Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz bitpork #1 üzenetére

    Nem, én azt látom, hogy nem tudják. Nagyon-nagyon sok embernek fogalma sincs arról, hogy milyen potenciális veszélynek teszi ki magát az aktiválási mechanizmust megkerülő megoldások használatával. Mindig elmondom, hogy szerintem két dolognak kéne minden számítógépe jogtisztának lennie: a OS-nek és a vírusirtónak. Hogy onnantól kezdve milyen programokat telepít, az (majdnem) mindegy is.

    "azért csinálja vki mert meg akar spórolni 40k-t egy os liszenszen"
    Miért másért? Hidd el több embernek lenne licence, ha bemehetne egy x+1. számítástechnikai boltba, és kérhetne egy licencet 2k-ért (ennél jóval többet ér a Windows persze, csak feltételezzük). Nem gondolom, hogy az emberek szeretik, hogy a Windows Update félévenként kiköpi az aktivációt, ami után a "szomszéd Pisti" újból mókol valamit.

    (#2) quailstorm:
    "Amennyiben valaki az eredeti "aktivátort" szerzi be, semmi ajándékot nem adnak hozzá."
    Mondod te. Én meg azt mondom, hogy erről nem tudok tanúbizonyságot szerezni.

    (#6) fordfairlane: Sok aktivátort az AV megfog, ennyi köze van hozzá például.

    (#5) dugø: Egy problémára akartam rávilágítani, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz quailstorm #13 üzenetére

    Terveztem egy ilyen teszt elkészítését, esküszöm, ha lesz hardverem, össze fogom hasonlítani két (bit-re pontosan) ugyanolyan OS-sel és ugyanolyan hardverrel szerelt számítógép hálózati forgalmát.

    A kártékony webes reklámot meg a vírusirtód meg fogja fogni ideális esetben. Az általad a gépedre telepített hátsóajtót nem hiszem... Ha veszel egy kulcsot az Interneten, az még mindig jobb mint az aktivátor, mert nem kerülöd ki a Windows aktiválási mechanizmusát különféle ismeretlen programokkal, hanem együttműködsz vele. Persze, ettől a szoftver még nem lesz jogtiszta.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz quailstorm #20 üzenetére

    Akkor tolj fel egy warez Windows-t valami okos aktiválóval, és hadd szóljon. Persze, utána vállalni kell a felelősséget, ha elveszted a pénzed/jelszavad/adatod... (És ebben abszolút igaza van az MS-nek, nem ő tehet róla, ha a felhasználó nem fogja fel a warez veszélyeit)

    És nem biztos, hogy kéne neked a Pro, ha okosan csinálod.

    (#21) alcsa : A gépem elég bika, az nem lenne gond. Meglátom, mennyire járna kompromisszummal egy ilyen megoldás...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz quailstorm #27 üzenetére

    Örülök, hogy nem volt ilyen, és nem kívánság lett volna, sőt kívánom, hogy soha ne legyen még hasonló problémád se.

    A Windows 10-re meg nem értem miért van szükséged. Nekem 8.1 (Core) van fent a notebookomon, és köszöni szépen, jól érzi magát. A telemetriával kapcsolatos frissítéseket letakarítottam róla, egyébként meg kapja a frissítéseket rendesen. És a mai napi nem érzem, hogy szükségem lenne újabb rendszerre.

    Egyébként meg abban egyetértek veled, hogy nagyon idegesítő, mikor nem vagy képes a saját rendszered kontrollálni. Nem bírnám elviselni, hogy nem tudok beleszólni abba például, hogy az OS mikor frissítsen, hogy viselkedjen, stb. A frissítés persze csak a jéghegy csúcsa, mert a Windows 10 összecsapott felhasználói felülete (egyre kevésbé az egyébként a nagyobb frissítésekkel, de még mindig nem az igazi), a hirdetései és az önkényes alkalmazásletöltései simán elhitetik velem azt, ha vége lesz a Windows 8.1 támogatásának, akkor komoly kísérletet teszek a Linux-ra migrálással.

    "Az is marha vicces mikor oktatási célra több száz ezer Ft-nyi értékben kell warezolnod, hogy átmenj a féléven és tudj otthon gyakorolni."
    Bár én csak most érettségiztem (többek közt ágazati informatikából), tudom, hogy miről beszélsz.

    Fontold meg, hogy valamelyik neves eladótérről, ahol a PayPal is véd, veszel egy Windows 10 Enterprise kulcsot. Találtam, 4-5k körül vannak, beszerzel egyet és probléma megoldva.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Syl #37 üzenetére

    Látom, hogy nem értitek a problémát: nem azzal van baj, hogy jogilag nem jogtiszta az OS, hanem azzal, hogy az saját operációs rendszeretek aktiválási mechanizmusát kerülitek meg egy számotokra ismeretlen programmal. A hangsúly az ismeretlenen van továbbra is!

    Ismered a (aktivátor) program forráskódját? Nem! Tudod, hogy milyen módosításokat hajt végre a rendszeren? Nem! Tudod, hogy milyen mögöttes szándékai vannak a készítőknek? Nem! Akkor miről beszélünk? Ezek a programok módosíthatják a rendszerfájlokat, különös tekintettel a védekezésben létfontosságú szerepet játszó fájlokra. Amikor megadod neki a rendszergazdai jogosultságot, azt csinál, amit akar.

    És innentől kezdve válnak a Windows 10 telemátriáját kritizáló de az aktivátor programokat használók/támogatók álszentté, mert megy a háborgás, hogy a Windows 10 ellopja az összes létező információimat (jelzem, nem idegen kézbe kerülnek, ha nem tűnt fel eddig), de az már abszolút nem zavarja őket, hogy potenciális kártevőt telepíthetnek a számítógépre, legyen az egy olyan program, ami "mindössze" a billentyűleütéseket gyűjti össze. Mert megteheti, és soha nem fogja a vírusirtód kiszúrni, mert a kártevő már a rendszer mélyén húzódik.

    Jelzem, soha nem gondoltam volna, hogy meg fogom valaha "védeni" a Windows telemátriáját, de ez viszont már sok volt...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz quailstorm #42 üzenetére

    Én ebben nem teljesen hiszek. És nem vádaskodok, feltételezek. Nem mondtam, hogy kártevők, azt mondtam, hogy veszélyt jelenthetnek. Aki komolyan gondolja a számítógépének a biztonságát, az tesz érte. Azzal, hogy nem töri meg a saját operációs rendszerét és vírusirtóját, és igyekszik minden számítógépén található szoftverből jogtiszta példányt futtatni. Nem is értem egyébként: letöltesz egy ismeretlen forrásból egy programot, majd rendszergazdai jogot adsz neki futkorászni. Csak én érzem ezt problémásnak? (Ugyanezen indokok miatt nem nyitsz meg minden veled szembejövő exe-t, mert nem tudhatod, melyik vírusos és melyik nem)

    (#43) Chuck Norris: Ha a frissítést a Microsoft adta ki, és írta alá, akkor nem értem, hogy hol a probléma... De tessék, nem muszáj telepíteni a frissítéseket, max. kapsz egy WannaCry nevű okosságot, ami nem lenne túl vicces.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Syl #46 üzenetére

    Nem akartam "venni a fejed", pusztán nem értettem a hozzászólásod. mert nem állítottam, hogy az így vásárolt rendszer egyébként eredeti lenne. Nem lesz az, egy ilyennel a NAV illetékesei körberöhögnek ellenőrzéskor. Sőt, továbbmegyek, úgy tudom, hogy hulla mindegy, hogy a gépen törve van-e az OS, vagy nem, mert az illetékesek csak a számlát és a COA matricát nézik a szoftverről, a gépet magát mindössze annyira, hogy a licencelt termék fut-e rajta.

    Igazából a mondandóm nem válasz a tiédre, így elnézést kérek a "kirohanásért", nem neked kellett volna intézni.

    (#47) dugø: Olvasd el a #44-et, nincs kedvem megint leírni...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz bambano #51 üzenetére

    Nem a jogtisztaság a lényeg: lehet a géped egy eBay-en vásárolt kulccsal "jogtisztán" aktiválva (azaz az OS így látja majd), attól jogilag köze nem lesz a jogtiszta gépekhez. Itthon ha van gép, ahol nincsen eredeti Windows, akkor be sem aktiválom a gépet. A fontos frissítések így is felmásznak, néha feldob egy-két értesítést, hogy lejárt a türelmi idő, de attól simán lehet használni.

    (#52) Zicokuka: Figyelj, én fent leírtam a logikámat: egy gépen legalább az OS és az AV (Antivirus) legyen eredeti. Ha ez teljesül, akkor a gép képes lesz majd az összes vele szembekerülő ismert támadással szembenézni és harcolni.

    A forgalomvizsgálatnál meg inkább a célt figyelném meg, azt, hogy milyen IP-címek felé forgalmaznak a gépek. Ha az IP-cím a MS-é, akkor nincs gond, ha pl. valami kínai cím, ami láthatólag nem az MS-hez tartozik, az viszont már érdekes lenne.

    (#54) Lauda: Egyébként számít, én mindig eredeti ISO-kból húzok fel gépet, ha arra sor kell kerüljön. A Microsoft oldaláról minden Win7, Win8(.1) és Win10 ISO-t le tudsz húzni, szóval azok biztosan mentesek mindenféle meglepetéstől.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz quailstorm #59 üzenetére

    Itt nem a KMS-ről van szó, hanem pl. a KB971033-ról, ami sok esetben úgy köpi ki az aktivációt, hogy öröm nézni (konkrétan a frissítés maga erre szolgál).

    Ezért írtam oda a Windows Update-t... :U

    (#60) bambano: Az EU-s határozatot ismerem, sőt így van eredeti szoftver a gépemen. A tévhitek pedig nem tévhitek, a NAV foglalkozik a szoftverek ellenőrzésével:
    "2013 februárjában a NAV Bevetés Főigazgatóságának pénzügyőrei lakossági bejelentés alapján, négy különböző kiskunhalasi helyszínen tartottak átfogó szoftverellenőrzést. Az ellenőrzött autószervizekben általános irodai, illetve gépjárműipari szoftverek illegális verzióit találták a szakemberek. Akadt olyan helyszín, ahol az összes számítógépet le kellett foglalni." (Forrás)

    Valószínűleg nem olvastad a vitaindítót, mert nem sokat beszélek a termék jogi értelemben vett jogtisztaságáról, a lényeg az aktivációs mechanizmusok kikerülésével kapcsolatos veszélyekre történő figyelem felhívás lett volna, sajnálom ha ez nem jött át.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Hieronymus #67 üzenetére

    Az EU Bíróságának ítéletében nem látok OEM-szoftverre vonatkozó részt, szóval szerintem az OEM-szoftverek is ugyanúgy továbbértékesíthetőek. Bár mintha rémlene, hogy ilyenkor tovább kell adni a hardvert is, de ebben nem vagyok biztos (az eBay-en a Windows licenceket hardverrel árulják, hogy legális legyen átadni a licencet).

    (#68) vimes: Az mondjuk mindig is érdekelt, hogy az informatikai pályán tanuló középiskolások (és itt nem elsősorban a gimnazistákra, hanem a szakgimnazistákra gondolok) miért nem kapnak ingyen Windows-t, meg egyéb olyan szoftvereket, amit az egyetemista hallgatók megkapnak. Nemrég voltam egy versenyen, ahol Azure-ban kellett dolgoznunk, és nagyon fájó volt, hogy a egyáltalán nem volt kreditem, ami segítségével ki tudtam volna próbálni előtte az MS felhőjének a lehetőségeit (próbaidőt már elhasználtam).

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Redneck #74 üzenetére

    Nos igen, ebben igazad van, a teljes képernyős programokból tényleg előszeretettel dobál ki az értesítőeszköz, ezt elismerem. Windows 10-zel még nem jártam így, de anno XP-s időkben volt, hogy nem fogadta el a termékkulcsot aktiválásra a rendszer, és fel kellett hívni a MS-nek az aktivációs vonalát, ahol fél órán át írogattam be a kódokat a telefonba, majd utána az aktivációs segédbe.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz kovaszoskeny #87 üzenetére

    A te hozzászólásod pedig a "win legalizáláshoz" szavakig olvastam, ugyanis az operációs rendszer aktivációs mechanizmusait megkerülő programok (azaz aktivátorok) soha nem legalizálják a futtatott Windows-példányt. Legális a szoftver használata akkor lesz, ha a szoftver használatához szükséges jogokat megszerezted. Ebből következik az, hogy attól, hogy megkerülöd a Windows-példányod aktivációs mechanizmusát, még nem feltétlenül használod illegálisan azt.

    A vírusirtóra azért reagálok: nekem az aktivátorok többségét az ESET szoftvereim megfogták, de feltételezzük azt, hogy a valós idejű védelem nem talál "kivetnivalót" a futtatott programban. Jelentheti-e ez a feltételezés azt, hogy ez a (kétes eredetű) program nem kártékony?

    (#88) dugø: Az előző notebookom előtelepített Windows-sal érkezett, az első dolgom volt egy MSDN-es képfájlból az OS-t újrahúzni, és a gép alján lévő kulccsal aktiválni.

    (#83) Redneck: Kerülhet egy friss Windows operációs rendszer 15k-ba.

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák