Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Reggie0 #29 üzenetére

    Teljesen ugyanúgy gondolkodunk. Annyira értem, amit írsz. Csak... Otthon nem ügydöntő a függetlenség. Átalakul majd ez benned is, ahogy hozzászoksz a jó minőségű szolgáltatáshoz. Én is magamon érzem.
    A gigabites digim otthon ott tart havi kétezerért, hogy sokkal gyorsabb a lenti HTPC-n letöltenem újra egy filmet a netről (50-70MB/s), mint a fenti asztali gépen (ami seedel) átmásolni egy külső USB-s HDD-re a már letöltött fájlt és levinni a lépcsőn (USB2-őt tud, ezért csak (20-25MB/s másoláskor).
    Teljesen más forgalmat generálok. Eleve nagyobb felbontásban szedem le, ráadásul ha éppen sietek akkor kétszer. Mégis, mindennek ellenére sokkal kevesebb ideig vagyok letöltő és így sokkal több időt töltök fel, mert nagyjából ugyanannyi időt böngészek, aminek a hátterében folyik az egész. Ráadásul nagyobb sávszélen is töltök fel. Szóval ez így is megy, semmivel nem tömöm ki jobban a szolgáltató sávszélét csak az arányok változnak az előnyére. Ő nagyobbat tud dobbantani sávszélben. Van akinek 2 gigabites már a nete, miközben nincs is otthon a gépében csak 1 gigabites lan.

    Na, most pl. ha ezek után nem törlöm le a lenti HTPC-ről, miután megnéztem az már kvázi csak egy rossz szokás, mert ha 5 perc alatt le tudom tölteni, akkor mi a fenének tárolom? (Fent a seed idő után magától törlődik.)

    Az a rendelkezésre állás, a másoktól való függetlenség tök igaz, amiről beszélsz, de otthon pl. filmeknél ez már csak érzelmi alapú. Kicsit olyan ez, mint amikor egy háziasszony megvesz egy tonna lisztet, hogy legyen otthon. Régi berögződés, mert mi van, ha kell és éppen nincs a boltban. (Miközben már régen van a boltban bármikor.)
    Mai napig van, akinek otthon van 10kg, mert az kell.
    Aztán persze ott molyosodik el, mert igazából nem használja, csak tárolja.

    A vicc, hogy nekem is van 3TB-nyi film otthon, amit csak tárolok, száz éve nem nyitottam meg egyet sem, de az kell. Nem kell, de tárolom. Tök hülyeség, csak nekem is még fel kell fogni, hogy ezt már meghaladtam. Még én is ott tartok agyban, hogy ötezerért kapom a 20 megás családi csomagot, miközben évek óta kétezerért kapom a gigabitet és szinte végig sem gondolom, hogy ez mit is jelent a lehetőségek szintjén.
    Szóval tök értem, amit írsz, csak már érzem közben, hogy nem feltétlen igaz.

Új hozzászólás Aktív témák