Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz azbest #75 üzenetére

    "...51% elérése sem lehetetlen..."

    Hát igen ezt még nem is boncolgattam, Ha meg van a bűvös 51% akkor annyi a nagy decentralizáltságnak és függetlenségnek. Az elérése pénz és akarat kérdése még a nagy coinoknál is.

    Ráadásul a decentralizáltság mint szó és cél önmagában értelmezhetetlen szerintem. Mert ahhoz, hogy értelmet nyerjen azt is meg kell adnom, hogy mi decentralizált. Mint a puhaság is ha nem mondom meg, hogy mi az ami puha önmagában csak egy szó, egy jellemzője valaminek. Önmagában nem lehet cél csak ha valamihez hozzákötöm, a puhaság esetén például egy takaró. Együtt már értelmezhető cél puha takaró.

    "Miközben a normál, nem kifordított pénzügyekben és funkcionális analfabéta a legtöbb ember."

    Itt jön be az örült csapda, vajon aki megrészegülve a volatilitás okozta hozamok láttán (lsd.: Bitcoin) bolond mód vásárol, vagy invesztál pénzt kisebb coinok bányászásába tudja vajon mit csinál. Tisztába van vagy csak a haszon lebeg a szeme előtt. Sajnos szerintem csak az utóbbi.

    Az atommag hasadást is először bombának használtuk és csak utána áram termelésre. Ennyit az emberiség bölcsességéről.

    Másik ami ez már csak kitérés ez a bányászat szó: Könyörgöm nem tudom ki találta ki, hogy egy "rendszerben" a tranzakciók lekezelését egy bányászat szóval helyettesítsük. Mondjuk ez így misztikus, bár a tevékenységnek amit a coin-okkal kapcsolatban bányászásnak hívunk teljesen félrevezető megfogalmazása. De jól hangzik olyan kis trendi szó, csak majdnem olyan mint a "gőzpöfögészeti tovalököndöc" bár az legalább ráutal a gőzmozdonyra.

    [ Szerkesztve ]

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz azbest #75 üzenetére

    Word!
    Rómával szólva, itt is azt kell nézni, mint mindig a történelemben: cui bono? cui prodest? Nekem pillanatnyilag úgy tűnik, hogy az összemberiségnek nem, illetve igen kevéssé. Egy ideális, nemzetek és államok feletti világban lehet, hogy ez volna a fizetési tranzakciók kívánatos eljárása, de jelenleg csak spekuláció és egyfajta szélsőséges forum shopping eszköze.

Új hozzászólás Aktív témák