Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    Jelenleg az R5 1600x-em húzva 3850-re de alulfeszelve CPU Queenben az alap i7-8700k mögött van 2%-al. Igaz, hogy a 8700k-t is lehet húzni, és akkor 20-25%-al jobb lesz, de az ára meg kb. 40%-al 'jobb'. Szóval én azt kaptam a Ryzentől eddig amit vártam, sőt kicsit paráztam a Ram mizéria miatt, de még egy kis tuning (feszesebb időzítések) is belefért. Én várok a Proci vásárlással míg kb. ugyanaz a közép árkategória + 30%-ot tud majd alapon. A játékoknál meg már a szoftvereken lenne a sor, bár kétlem, hogy nagyon sokat szöszölnének a 8+ szálra optimalizálással, mikor a jelenlegi konzolok 8 magosak, és a PC játékok 90 %-a konzolport, és sokan tolják még 4c/8t i7-el. De mintha az id tervezné a következő idtech motor sok szálig skálázódását, és ott szituációfüggően egy R5 6c/12t jobban teljesíthet, mint egy i5 6c/6t amely procik ugye kb. ugyanabban az árszegmensben vannak jelenleg, bár ki tudja mi lesz a helyzet mikorra jönnekl az első játékok ilyen multithreading skálázódással. Meg ugye kérdés még játékos vonalon hogy milyen CPU lesz a következő konzolgenben, mert kb. azt is figyelembevéve lesz érdemes procit venni a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Új hozzászólás Aktív témák