Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz niklebi #47 üzenetére

    Alapvetően én sem örülök, hogy más nyelven kell tanulnom, tudnom de van benne praktikum, ha más országban is akar boldogulni az ember akár életvitel szerint, de külföldi weboldalakat vagy idegen nyelvű könyveket lehet olvasni, idegen nyelven lehet nézni filmeket akár felirat nélkül. A kínait, indiait nem érdemes ide venni ugyanis egy elég pontosan behatárolt területen élnek és azon kívül sehol máshol nem beszélik a nyelvüket.
    A legelső mondatomban is írtam, hogy gondolom mindenki jobban örülne, ha az ő nyelvét akarnák megtanulni és nem neki kellene másét de sajnos ez így alakult, méghozzá nem az amerikaiak miatt. Egyértelműen a Brit birodalom egész világot behálózó több évszázados ténykedése miatt. amiből gyakorlatilag csak Dél Amerika maradt ki.Észak Amerika Kanada USA, Ausztrália, Csendes Óceáni szigetvilág, India, Kína(Hong Kong), Egyiptom, még Palesztina is volt a Brit Birodalom része, de Dél Afrika is.
    Ennek az egész világot behálózó birodalomnak elsősorban a kereskedelem volt a mozgatója ami a birodalom határian is túlnőtt.

    Az egyetemes példát sem értem, joguk van a saját egyetemükön olyan nyelven tanítani, ahogy szeretnének. De ettől még ha nemzetközileg is akarnak érvényesülni akkor kénytelenek valamilyen idegen nyelven megtanulni és erre valljuk be a legpraktikusabb az angol.

    Nálunk Magyarországon a német nyelvtudás praktikusabb hiszen a legnagyobb gazdasági partnerünk úgy tudom Németország.

Új hozzászólás Aktív témák