Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dokanin #36 üzenetére

    Kicsiknél még annyit se kapsz meg amennyit kértél, mással osztozkodsz az erőforráson és csak "virtuálisan" kapod meg a szálakat/ramot/tárhelyet).. de ha mindenki maximumon kihasználná akkor hamarabb elfogyna a szerver... vagyis megkapod, de ha mindenki egyszerre használja akkor még sincs meg az adott kapacitás.
    csak összepárosítják a "nagy igényűt" a "kevésbé terhelem a szervert" felhasználókkal, így nem feltétlen jelent ez gondot.
    Legalábbis van ahol ezzel trükköznek...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz dokanin #36 üzenetére

    Általában MHZ-et kapsz, azaz időszeleteket. És ha vki éppen nem használja ki az erőforráspokat, akkor boost-ol a géped, azaz megkapja a más gép üresjárati időszeketeit. Ez kb. olyan, mint a NET. Van max. és garantál sávszél. Ott is úgy néz ki, hogy a felhasználási szokásokat figyelembevéve kikalkulátátk, hoyg mennyi esély van arra, hoyg egyszerre mindnkei kihasználja a számára garantált sávszélt (kb 0), ezért összességében összejön a max érték, mivel jó, ha 10 előfizetőből éppen egy tölt le max. sávszéllel. Lassan már a városi gerinchálók is 100 GBit/sec-esek lesznek vonalanként, így előfordulhat, hoyg egy társasházba 100GBit/sec jut be, és azt osztják le a laksáoknak, így a gigabites sávszél lassan mindenknek adott lesz. A felhőben lévő gépeknél más a helyzet, mert a processzorok sajnos nem fejlődnek olyan sokat. Viszont 7 nm-en már egész jó lesz a helyzet. ;) De neked valszeg nem ilyen drága vas fut a géped alatt. ;)

    Azt nem tudom, látsz-e ebből vmit, de a szerződésben benne kéne lennie elvileg, hoyg mit garantál a szolgáltató.

    Üdv. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dokanin #36 üzenetére

    Azt sosem értettem, hogy felhő szolgáltatóknál, hogy is működik az SMT.

    A virtuális gép virtuális processzormagokat -vCPU- lát, mégpedig annyit amennyit az adminisztrátor a virtuális géphez -általában akkor amikor bekonfigurálta a virtuális gépet- hozzárendelt.
    Pld van egy komoly webszervered és hozzárendelsz 4db vCPU-t.

    A virtuális gép ezeket a virtuális processzormagokat teljesen igazi processzormagnak látja. (Alapvetően) azt sem tudja hogy virtualizálva van (ez nem teljesen igaz, de mégis így kell elképzelni). A virtuális gép számára (hasonlóan egy normál alkalmazáshoz egy fizikai gépen) az sem látható, hogy éppen van SMT a szerverben vagy nincsen, számára ez teljesen irreleváns. Ami a virtuális gép üzemekltetője számára fontos, hogy ha a virtuális gép futni akar, akkor a hypervisor mindig tudjon szabad fizikai erőforrásokat biztosítani.

    Ahhoz, hogy a virtuális gép futni tudjon, a hypervisor (VMware ESX vagy MS Hyper-V) ütemezőjének a virtuális gépet futásra kell ütemeznie. Ez konkrétan annyit jelent, hogy (egy-egy időszelet erejéig) a szerver processzorából pontosan annyi szabad fizikai processzormagot kell hozzárendelnie a virtuális géphez, amennyi vCPU oda be lett konfigurálva. Innentől kezdve (az időszelet végéig) a futó virtuális gép virtuális processzormagjai 1-1 hozzárendelésben vannak a fizikai processzormagokkal (illetve "SMT maggal", ha van SMT)
    annak erőforrásait teljes mértékben tudják használni.

    A gyakorlatban az SMT annyit jelent, hogy ha szerverben SMT nélkül X fizikai processzormag ki tud szolgálni adott típusból Y virtuális gépet, akkor az SMT-t bekapcsolva ugyanez az X fizikai processzormag valamivel több virtuális gépet fog tudni ugyanolyan teljesítménnyel kiszolgálni. Hogy mekkora ez a növekedés, illetve hogy vannak-e nem kívánatos mellékhatások, az sok mindentől függ. De legyen mondjuk +20%. Alkalmazástól és szervertől függően lehet kevesebb/több.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák