Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

(#1) MZperX75

MZperX75
(addikt)

Várjuk szeretettel!
(szerintem addigra már új APU-cik is kint lesznek :) AMD-től!)
ANYU-ci mondta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Oliverda

Oliverda
(félisten)

"A korábbi Atomok lelkéül szolgáló Bonnell processzormagot a Saltwell fogja váltani, amitől radikális újításokra nem kell számítani, de tény, hogy gyorsabb feldolgozást illetve magasabb elérhető órajelet tesz majd lehetővé, továbbá magonként 512 kB-os másodlagos gyorsítótárat alkalmaz."

A legutóbbi infók alapján semmilyen architekturális frissítést nem kap a Bonnell maghoz képest a Saltwell. Ergo, "csak" a magasabb órajel okán gyorsulhat majd.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#3) Abu85 válasza Oliverda (#2) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Én úgy hallottam, hogy a Hyper-Threading esetében némi előrelépés, de ezért írtam, hogy radikális újítás nem lesz. Majd meglátjuk. Finomhangolás mindig benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#4) MZperX75 válasza Oliverda (#2) üzenetére

MZperX75
(addikt)

Persze azzal különbséggel,hogy nem fogják használni többet az NV-ion platformját,ezért kénytelenek liszencelni a gpu-s részt,ami ugye szerintem , visszalépés NV-ionjához képest! GMA-t foltozgatni nem érdemes gondolom.....
De majd elvállik,lehet nem lesz olyan rossz.....fogyasztásban biztos jobb lesz

[ Szerkesztve ]

(#5) Abu85 válasza MZperX75 (#4) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Tungsten Graphics-tól sok dolog függ. A Z-s Atomoknak is ez volt a gyengéjük, hogy nem volt hozzá értékelhető driver, pedig a hardver a szolgáltatás és fogyasztás szintjén aztán alázós volt.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#7) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Ha jól értelmeztem, kiadják újra ugyan azt az ATOM-ot?! :U Ez így kevés lesz az AMD üdvöskéje ellen... :K (már ha lehetne kapni, mert abból meg elég gyér a felhozatal :((( )

(#8) Raucher válasza Oliverda (#2) üzenetére

Raucher
(tag)

Önmagában az Atom processzorok teljesítményével eddig sem volt baj. A grafikus megjelenítési képességek jelentik/jelentették a gyenge pontot.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#9) Pikari

Pikari
(aktív tag)

Úgy vélem, az intel grafikus driverek bőven kielégítő minőségűek már hónapok óta, már ami a megjelenítést illeti. Én inkább a teljesítmény hiányolom. Egyszerűen, ha egy olyan 3d-s szoftvert akar futtatni az ember, amire nem optimizáltak intelnél, a sebesség túl kevés. És ezt most nem úgy értem, hogy mittomén 2x lassabb mondjuk, hanem sokkal komolyabban, akár 10-20x is lassabb, mint amilyennek a gpu paraméterei alapján lennie kellene. Meglepő volt, amikor egyszer csak azt tapasztaltam, hogy a saját szoftvereim megfelelően jelennek meg az intel hardverein, azonban a sebesség - mindössze 1-2 fps - nevetségesen alacsony ahhoz képest, hogy egy állítólag hasonló hardveres paraméterekkel rendelkező ATi kártyával kapásból 20 körül van. Hardvert kispórolva pedig nem nehéz spórolni a fogyasztással és az árral.

[ Szerkesztve ]

2013 nyara -> ettől az időponttól kezdve kizárólag privát üzenetben tudsz elérni, a fórumot nem olvasom/írom, mert ÉLETEM van.

(#10) Abu85 válasza Pikari (#9) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az Intel driverei tényleg kielégítőek már (legalábbis a HD Graphics sorozathoz), de itt a Tungsten Graphics vagy az ImgTec készíti a drivert nem az Intel. Szerintem, ha az Intel írná alapból nem lenne probléma a Win7 hitelesítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#11) Pikari

Pikari
(aktív tag)

Valóban. Tapasztalataim szerint a tungsten féle linuxos inteles driverek botrányosan rossz minőségűek. Bugosak, lassúak, és a legrosszabb az egészben hogy instabilak. És az ráadásul csak opengl driver, win alatt kell még d3d is. Lehet hogy ez mégis rossz húzás volt az Intel részéről.

Úgyhogy ha most egy kicsit gonoszkodni akarnék, azt mondanám, szerintem ezt a ,,driver hitelesítésével problémák adódtak'' dolgot úgy kell érteni, hogy rosszkor kattintassz jobbgombbal és kettészabja a kernelt.

2013 nyara -> ettől az időponttól kezdve kizárólag privát üzenetben tudsz elérni, a fórumot nem olvasom/írom, mert ÉLETEM van.

(#12) Móci válasza Boxi88 (#7) üzenetére

Móci
(addikt)

Szerintem elgyúrogatják még ezt pár évig... ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Boxi88 válasza Móci (#12) üzenetére

Boxi88
(őstag)

Nagy kár, hogy gyúrogatják és nem alkotnak belőle semmit! :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) foxxmotor

foxxmotor
(tag)

Érdekel mi sül ki majd ebből. Nekem volt olyan gépem amibe Atom + Ion páros volt. Az Ion elég jól teljesített minden téren. Én nem szakítottam volna szét ezt a párost.

(#15) bbandi válasza Pikari (#11) üzenetére

bbandi
(tag)

Én is ilyeneket hallottam a linux drivereikről. Az amdnél legalább látszik a fejlődés. Mellesleg a jó minőségű linux driver meglehetősen fontos egy elsősorban htpc-kbe szánt laphoz.
Amit még nem értek: Miért nem gyártanak 4100-as chipekkel alaplapot? (a boxee box-ban van az pl)

(#16) ddekany

ddekany
(addikt)

Mi a... Licencelnek egy IGP-t aminek kb 0 múltja a Windows platformon? Ez nagyon nem hangzik jól. Ha egyáltalán a kék halálokat és hasonlóakat ki tudják vasalni időben, gondolom pl. videó lejátszással lesz tortúra rendesen. Nem sebességre gondolok, hanem hogy PC-n eddig is állandó bajforrás volt az, hogy ilyen-olyan asztrológiai együttállás esetén jaj nem megy V-Sync, vagy jaj nincs PC-level-re konvertálva, vagy jaj rondán skálázik (a pirosat pláne), jaj nem látszik a felirat... Aztán még ott van flash gyorsítás, stb. Én ezt nem merném megvenni, az tuti... Majd ha egy év után látom, hogy tényleg nincs teli a net szenvedésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#17) Abu85 válasza bbandi (#15) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Abban is PowerVR van, SGX535 méghozzá. A különbség annyi, hogy ahhoz a gyári drivert használják a partnerek. Az ImgTec elég jó drivereket csinál, csak nem Winre. Ezért van kiadva egy harmadik félnek PC-s driverfejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#20) .mf válasza Raucher (#8) üzenetére

.mf
(veterán)

"Önmagában az Atom processzorok teljesítményével eddig sem volt baj."

Bármit is szívsz, én is kérek belőle :DDD
Ne vicceljünk már. Egyszerű böngészésnél is lehet érezni, hogy küszköd a processzor.

Nálam az a pont, ahol igazán csalódtam az Atomban, a Morrowind volt. Gondoltam az 500MHz P3 igényű játék simán fog futni a Duál-Atom + Ion minigépen is, de amint beértem az első városba, diavetítéssé lassult.

(#21) blackrulz

blackrulz
(veterán)

nekem csak az a bajom hogy nem igazán lehet látni olyan laptopokban ezeket az olcsó cuccokat, amik engem érdekelnek...

jelenleg is egy ulv cerka 2300-on vagyok 4500 intel "csodával", de legalább alu a tető borítása, a csuklótámasz, össze van rakva, nem hullik szét egy év alatt mint a netbookok. sokaknak pl kollégáknak is elég lenne egy netbook teljesítménye, akár a c-50 is amd fronton, de jóformán csak fröccsöntött nyöszörgő, karcolódó, ujjlenyomat gyűjtő zongoralakk borítással lehet őket kapni... így marad a probook 5310m még sokáig ahogy nézem...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#23) Móci válasza .mf (#20) üzenetére

Móci
(addikt)

Nézd a jó oldalát: nyertél egy impozáns Powerpoint bemutatót. :D

ddekany: lest itt még baj a grafikus lassítókkal, az fix. Nálam sem öröm a videó lejátszás, de ez van. Youtube gyorsítást alapból kikapcsolom, ha nem akarok pixelháborút nézni.

[ Szerkesztve ]

(#27) kenand

kenand
(addikt)

Nem lehet érteni miért nem vesz az Intel egy grafikus céget, hogy normális grafikát tudjon.
Simán megehetné az Nvidiát vagy a PowerVR-t...

(#28) Abu85 válasza kenand (#27) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

2011-ben mit érne el vele? A következő négy év terveit kukázhatná azonnal. 2005-ben kellett volna ezt átgondolni, amikor még volt idő.

(#29) Móci válasza kenand (#27) üzenetére

Móci
(addikt)

Minek? Az intelnek az lenne az érdeke, hogy még a kávéfőző is x86-os utasításkészlettel főzné a kávét.

(#30) Hakuoro

Hakuoro
(aktív tag)

Ez a licencelős dolog elég bukta szagú. A Z5xx-es atomok sem voltak valami erősek a GMA 500-al. Az első driverekkel még az Aero is gondot okozott az igp-nek..

(#33) Raucher válasza .mf (#20) üzenetére

Raucher
(tag)

Azt gondolom, hogy az Atom nagyon alacsony fogyasztás mellett viszonylag alacsony teljesítményt nyújt.
Ha ennél nagyobb a teljesítményre van igény, akkor egy-két teljesítmény nagyságrenddel erősebb processzort kell választani.
Filmet nézésre, email és hozzászólások írására tökéletesen elegendő teljesítményt nyújt.
Második (HTPC) gépnek, NAS-nak megfelel. (Most is ilyen gépről írok, és a háttérben film megy.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#35) djculture válasza Raucher (#33) üzenetére

djculture
(félisten)

Erre a célra egy 12 ezres ASROCK PV530-ITX is böven jó.A VIA Chrome9 meg fényévekkel jobb mint az atomos hülyeségeken lévő,kivéve az nvidiás megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#36) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Asszem így nem sok vásárló fog rohanni lecserélni a fusion netbookját. Egy haszna lehet a dolognak, hogy kicsit lejjebb szorítja az árakat a szegmensben, a fusion-os megoldások már majdnem uannyiba fájnak, mint egy olcsóbb rendes notebook.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#37) Hakuoro válasza Raucher (#33) üzenetére

Hakuoro
(aktív tag)

Arra senki sem gondolt, hogy környezetvédelmi szempontból a lehető legjobb teljesítmény/fogyasztás mutatókkal rendelkező architektúrákat kellene előnyben részesíteni? Kvázi, ha az igényeknek még éppen nem megfelelő kacatokkal árasztják el a piacot, azzal a bolygó ellen is vétenek! Ja, hogy egy kiegyensúlyozott rendszer kanibalizálná a drágább gépek eladásait. :W

(#38) foxxmotor válasza .mf (#20) üzenetére

foxxmotor
(tag)

Nekem atom 330 -am volt ion -al, és nem mondom, hogy hibátlanul, de futott rajta még a crysis warhead is. Nyilván nem ezen a konfigon játszottam végig, de szerintem elég elkapott kis párosítás volt.

(#39) atti_2010 válasza foxxmotor (#38) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Crysis Warhead Atomon, most fosom össze magam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) ddekany válasza Hakuoro (#37) üzenetére

ddekany
(addikt)

Ilyesmik kikényszerítése az állam (vagy EU, stb.) feladata lenne. De az eladott vasakkal járó környezeti terhelésnek valószínűleg csak kis részét adja a gép fogyasztása, és fontosabb lenne, hogy ritkábban "cseréltessék" le őket az emberekkel. Utóbbi viszont már pláne nem illik a mai gazdasági rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#41) djculture válasza atti_2010 (#39) üzenetére

djculture
(félisten)

stalker call of pripyat is ment egy ati 9800 meg sempron 3000 es nyavaján,de kb ugynézett ki mint az unreal1.

(#42) atti_2010 válasza ddekany (#40) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Ez már nem az az időszak amikor az állam mondja meg mit szabad gyártani, vásárolni.

djcultureDe a Sepron 3x eszi meg az Atomot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) Z_A_P válasza atti_2010 (#39) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

A nap szolasa
:D :D :C :R

OK

(#44) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

Érdekes a cikk címe, amikor ott fent a kis képeken látjuk őket:
"Még karácsony jön az új " ?

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#45) julius666

julius666
(őstag)

Hát ennél többre számítottam inteltől, ha ezek a hírek igazak akkor nem sok jóra számíthatunk. :(

Egy mod pedig pucolhatna már a kommentek között, pár átlátszó trollkodást meg rájuk a reakciókat ki lehetne takarítani mert baromi fárasztó mindig átugrálni az embernek olvasás közben. :(((

(#46) Talma

Talma
(tag)

LOL, okostelefon VGA. Jó hogy nem egy S3 virge-t integrálnak bele.
Várom a Brazos összehasonlító tesztet. :D

(#47) canniball

canniball
(nagyúr)

Ebben mi a válasz? :F

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#48) Hokoyumi válasza .mf (#20) üzenetére

Hokoyumi
(tag)

hehe, nekem e-350-en tűrhetően fut az oblivion 1024*768-ba, bár cpu limites picit
1680*1050-be meg erősen vga limit, de érzésre 10-12 fps megvan
am full minimum graf beállításokkal, először azt hittem el se fog indulni, de megy az csak nem túl folyamatos:D

a cikkhez:
am ez jó... ebben a szegmensben látszódik hogy megfordul a kocka
az amd év elején dobott vmi nagyobbat, erre az intel év vége felé próbál válaszolni
köv évben, remélhetőleg még a Q1-ben jönni fog az új brazos 28nm-en

am ha már 2005 meg gpu cég vásárlás, az intelnek szerintem a via-t kellett volna megvenni kompletten, az s3 mégiscsak x86 melletti gpu, win-es multal is rendelkezik azért, meg teljesítményben lehet hozza a powervr-t akár még a hd 6250-et is
de ha meg nem is akkor is az kis fogyasztásra van optimalizálva, és ha jól skálázható akkor core ix procikba is mehetne komolyabb kraftal

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#49) banhammer

banhammer
(veterán)

Most, hogy a netbook piac kezd a földbe állni nem sok értelmét látom tovább vinni ezt a vonalat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#50) blackrulz válasza banhammer (#49) üzenetére

blackrulz
(veterán)

hááá azért én csak a klasszikus netbookokat temetném. igazából szép lassan jönnek ugye a nagyon vékony, ssd-s, viszonlag jóárasított notik az air nyomdokában, a netik pedig már most is 12" környékére kacsintgatnak. a 10"-os gépek simán kihalnak ez jogos, de normális méretben, súlyban, és akus üzemmel azért én szorgalmaznám őket... nem feltétlenül szeretnék 300k ért subnotit venni mint régen

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.