Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Azért nincs annyira rossz életem, de a Mass Effect 1. rész számomra konkrétan az it will replace your life kategória. :K A történet, a hangulat, a zene, az egész ahogy kivitelezték, valóban kiérdemli a cikkben is elhangzott magasztaló pozitív jelzőket.

    Annak idején tizenévekkel ezelőtt, amikor először játszottam vele, annyira beszippantott, hogy alig vártam, hogy munkából hazaérjek és leüljek Shepard sztoriját átélni, uhh... Még a mai napig libabőrös leszek és dopamincsúcsra kerülök, amikor meghallom valahol a zenéjét, és eszembe jut a Noveria küldetés hangulata, vagy éppen az utolsó bolygóra térés és annak atmoszférája.

    De sajnos már nem fog elmúlni belőlem a butthurt a 3. rész tálalása és befejezése miatt, plusz a bizonyíték arra, hogy nem tudnak már jó ME játékot csinálni, az Andromeda résszel igazolva lett.

    Lehet, hogy a ME3 MEHEM-mel ezt felül lehet majd írni, passz. Azonban a reményt nem adtam fel, hogy majd mégis lesz egyszer jó ME -hez hasonlóan jó játék.

    Újrajátszani már nem hinném, hogy az első részen kívül tudnám a többit, annak ellenére, hogy a 2. rész mechanikája tetszett a legjobban. Azt is már épp elégszer végigjátszottam, kívülről fújom az összes sztorit + mindegyik csaj is megvolt már. :DDD

    De mitől is volt egyébként annyira jó játék a ME 1? Legfőképp a sztori és a zene miatt, plusz nem hinném már, hogy annyira durván "élethűsíteni" kell minden játékot a jövőben, hogy hasonlóan élvezhető produktumot hozzanak létre. "Csak" egy jó sztorit kell kitalálni, mindig ez a gyenge pontja (részemről) egy jó játéknak. Akiket meg inkább a grafika és látványvilág érdekel, az valószínűleg egy jó könyvet sem élvezne.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák