Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz janeszgol #34 üzenetére

    Sajnos nemrég beszélgettem erről valakivel és az jött le, hogy szép lenne ha pl. asztali videókártyát sem csak 2 vagy inkább másfél cég gyártana (az AMD a fél) hanem 5-6 is vagy asztali processzort is vagy 4-5 cég másfél helyett (itt is a fél az AMD) Sajnos az ilyen magas sőt nagyon magas hozzáadott értékű iparágakban egyszerűen piszok nehéz bennmaradni és szinte lehetetlen betörni.
    A HDD piacot nem feltétlen tartom ennek de a számok mégis ezt mutatják gyakorlatilag az a piac is kb. másfél szereplős WD és Seageate, erős WD főlénnyel.

    Ez rávilágít hogy a "klasszikus" értelemben vett szabad verseny nem működik, a nagyok megölik, megvásárolják felőrlik a kicsiket.

    Amikor pedig 1-2 szereplő marad ők meg szépen, nyugiban elvannak: drágán árulják a portékájukat és lassan fejlesztenek.
    Az utóbbi évek Inteles fejlesztéseit egy nagy viccnek tartom egy szép marketinges bullshitnek, fél évente évente kihoznak egy TALÁN 5%-al gyorsabb VALAMIT(?) Nem őket hibáztatom én is ezt tenném a helyükben sőt én még jobban belexarnék az egészbe és a marketing bullshitre is kevesebbet költenék (kirúgták a marketingest úgyhogy lehet ezt is teszik :D )

    A legjobb példa hogy mennyire súlytalanok a fejlesztések és mennyire magasak az árak az az ALAPLAP PIAC azon lehet látni mennyire xar is a helyzet. Az ASUS van úgy-ahogy talpon a többi csak szenved.

    Ez ugyanolyan jó szemléltető mint egy ország fejlődését szokták azzal mérni hogy a nagyobb városaiban egyszerre mennyi DARU dolgozik. (jelenleg a távol kelet az ahol a városképet komolyan meghatározza a sok daru) itt európában talán Németország de már ott is lassulás van.

Új hozzászólás Aktív témák