Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    Úgy vélem, az intel grafikus driverek bőven kielégítő minőségűek már hónapok óta, már ami a megjelenítést illeti. Én inkább a teljesítmény hiányolom. Egyszerűen, ha egy olyan 3d-s szoftvert akar futtatni az ember, amire nem optimizáltak intelnél, a sebesség túl kevés. És ezt most nem úgy értem, hogy mittomén 2x lassabb mondjuk, hanem sokkal komolyabban, akár 10-20x is lassabb, mint amilyennek a gpu paraméterei alapján lennie kellene. Meglepő volt, amikor egyszer csak azt tapasztaltam, hogy a saját szoftvereim megfelelően jelennek meg az intel hardverein, azonban a sebesség - mindössze 1-2 fps - nevetségesen alacsony ahhoz képest, hogy egy állítólag hasonló hardveres paraméterekkel rendelkező ATi kártyával kapásból 20 körül van. Hardvert kispórolva pedig nem nehéz spórolni a fogyasztással és az árral.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    Valóban. Tapasztalataim szerint a tungsten féle linuxos inteles driverek botrányosan rossz minőségűek. Bugosak, lassúak, és a legrosszabb az egészben hogy instabilak. És az ráadásul csak opengl driver, win alatt kell még d3d is. Lehet hogy ez mégis rossz húzás volt az Intel részéről.

    Úgyhogy ha most egy kicsit gonoszkodni akarnék, azt mondanám, szerintem ezt a ,,driver hitelesítésével problémák adódtak'' dolgot úgy kell érteni, hogy rosszkor kattintassz jobbgombbal és kettészabja a kernelt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák