz remelhetoleg. (Hangra vigyazni :D )

    [ Szerkesztve ]

    OK

  • Polllen

    nagyúr

    Kicsit kapcsolódva a témához az I3-4010U-hoz képest ez hol lehet? Már ha azt feltételezzük, hogy 5350 szintjét hozza.

    És hány éves a kapitány???

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • stratova

    veterán

    válasz Polllen #58 üzenetére

    CPU teljesítményben legközelebbi piacon lévő termék:

    A8-6410: 4/4 2.0/2.4 GHz

    CB R15 Multi: 166
    CB R15 Single: 49
    Geekbench3 32 Multi:3803
    Geekbench3 32 Single: 1333
    x264 HD Pass1: 54,4 fps
    x264 HD Pass2: 11,8 fps

    i3-4030U: 2/4 1.9 GHz

    CB R15 Multi: 187-192
    CB R15 Single: 62-76
    Geekbench3 32 Multi: 3779
    Geekbench3 32 Single: 1792
    x264 HD Pass1: 64,8 fps
    x264 HD Pass2: 12,1 fps

    És hány éves a kapitány???
    42

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz stratova #59 üzenetére

    Köszi! :R

    Bár igazából az IGP jobban érdekel. 5350-nél egészen jól eljátszogattam 720p-ben, hasonló összteljesítmény nem is nagyon kellene nekem egy notiba.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • stratova

    veterán

    válasz Polllen #60 üzenetére

    Ha notit keresel, ahhoz tartozó APU-t nézz :) Ebből a legerősebb tökmagos a fenti A8-6410. NBC oldalán a hozzá tartozó Radeon R5 tesztje is fent van.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz stratova #61 üzenetére

    Azért kérdeztem az i3-t, mert abból van 12-13"-s noti is, amúgy köszi az infokat.

    Az offot meg be is fejeztem. :B

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • GeryFlash

    veterán

    válasz VaniliásRönk #52 üzenetére

    Kerestem a logikát az eszmefuttatásodban, de nem találtam :U

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #35193216

    törölt tag

    válasz stratova #54 üzenetére

    A linkelt Probook pont a dGPU nélküli változat, nekem ilyenem van. Létezik dual vga-s változat is, de ez nem ez. Az IGP-je ez:

    http://www.notebookcheck.com/AMD-Radeon-R5-Kaveri.117310.0.html

  • #35193216

    törölt tag

    válasz Fiery #28 üzenetére

    Aki a legjobb procit tudja gyártani, az lejjebbi szinteken is pontosan úgy tud skálázni, ahogy neki jó. Az már csak rátesz erre, amiről beszélsz, de ha ez a jelenség nem lenne, akkor az Intel az alsó szinteken jobb ár-érték arányú processzorokkal lépne piacra, és ugyanott tartana. Az AMD magfeloldós processzorai óta pedig tudjuk, hogy az olcsó processzorok jelentős része nem "selejt", hanem szándékosan butított, tehát az Intelnek biztosan van mozgástere ezen a téren.

Új hozzászólás Aktív témák