Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domos

    senior tag

    válasz dugo_ #4 üzenetére

    Úgy érzem hogy ez függ a hardvertől is, én első naptól kezdve használom, és semmi gondom nem volt vele eddig.

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • pengwin

    addikt

    válasz dugo_ #4 üzenetére

    Szerintem a 10-nek nem volt gond a stabilitásával kezdetekben sem, a probléma az, hogy teljesen önálló életet él, ezért szívnak vele sokan.

    Hiába állítasz be mindent rajta, egy frissítésnél szépen törli vagy csak nem veszi figyelembe a te beállításaidat.
    Emellett ott van az is, hogy egy rakat placebo kapcsoló van benne pl. telemetriához és hasonlókhoz (VM-en tesztelték, figyelve a VM-ben futó W10 forgalmát: ugyan úgy küldte a jól beazonosítható telemetriát).

    Munkahelyemen még én is tűröm, de már érik a váltás (K)ubuntu 18.04-re, Fedora 28 KDE-re vagy openSUSE Leap 15-re.
    Addig meg magángépen tesztelem a munkakörnyezetet, hogy biztosan meg tudjak oldani minden munkahelyi feladatot.

    (#8) mbalint987
    Engemm is baromira bosszant, hogy a Win10-ben még mindig keveredik a W10 saját dizájnja és a régi Win7-es kinézet az asztalon.
    Az is kész bohózat, amit a rendszerbeállításokkal csinálnak: Gépház, Vezérlőpult, és egy rakat elrejtett funkció amiket szerintem csak a keresővel lehet előhozni.
    Én személy szerint úgy gondolom a Microsoftnak kitartó munkával sikerült elérnie, hogy ma már egyik-másik Linux disztribúció logikusabban és sokkal hozzáférhetőbben tálalja a rendszerbeállításokat, mint a Win10.

    Ajánlják itt az Enterprise verziót, de az nem kevés pénz lenne, ugyanis tudtommal nem lehet feljebb lépni az aktuális kiadásról egy másikra, hanem teljesen új liszenszet kell venni.
    Vagy kalózkodsz, amit nem ajánlok.

    Egyik kollégám ASUS Zenbookot kért munkahelyi gépnek, mert "i7" volt benne (U-s), meg dedikált GeForce grafika, meg milyen kis trendi gép... csak arra nem gondolt, hogy az a gép Home Windows-zal jön, úgyhogy szívott is a srác amikor dockerezni kellett volna... mert az nyilván hiányzik a W10 Home-ból.

    Most nézem, hogy 45 ezer HUF lenne a saját Win10 Home-om frissítése Próra... eléggé WTF, hogy miért Home Windows-zal szállítanak egy Thinkpad-et.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák