Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shaft72

    tag

    Aki a Kindle-re pályázik, az jó ha tudja, hogy alapból csak pdf-et kajál meg, a többi könyvet át kell konvertálni .prc formátumra - igaz, ez sem tart tovább két percnél megfelő programmal. Aki szeretne kérdezzen, én egy Wifi-set hajtok :R

  • shaft72

    tag

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Ahogy Gabás is írta:

    Szeptember óta van meg, képminőség nem romlott, remélem nem is fog. Én eleve LED lámpás tokkal rendeltem: egy az, hogy jól védi az olvasó, kettő meg hogy a tokba ahogy becsatlakozik a cucc, azon keresztül kap áramot a tokból kihúzható ledes lámpa ami nagyon praktikus ha pl. buszon, vonaton, repülőn nincs fény, vagy pl. éjszaka rádjön az olvashatnék és nem akarod zavarni a veled egy szobában lévőket. PDF olvasást szerintem el lehet felejteni, mert nem tördeli újra a sorokat, csak belezoomolni lehet, de hát az meg semmire nem jó, mert akkor meg kicsúszik a szöveg. Az amazon oldalára el lehet küldeni doc-ot, pdf-et hogy konvertálják át, de egyrészt asszem ez fizetős (kb. 50 cent asszem) másrészt ugyanezt megcsinálod magadnak ingyen a Mobipocket Creator c. programmal. Ha kész a cucc akkor a hozzá járó speckó USB kábelen keresztül egyszerűen felmásolod a gépre.
    Ami még fontos lehet, hogy ékezeteket teljesen jól kezeli, nincs ő-ű probléma.
    Aksija baromi sokat bír, ha kikapcsolod a wifit, én vagy 3 héten keresztül olvastam minden nap 1-2 órát rajta. Amúgy meg kb 2 óra alatt feltölt szóval ez nagyon nem szempont. Amúgy poén a wifi része, pl. netezni is lehet rajta, meg Wikipediát olvasni a wc-ről (automatikusan betördeli neked pl. a cikkeket), de azért a képfrissítése miatt eléggé lassú, szóval a ph-zást nem ajánlom :D Amúgy elég masszív, nem ujjlenyomatmágnes stb., de egy tokot mindenképp vegyél hozzá, és akkor nem kell rá annyira vigyázni. Az extra szolgáltatások között nem mondtam még a beépített amcsi oxford szótárt, ami a kurzornál lévő szót automatikusan fordítja neked, a felolvasót ami felolvas angol szöveget, vagy az mp3 lejátszást - ezek olyan kísérleti dolgok amiket a felhasználók visszajelzései alapján folyamatosan fejlesztenek, szóval akár még új feature-ökkel is bővülhet a lista a későbbiekben. Szerintem azt a kis pénzt BŐVEN megéri ez a készülék!

Új hozzászólás Aktív témák