Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz sad_Vamp #194 üzenetére

    Leírtad miért:
    pár év +veszteség

    Eddig is azért csökkentették a kiadásokat, hogy ezt minimalizálják. Nem kellene itt saját brand és felvásárlás, egyszerűen legalább olyan partnerkapcsolatot kellene kiépíteni a többiekkel, mint amit a HP-val csinálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #194 üzenetére

    "Most komolyan szerinted az összes cége mindent SAJÁT MAGÁNAK gyárt? "

    Nem tudom, honnan veszed ezt, és miért adod ezt a számba :U
    Én ezt írtam (#191): >>maga fogja gyártani az AMD [...], vagy beszállítóktól rendeli<< [kiemelés utólag]
    Nem kijelentés volt, hanem költői kérdés - a válasz egyértelmű. Ezzel körbe akartam járni minden lehetőséget, ha az AMD véletlenül belevágna az általad #148-ban mondott verzióba, miszerint "megvenni 1 kisebb laptop/tablet gyártót és ontani a kicsi-erős és jó árú dolgokat", akkor azt hogyan tehetné meg. Utána - mindkét lehetőségre - következtetésként leírtam, hogy a volumen nem tesz lehetővé versenyképes árakat az öldöklően telített piacon. Ennyi a történet.

    "szóval akkor mégis csak lehetséges lenne, HA akarnák?"
    Nem, nem lenne lehetséges - az akarás ehhez kevés. Tőke is kell hozzá, sok.

    "Az AMD miért ne tudná megcsinálni? pár év +veszteség?"

    Amikor mindenki éveken át AMD-csődöt vizionált? Egy eleve kétséges vállalkozásba vágni? Te most valamiért ki akarod röhögtetni magad... :(

    "Az AMD is kitalálhatna vlmi ultrabookra hajazó specifikiációt"

    Már négy és fél éve kitalálta, Ultrathinnek hívták.

    Itt az AMD csak egyetlen lehetősége van: versenyképes terméket tenni le az asztalra.
    Nyilván az Intel erre kétféleképp is válaszolhat: kartellezéssel és/vagy árcsökkentéssel. Mivel az AMD a szerver és a mobil fronton is támadni készül, talán nem lesz olyan könnyű egyszerűen pénzügyi eszközökkel megfojtani, mint a K8-as időkben. Főleg, hogy most vannak túl azon az időszakon, amikor mindenféle eredmény nélkül öntötték a milliárdokat az ultramobil szegmensbe.

Új hozzászólás Aktív témák