Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    "Az azonosithatosag egy fokkal nehezebb, de az adatbanyaszat eleg konnyen beazonosithatova tudja tenni a legtobb tulajdonost."

    Ugyan vannak azok az "szervezetek"/oldalak ahova bedobod a coint majd egy kis centrifuga és kiveszed egy telejesen más ember coinját a tiéd meg megint más tárcájába jeleni meg. Mindenkinek meg lesz a coinja, csak a nyomok már kibogozhatatlanul kuszák lesznek. Vagy tök egyértelmű lesz a beazonosítás azaz, Gipsz Jakab fizet Teszt Jolánnak ennyit és ekkor és ez mindenféle adatbányászat nélkül ki lehessen szedni vagy az egész rendszer nem lesz elfogadható egy hatósági oldalról. De ha ilyen lesz és ráadásul teljes nyomkövetéssel akkor majdnem elveszti azt a coin ami ma értelme.

    "...Persze, ahogy a coinokra rahuzni a bunozest is izzadtsagszaga van..."

    Annyira nem mivel lehet fizetni a darkweb-en még működő piacokon illegális dolgokért? Nahát coinnal nem pénzzel, mit kér tőled egy zsaroló vírus, nem pénzt coint. Szerinted miben számol el ma már a kartel egy vásárlójával a drogokért coinnal. Igazából az egész Bitcoint az illegál húzta elő a sötétségből azzal, hogy a darkweb elfogadott fizetési eszköz lett. Előtte egy pizza is vagy 2000 bitcoin volt ugye már ha elfogadták mert azért sokkan nem is tudtak a létezéséről, pedig volt már "nagyon" régen.

    "...A varazsfunek pont annyi haszna van, mint a gamingnek: jo esetben jol erzed magad tole..."

    Hibás hasonlat, mert a varázsfűbe beledöglesz garantáltam, és gyorsan pár év hidd el, és jó ha nem az elsőtől. A gammingbe is haltak meg már persze ugye Dél Koreában halálra Counter Strikeoz-ta magát a csávó. Na de a gammingbe meghalnak 100000000 - 1 fő addig a varázsfűbe idő kérdése és 100-ből 100 fő. De én nem védem a gamminget csak ha már hasonlítgatunk.

    "....Miert szamit hany embernek nyujt megelhetest?...." Nem én hoztam ide Demagóg módon a turizmust, én csak rávilágítottam, hogy azért társadalmilag enyhén nem összehasonlítható dolgokat akartál összevetni. Tudod körte-alma.

    "...Senki sem allitja be magat gral lovagnak, messze nem errol van szo, hanem arrol, hogy nem helybol megbelyegezni kell az ujdonsagokat..."

    A Bitcoin (mint coin, bloklánc) nem annyira újdonság mint sokan gondolják. Van múltja fent már adtam belőle ízelítőt velünk, van már több mint egy évtizede, attól még neked másnak lehet új dolog nekem nem hidd el.

    "...fejlodesben vannak sikertortenetek es zsakutcak..."

    Így igaz maga a coin mint pénz zsákutca, de én például a másik kollégától is arra lettem volna kíváncsi, hogy vajon mire jó, esetleg a legális világban. Már velünk van egy évtizede, de nem látnám, hogy kitaláltak volna bármit azon kívül, hogy csináljunk egy újat jól spekuláljuk meg azt kasza, vagy használjuk illegális anonim fizetések elrejtésére.

    "Ha a bigott valtozatlansag-partiakra hagynank ezeket a donteseket akkor a vilag nem fejlodne sehova. "

    Ezzel maradéktalanul egyet tudok érteni

    Ettől függetlenül a coin-okkal kapcsoltban nem látom mivel is fejlődnék tovább. Ez olyan, hogy ha megnézzük az áramfejlesztésünk nagyobbik része semmit nem változott hosszú ideje hiszen máig a forgó mozgást alakítjuk árammá. Hogy a forgó mozgást szél, viz gőz, víz, idézi elő az nem nem változtat az elavult áramfejlesztési módszerünkön. Na ha itt lenne valami új az már komoly előrelépés lenne, de nem látom a coinnal kapcsolatban, hogy bármit is megváltoztatna.

    Mindenki azt bányássza és úgy ahogy akarja, joga van hozzá akár nekem is, de attól még mindig az egész jobbára csak egy illegális fizetésekre és spekulatív hazardírozásra jó piac. Amin sokat lehet keresni, de nem kellene mögé ideológiát gyártani. Egy jó üzlet kétes moralitással, és semmi több.

    De mint mondtam meggyőzhető vagyok

Új hozzászólás Aktív témák