Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz lezso6 #49 üzenetére

    PH-t kene megkerdezni, hogy mennyi villanyt eszik meg a forum-motor :)

    #50 LurkerSheik: Cryptozas is ad elmenyt, sokan szeretik is csinalni. Amugy a turizmus es a gaming sem allit elo semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    Mi értelem a Bitcoin-nak:

    1. Bűnszervezetek/terroristáknak/stb.. számára szükséges valami ami a szép lassan megszűnő kézpénzt helyettesíti és átalakítható valódi számla pénzé lehetőleg anonim módon. Hiszen ez a papír és fém pénz érmék lényege, hogy anonim. (Ergo ez alapon a bitcoin bányászokról elmondható, hogy bűntársak a nemzetközi bűnözőknek, terrorista szervezeteknek, és olyan terror államoknak mint Észak-Korea)

    2. Ami most látszik rászálltak a Bitcoin-ra a spekuláns bálnák. Fúják a lufit mint a redit-sek a gamestop-ot.

    3. Meggazdagodás a semmiért lehetősége mint a nagy amerikai aranyláz.

    Hirtelen ennyi jutott szembe mi az értelem. Mi lesz a jövője a pofára esés már csak az a kérdés mikor.

    Miért?

    1. Netó energia pazarlás a semmiért. Ezt még senki nem tudta bizonyítani ész érvel, ténnyel, hogy bármi értelem lenne az egésznek. Ettől nem fogunk előbbre lépni mint emberiség, nulla a valódi hasszonsága és ez ki is fog derülni. De legalább ezzel is tovább pusztítjuk a bolygót.

    2. A bálnák nem csak a longon keresnek hanem a shorton is ez is el fog jönni, sőt sorton sokszor sokkal többet. Na akkor úsznak el a kis spekulánsok/emberek vagyonai percek alatt, mivel a piac teljesen szabályozatlan senki nem véd senkit a bálnáktól.

    3. Mindenki elfelejti, hogy van a világon pár mindennél hatalmasabb maffia. Úgy hívják őket, hogy államok, nekik nincs szükségük anonim pénzekre, látható kis hazánkban, mehet ez full nyíltan is. Viszont a Bitcoin-ban folyó tranzakciókra nem tudja rátenni a védelmi pénzét (áfa, adó stb...). Márpedig ez az általuk megszerezhető vagyont csökkenti. Ráadásul a bankok-ról is megfeledkezik mindenki amit túlnő a dolog a spekulánsok játékterén jönnek és szétcsapnak a szarban. A bitcoin szépen lassan bekerült a radar alá, ez már látható.

    A Bitcoinnak vége lesz amint az anonimitás megszűnik. Márpedig a bitcoinnak is el kell fogadni a szabályozást, vagy el fogják pusztítani, de a szabályozása és az anonimitás felszámolása is a pusztulását fogja okozni.

    De addig is minden Bitcoin bányásznak el kell fogadnia, hogy: Bűnözők és terroristákat támogat. Nem rendszer ellene lázadok, nem moderen anarchisták, hiába hitegeti sok ember ezzel magát.

    Aki meg azt hiszi, hogy majd a bitcoin más lesz mint a darkweb illegális piactere, az nagyot téved. Az is csak addig létezett amíg az FBI meg nem unta, míg be nem került a radar alá.

    Mikor lesz vége ennek a coin elmebajnak nem tudni, de egyszer vég lesz és akkor sokkanak fog fájni nem kicsit.

  • UnA

    Korrektor

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    Az azért nem akármilyen szómágia, amikor a kapzsiság mint "élmény" jelenik meg. ;)

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    "Cryptozas is ad elmenyt, sokan szeretik is csinalni. Amugy a turizmus es a gaming sem allit elo semmit."

    A turizmus és a gaming sok embernek ad megélhetést a világon a. A cryptozás pedig segít pénzt mosni a bűnözőknek és terroristáknak.

    Vajon melyik az elítélendőbb vagy hasznosabb az emberiség számára?

  • lenox

    veterán

    válasz Nikosi #54 üzenetére

    Szerintem a dohanyzas es az alkohol karosabb. Vagy a fegyverkereskedelem. Meg persze mar az 1. pont eseteben sincs igazad, csak utana kene olvasni.

  • nihill

    őstag

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    Attól hogy más nem állít elő semmit, meg más milyen szennyező, az még nem menti fel a bitcoint az alól, hogy lett vele egy n+1. újabb szennyező értelmetlen dolog.
    Lehet mondani hogy nade sok helyen vízenergiát stb használnak rá, hurrá, közben meg a szénerőműveken alapuló lakossági fogyasztás meg ugyanúgy tovább szennyez mindent, mert a zöld energiát elvitte a bányászat.
    Persze tudom, ez a jövő, csak én nem értem meg, bla bla bla

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #55 üzenetére

    Melyik egyes pontban és miért?

    1. A coin anonimitása és ezért illegális szervezetek pénzmosásra való használata...

    vagy

    1. Nettó energia pazarlás. Valódi hasznosság...

    Én elhiszem, hogy nincs igazam csak bizonyítékot kérnék.

    A fegyverkereskedelem mármint az illegális pedig pont jó példa arra miért is van szükség anonim fizető eszközre.

    A károsság kérdése most mi köze van a coin bányászat ergo a rendszer működtetése és a dohányzásnak és az alkoholizálásnak. Ami tény mindkettő egészség károsítóbb a személyre nézve mint a coin bányászat ez tagadhatatlan de irreleváns az általam leírtakhoz.

  • lenox

    veterán

    válasz Nikosi #57 üzenetére

    Ezt még senki nem tudta bizonyítani ész érvel, ténnyel, hogy bármi értelem lenne az egésznek.

    Elso lepeskent fogadd el, hogy a decentralizaltsag, ha neked nem is, de masnak hasznos. Ha megtetted maris nem mondhatod, hogy semmi ertelme, amig nem addig meg kb. laposfold hivo vagy.

  • Nikosi

    csendes újonc

    Még egy kérdés akkor erre is szeretném ha válaszolna valami nagy coin szakértő:

    Ha a coinokkal való fizetés nem lenne anonimok. Ergo a hatóságok látnák ki, mit, vesz és kitől. Úgy an úgy ki kellene fizetni adót, áfát stb.. Kvázi mint ha egy valódi pénzzel fizetnél. Miért fizetnél bitcoinnal és nem valódi pénzzel?

    Plusz egy kérdés. A coinok értékét dollárba adjuk meg ergo egy coin értéke egy valódi pénzben van kifejezve. Tehát a coin önmagában semmi, annyit ér amennyi valódi pénz hajlandó valaki adni érte, és addig létezik míg a tranzakciókat végrehajtó mögöttes szervezet létezik (bányászok). Akár egy Picasso festmény ami addig ér 100 milliókat amíg van aki kifizeti érte, de ugye ha senki nem ad érte semmit. A Picasso-t ki tudod akasztani a falra, de mit kezdesz egy coin-nal ami ugye ebben az értelemben semmi?

    Én értem, azt hogy ez egyeseknek megélhetési lehetőség, meggazdagodási lehetőség. El sem ítélem Őket ebből a szempontból. De kezd irritáló lenni, hogy valami óriási mögöttes tartalmat akarnak beadni. Sőt sokan a világ megmentőinek érzik magukat mivel ők most coint bányásznak, ezzel menti meg az emberiséget a kihalástól, váltják meg a világot.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #58 üzenetére

    A decentralizáltság mint működési forma bizonyos esetekben hasznos, máskor viszont a centralizáltság az üdvözítő.

    De ez egy tulajdonsága a coinak. Olyan mint amikor azt mondjuk egy takaróról, hogy puha. De ez csak egy tulajdonsága a takarónak és nem a létezésének értelmes célja.

    Mert maguk a coinok decentralizáltak oké ez önmagában értelmes felhasználásúvá teszi magát a coint és a bányászatát?

    Egy konkrét értelmes célt mondj nekem a coinokkal kapcsolatban ami, nem az anonimitás, lenyomozhatatlanság (ergo hatóságok ellen való alapos indokkal való rejtőzködés) mint pénz átadását segítő eszköz.

    A coinokkal való spekuláció nem cél hanem lehetőség csak a miheztartás véget.

    Meggyőzhető vagyok hidd el, egy mondattal is akár.

    "kb. laposfold hivo vagy..........." Oké ezt mondjuk viszont rólad is elmondhatnám. Mert a Föld gömbölyűségére rengeteg bizonyíték van, a laposságára mondvacsinált kétes magyarázatok tények nélkül. Akár a coinok fentitől eltérő értelmére.

    [ Szerkesztve ]

  • lenox

    veterán

    válasz Nikosi #60 üzenetére

    Meggyőzhető vagyok hidd el, egy mondattal is akár.

    Nem hiszem, ez a hozzaszolas az ekes pelda. Eloszor irod, hogy bizonyos esetekben hasznos, aztan megcafolod magad, hogy ez nem erdekes. Mondom, elso lepeskent fogadd el, hogy van, akinek ez erdekes. Ha neked nincs benne semmi, ne foglalkozz vele, ha ugy erzed karos, kampanyolj ellene, de ahogy irtam, amig nem fogadod el, hogy van akinek hasznos, addig laposfoldhivo vagy, es ha ugy ervelsz, hogy szerinted nincs benne semmi, akik meg foglalkoznak vele, azok "a világ megmentőinek érzik magukat mivel ők most coint bányásznak, ezzel menti meg az emberiséget a kihalástól, váltják meg a világot", akkor meg demagog is.

  • Reggie0

    félisten

    válasz UnA #53 üzenetére

    Miert, aki szereti a munkajat es kozben penzt keres az nem elmeny? Legyen kotelezo mindenkinek utalnia azt amit csinal?

    #54 Nikosi:Tehat akkor penzert tonkretenni a kornyezetet megis rendben van szamodra?
    A turizmus rejtozkodesi lehetoseget es terjeszkedest nyujt a bunozoknek, a gaming pedig gyakorlasi es kommunikacios lehetoseget nyujt a terroristaknak. A cryptozas pedig mindenki szamara nyilvanossa teszi a tranzakciokat es a coinok utvonlat.
    Vajon melyik az elitelendobb vagy a hasznosabb az emberiseg szamara?

    #56 nihill: Minden hobbi kornyezetszennyezo, pedig a legtobbre nincs szukseg. Ez nem felmentes, hanem tudomasul kell venni. Csak meg kene probalni nem irigyseggel nezni ra, ez olyan magyaros szokas, nehogy mar valaki jol jarhasson, ha te lekested a vonatot vagy nagyon nem ertesz hozza.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #61 üzenetére

    "...Eloszor irod, hogy bizonyos esetekben hasznos, aztan megcafolod magad...."

    Nem értelek mivel cáfolom magam. "A decentralizáltság mint működési forma bizonyos esetekben hasznos, máskor viszont a centralizáltság az üdvözítő." Nem cáfoltam magam sehol.

    "Mondom, elso lepeskent fogadd el, hogy van, akinek ez erdekes...." Rendben akkora coin bányászat egy hobbi, mint a horgászat ugye? Rendeben na ez már egy válasz második még egy ok a bányászatra, hobbi, de ez még mindig csak a bányászatra magyarázat arra pedig van még ezer egy hiszen lehetne mondani haszonszerzés, megélhetés soroltam is már párat eddig is. Haladunk de még mindig nincs válasz az alap kérdésre.

    "...amig nem fogadod el, hogy van akinek hasznos, addig laposfoldhivo..." Elfogadom, hogy hasznos hiszen le is írtam, nagyon is hasznos abban, hogy illegális dolgokért anonim módon fizess, nagyon hasznos pénzek mozgásának hatóságoktól való elrejtésére, ennek ellenkezőjét nem is mondtam. A "törvényes" legális hasznosságra gondoltam.

    Mondok egy példát: Torrent -> illegális tartalmak decentralizált megosztása (egyik illegális hasznosság, ugye) Torrent -> Működési elv bevezetése Windows frissítések decentralizált terjesztése egy lokális hálózatban ezzel tehermentesítendő a frissítésért felelős centralizált szervert és gyorsabb terjesztés. (legális hasszánosság)

    Na ilyen példát pl egy coinra.

    Nem én vagyok demagóg hanem akik többet akarnak beleláttatni valamibe amibe nincs más. Mondom meggyőzhető vagyok.

    Mondom te mért nem vagy lapos földhívő, hiszen te sem tudsz egy egyszerű mondattal szolgálni, hogy mi más értelme van egy coinnak, mint az anonim eszköz.

    Még egyszer kifejtem a torrent/coin decentralizáltsága egy tulajdonság mert önmagában az, hogy valami centralizált vagy decentralizált csak tulajdonság. Mint a takaró puhasága.

  • LamerGyuri

    senior tag

    válasz Nikosi #60 üzenetére

    Ne már.....most akkor tényleg nem lapos a Föld? :F
    Engem átvertek :O

    :DD

    "Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

  • Reggie0

    félisten

    válasz Nikosi #60 üzenetére

    A decentralizaltsag elonye, hogy nincsen egy harmadik fel, amiben meg kell bizni es onkenyesen bele tud nyulni a rendszerbe, valamint biztonsagossa is teszi(kevesbe hamisithato elszamolas). Nincs olyan, mint pl. cipruson tortent, hogy az allam eldonti mikor milyen mertekben ferhetsz hozza, illetve a szamlad x szazalekat lenyulja egy harmadik szereplo felelotlen gazdalkodasa miatt. Ezen felul a vilagon barhol el tudja erni egymast ket fel extra kozvetitok, egyezmenyek es szarakodasok nelkul. A szamladat a matematika biztositja es nem a jog, amelyet nem lehet pillanatnyi erdekek szerint szelkakasszeruen felulirni.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #62 üzenetére

    "...A cryptozas pedig mindenki szamara nyilvanossa teszi a tranzakciokat es a coinok utvonlat..."

    Szóval szerinted a hatóság pontosan tudja ki miért fizet és kinek, persze mindenki ki is fizeti a vásárlásai utána kötelező adót (áfa, személy jövedelem adó). A bányászat (cryptozás) működteti a tranzakciókat, de nem teszi láthatóvá a coinokat a hálózaton kívül, ergo csak segíti a rendszer anonim működését, a rendszeren kivúli hatóságok számára a tranzakciók totálisan anonimok maradnak.

    "...A turizmus rejtozkodesi lehetoseget es terjeszkedest nyujt a bunozoknek, a gaming pedig gyakorlasi es kommunikacios lehetoseget nyujt a terroristaknak..."

    Bocs de ennek izzadság szaga van. Ez olyan, hogy a hipo is mérgező meg a varázsfű is, ha a hipót megiszod meghalsz, de meghalsz a varázsfűtől is ha túltolod. De az egyiknek hipó van haszna is mert fertőtlenítőként is használhatod. A varázsfűnek meg csak a a diller és előállító számára termelt haszna van semmi több.

    "Vajon melyik az elitelendobb vagy a hasznosabb az emberiseg szamara?"

    Nincs elítélendőbb, meg kevésbé elítélendőbb. Minden káros és hasznos is egyben. De azért összevetésként hány embernek teremt megélhetést a turizmus sok szegény országban. Hány ember számára teremt megélhetést a gaming mint ipar világszerte. Vessük össze ezt a számot a crypto bányászattal. Ha már összevetésekről van szó.

    Ugyan nem nekem írtad de reagálnék erre a mondatra.

    "Csak meg kene probalni nem irigyseggel nezni ra, ez olyan magyaros szokas, nehogy mar
    valaki jol jarhasson, ha te lekested a vonatot vagy nagyon nem ertesz hozza."

    Senki nem sajnálja egy bányásztól sem a megkeresset pénzét én legalábbis nem, tegye csinálja szíve joga. Én a drog diller-től sem sajnálom, hogy mennyit keres csinálja bevállalta, ha elkapják majd leüli ennyi. De ne akarja már valaki grál lovagnak beállítani magát mert cryptot bányászik.

  • Reggie0

    félisten

    válasz Nikosi #66 üzenetére

    Nem ezt mondtam, azt mondtam, hogy latszik milyen szamlarol merre megy a penz. Az azonosithatosag egy fokkal nehezebb, de az adatbanyaszat eleg konnyen beazonosithatova tudja tenni a legtobb tulajdonost.

    Persze, ahogy a coinokra rahuzni a bunozest is izzadtsagszaga van. A varazsfunek pont annyi haszna van, mint a gamingnek: jo esetben jol erzed magad tole. Latod ez is bizonyitja, hogy a gaming tok felesleges :)

    Miert szamit hany embernek nyujt megelhetest? Ez olyan demagog szoveg, mintha azt mondanam szamoljuk ki hany lelegeztetogepet lehetne gyartani a turizmusra elpazarol energiabol.

    Senki sem allitja be magat gral lovagnak, messze nem errol van szo, hanem arrol, hogy nem helybol megbelyegezni kell az ujdonsagokat, mint a sotet kozepkorban. Tudom, a valtozas es fejlodes faj es neha a fejlodesben vannak sikertortenetek es zsakutcak. Ha a bigott valtozatlansag-partiakra hagynank ezeket a donteseket akkor a vilag nem fejlodne sehova. Nem azzal kene megmerni a dolgokat, hogy kinek mennyire nem tetszik csokonyossegbol. Ha hagynank, akkor rock&roll se lenne, mert az a satan zeneje es csak zulleszti a fiatalokat...

    [ Szerkesztve ]

  • lenox

    veterán

    válasz Nikosi #63 üzenetére

    Nem cáfoltam magam sehol. vs De ez csak egy tulajdonsága a takarónak és nem a létezésének értelmes célja.

    Szoval hasznos valakinek, de ez nem ertelmes celja. Hanem?

    Elfogadom, hogy hasznos hiszen le is írtam, nagyon is hasznos abban, hogy illegális dolgokért anonim módon fizess, nagyon hasznos pénzek mozgásának hatóságoktól való elrejtésére, ennek ellenkezőjét nem is mondtam.

    Demagogia, es megint cafoltad magad.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Hidd el ezt értem és eddig is tudtam. De most őszintén vegyük például a bitcoint mi véd meg tőle, hogy tegnap még 200 dollárt ért egy coinod, holnap 40.000 de holnap után már csak 10-et.

    Mivel a coinod egy Picasso festmény aminek annyi az értéke amennyit éppen adnak érte lehet ma 100 millió, de ha holnap meg 0. Mi garantálja, az értéket. Mert lehet, hogy a dollár, euro, forint centralizált nyomon követett, de volatilitását nézve egy coinnal szemben maga a stabilitás.

    Másrészt ideának szép, hogy majd ez leváltja a dollárt, euró-t és más jelenlegi pénzt. Ősszintén melyik állam engedné azt, hogy elvesztése a kontrolt a fizető eszköze felett, melyik nagy multi cég, banknak lenne érdek a jelenlegi rendszer megváltoztatása. Ha pedig reálisan átgondolod, a coinok alkalmatlanok a pénz leváltására. Hiszen minek akkor bank, hol az átláthatóság, az állami kontrol. Utópia és nincs realitása még nagyon sokáig ha lesz egyáltalán valaha (Saját véleményem szerint soha nem fog egyetemegesen elfogadott pénzként funkcionálni).

    "A szamladat a matematika biztositja es nem a jog, amelyet nem lehet pillanatnyi erdekek szerint szelkakasszeruen allandoan felulirni"

    Igaz részben, de a coinod értékét meg valójában spekulánsok rángatják jobbra balra teljesen alkalmatlan fizető eszköznek. Ráadásul már minden sarkon coin terem szerintem több mint 1000 féle coin létezik, mert már boldog boldogtalan kitalál egyet, ez így sehova nem vezet.

    Mindig is kiszolgáltatod leszel, hiszen lásd Mianmar(burma), úgy dönt a hadsereg mától mi irányítunk. Nincs biztonság csak annak az illúziója. A jog pedig már ha egy közösség egyetemlegesen elfogadja az ami élhetővé teszi a világot. Különben a legerősebb szolgája lennél te és én is. Hidd el egy jogbiztosítás nélküli világ maga a pokol lenne, a jog nem olyan rossz mint azt sokan hiszik. A törvények létében is meg kellene látni a jót is nem csak a rosszat. Minden anarchia hívőnek javaslom próbálja ki azt ha valaki tejhatalmat gyakorol felette úgy, hogy semmit nem tehet ellene mert anarchiában ez várna egy csoport 90%-ra és nincs garancia arra, hogy te lennél az úr és nem a szolga.

  • azbest

    félisten

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    És mitől decentralizált az, ha a kínaiak megszerzik a számítási kapacitás legalább 51%-át? Az a mondás, hogy a biztonságot az garantálja, hogy nem egy kézben van a kapacitás. Kínában gyártják a videokártyákat. Kínában van olcsó áram. Kínaiak a legnagyobb bányászok.

    Pesze, majd a többiek még több energiát kezdenek elégetni, hogy megint kevesebb arányú legyen a kínai kapaciás az összből. Egy végtelen verseny, hogy mindig több legyen valakinél. Az egész egy zseniális példája a fogolydilemmának. Mindenki nagyobb hasznot akar magának és ezért túllicitálja a többieket, s így mindenki rosszabbul jár.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #68 üzenetére

    "...Nem cáfoltam magam sehol. vs De ez csak egy tulajdonsága a takarónak és nem a létezésének értelmes célja.

    Szoval hasznos valakinek, de ez nem ertelmes celja. Hanem? ...."

    Bocs de ez most nekem zavaros szerintem nem érted amit mondok, vagy játszod az értetlent, legalábbis remélem, hogy játszod az értetlent. Ha ezután sem érted mit mondok, értelemtelen a további ragozása a témának.

    coin takaró

    Decentralizáció = puha <- tulajdonság
    ????? = ne fázzak az ágyban. <- cél

    Te mint célt definiálod a decentralizáltságot mikor az csak egy tulajdonság. De a decentralizáltság önmagában értelmezhetetlen mint cél.

    ???? => helyére várnék valamit amin nem az, hogy anonim módon tudjuk fizetni valamiért úgy, hogy a tranzakcióm a hatóságok elől rejtve maradjon. Lásd torrentes példám.

    "Elfogadom, hogy hasznos hiszen le is írtam, nagyon is hasznos abban, hogy illegális dolgokért anonim módon fizess, nagyon hasznos pénzek mozgásának hatóságoktól való elrejtésére, ennek ellenkezőjét nem is mondtam.

    Demagogia, es megint cafoltad magad."

    Lovagolsz a szavakon de legyen akkor, hogy ne tudj tovább trollkodni: legális hasznossága nincs. (Lásd torrent példám) Ha van kérek egy választ!

  • lenox

    veterán

    válasz Nikosi #71 üzenetére

    Megfejtes: ne fuggj harmadik feltol. De ha tenyleg vitazni akarnal, akkor nem kerdeznel ilyet, hiszen ez mar le lett irva. De csak trollkodni, a demagog erveidet elpuffogtatni akarod. Szerintem legyunk tul rajta.

  • válasz Nikosi #71 üzenetére

    A kriptovaluta célja a decentralizáltság. Inkább azt a kérdést kéne feltenned, hogy ez mégis miért jó. :)

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    "Az azonosithatosag egy fokkal nehezebb, de az adatbanyaszat eleg konnyen beazonosithatova tudja tenni a legtobb tulajdonost."

    Ugyan vannak azok az "szervezetek"/oldalak ahova bedobod a coint majd egy kis centrifuga és kiveszed egy telejesen más ember coinját a tiéd meg megint más tárcájába jeleni meg. Mindenkinek meg lesz a coinja, csak a nyomok már kibogozhatatlanul kuszák lesznek. Vagy tök egyértelmű lesz a beazonosítás azaz, Gipsz Jakab fizet Teszt Jolánnak ennyit és ekkor és ez mindenféle adatbányászat nélkül ki lehessen szedni vagy az egész rendszer nem lesz elfogadható egy hatósági oldalról. De ha ilyen lesz és ráadásul teljes nyomkövetéssel akkor majdnem elveszti azt a coin ami ma értelme.

    "...Persze, ahogy a coinokra rahuzni a bunozest is izzadtsagszaga van..."

    Annyira nem mivel lehet fizetni a darkweb-en még működő piacokon illegális dolgokért? Nahát coinnal nem pénzzel, mit kér tőled egy zsaroló vírus, nem pénzt coint. Szerinted miben számol el ma már a kartel egy vásárlójával a drogokért coinnal. Igazából az egész Bitcoint az illegál húzta elő a sötétségből azzal, hogy a darkweb elfogadott fizetési eszköz lett. Előtte egy pizza is vagy 2000 bitcoin volt ugye már ha elfogadták mert azért sokkan nem is tudtak a létezéséről, pedig volt már "nagyon" régen.

    "...A varazsfunek pont annyi haszna van, mint a gamingnek: jo esetben jol erzed magad tole..."

    Hibás hasonlat, mert a varázsfűbe beledöglesz garantáltam, és gyorsan pár év hidd el, és jó ha nem az elsőtől. A gammingbe is haltak meg már persze ugye Dél Koreában halálra Counter Strikeoz-ta magát a csávó. Na de a gammingbe meghalnak 100000000 - 1 fő addig a varázsfűbe idő kérdése és 100-ből 100 fő. De én nem védem a gamminget csak ha már hasonlítgatunk.

    "....Miert szamit hany embernek nyujt megelhetest?...." Nem én hoztam ide Demagóg módon a turizmust, én csak rávilágítottam, hogy azért társadalmilag enyhén nem összehasonlítható dolgokat akartál összevetni. Tudod körte-alma.

    "...Senki sem allitja be magat gral lovagnak, messze nem errol van szo, hanem arrol, hogy nem helybol megbelyegezni kell az ujdonsagokat..."

    A Bitcoin (mint coin, bloklánc) nem annyira újdonság mint sokan gondolják. Van múltja fent már adtam belőle ízelítőt velünk, van már több mint egy évtizede, attól még neked másnak lehet új dolog nekem nem hidd el.

    "...fejlodesben vannak sikertortenetek es zsakutcak..."

    Így igaz maga a coin mint pénz zsákutca, de én például a másik kollégától is arra lettem volna kíváncsi, hogy vajon mire jó, esetleg a legális világban. Már velünk van egy évtizede, de nem látnám, hogy kitaláltak volna bármit azon kívül, hogy csináljunk egy újat jól spekuláljuk meg azt kasza, vagy használjuk illegális anonim fizetések elrejtésére.

    "Ha a bigott valtozatlansag-partiakra hagynank ezeket a donteseket akkor a vilag nem fejlodne sehova. "

    Ezzel maradéktalanul egyet tudok érteni

    Ettől függetlenül a coin-okkal kapcsoltban nem látom mivel is fejlődnék tovább. Ez olyan, hogy ha megnézzük az áramfejlesztésünk nagyobbik része semmit nem változott hosszú ideje hiszen máig a forgó mozgást alakítjuk árammá. Hogy a forgó mozgást szél, viz gőz, víz, idézi elő az nem nem változtat az elavult áramfejlesztési módszerünkön. Na ha itt lenne valami új az már komoly előrelépés lenne, de nem látom a coinnal kapcsolatban, hogy bármit is megváltoztatna.

    Mindenki azt bányássza és úgy ahogy akarja, joga van hozzá akár nekem is, de attól még mindig az egész jobbára csak egy illegális fizetésekre és spekulatív hazardírozásra jó piac. Amin sokat lehet keresni, de nem kellene mögé ideológiát gyártani. Egy jó üzlet kétes moralitással, és semmi több.

    De mint mondtam meggyőzhető vagyok

  • azbest

    félisten

    válasz lezso6 #73 üzenetére

    Erre már elhangzott a válasz: egy államok feletti, törvények felett álló utópa miatt.
    Hogy ne tudja bárki befolyásolni, átvenni az irányítást felette. Ami persze megintcsak egy utópia, mert láthatóan egy twitter kommenttel is lehet befolyásolni és 51% elérése sem lehetetlen - ami a tranzakciók hamisításához szükséges -, amikor egy helyről jön a számításra képes eszközök többsége is nem lehet kapni a világ többi részén.

    A decentralizálás normális esetben hibatűrést ad, itt pedig csak egy kifogás. Vakítás. Van egy teljesen mű valami, ami a deflációra épít és ettől megrészegülnek páran. Miközben a normál, nem kifordított pénzügyekben és funkcionális analfabéta a legtöbb ember.

    #74Nikosi
    plusz oda-vissza váltogathatják más coinpok közt is, és a valóban pénzként használt tranzakciókkal is vegyíthetik. Végülis a pénzmosás lényege is az, hogy egy valósnak tűnő kereskedelmi tranzakcióban megjelenjen, már állam által nemüldözött formában.

    Ez, hogy a hash technológiát erre használják kiváló kép az emberiségről: az exponenciális növekedés és a mohóság ami a mozgatórugója és "működésben" tartó ereje az egésznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #72 üzenetére

    Értem mire célzol csak nem mondod, ki így én mondom ki akkor helyedet a nekem szánt választ:

    A coin (a coin helyére tetszölegesen beszekezsthetsz bármelyik létező coin nevét) legális felhasználási lehetősége a jelenleg használ valuta/deviza (dollár, euro, stb...) leváltása a fehér/normál (nem illegális) kereskedelemben.

    Értem miért nem mondtad ez így ki mert ez jelenlegi formájában esélytelen és az is marad. Erről is beszélhetünk mert bőven meg tudom magyarázni miért is nem lesz a jelenlegi coinokból soha a már ismert pénz leváltó fizető eszköz.

    De mondok egy legális felhasználást helyetted, a bankok közötti pénzek mozgatását helyettesítő egyetemlegesen (világ) szinten elfogadott köztes fizetési eszköz. Na ez még elképzelhető is egy azért elég távoli jövőben ismerve az emberiséget és annak mentalitását.

    De ha lesz ilyen akkor az egy olyan coin lesz amit senki nem bányászhat, majd a bankok erre szolgáló szervertermeiben duruzsolnak a gépek és "bányásznak". Mezei embernek ebbe becsatlakozni se esélye se lehetősége nem lesz a bankok nem fogják hagyni. A mindenki által bányászható coinok meg megmaradnak annak amik.

    Ide is csak magamat idézem a jelenlegi coinokkal kapcsolatban:

    "Mindenki azt bányássza és úgy ahogy akarja, joga van hozzá akár nekem is, de attól még mindig az egész jobbára csak egy illegális fizetésekre és spekulatív hazardírozásra jó piac. Amin sokat lehet keresni, de nem kellene mögé ideológiát gyártani. Egy jó üzlet kétes moralitással, és semmi több."

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz azbest #75 üzenetére

    "...51% elérése sem lehetetlen..."

    Hát igen ezt még nem is boncolgattam, Ha meg van a bűvös 51% akkor annyi a nagy decentralizáltságnak és függetlenségnek. Az elérése pénz és akarat kérdése még a nagy coinoknál is.

    Ráadásul a decentralizáltság mint szó és cél önmagában értelmezhetetlen szerintem. Mert ahhoz, hogy értelmet nyerjen azt is meg kell adnom, hogy mi decentralizált. Mint a puhaság is ha nem mondom meg, hogy mi az ami puha önmagában csak egy szó, egy jellemzője valaminek. Önmagában nem lehet cél csak ha valamihez hozzákötöm, a puhaság esetén például egy takaró. Együtt már értelmezhető cél puha takaró.

    "Miközben a normál, nem kifordított pénzügyekben és funkcionális analfabéta a legtöbb ember."

    Itt jön be az örült csapda, vajon aki megrészegülve a volatilitás okozta hozamok láttán (lsd.: Bitcoin) bolond mód vásárol, vagy invesztál pénzt kisebb coinok bányászásába tudja vajon mit csinál. Tisztába van vagy csak a haszon lebeg a szeme előtt. Sajnos szerintem csak az utóbbi.

    Az atommag hasadást is először bombának használtuk és csak utána áram termelésre. Ennyit az emberiség bölcsességéről.

    Másik ami ez már csak kitérés ez a bányászat szó: Könyörgöm nem tudom ki találta ki, hogy egy "rendszerben" a tranzakciók lekezelését egy bányászat szóval helyettesítsük. Mondjuk ez így misztikus, bár a tevékenységnek amit a coin-okkal kapcsolatban bányászásnak hívunk teljesen félrevezető megfogalmazása. De jól hangzik olyan kis trendi szó, csak majdnem olyan mint a "gőzpöfögészeti tovalököndöc" bár az legalább ráutal a gőzmozdonyra.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    Ez már tényleg elmebetegség és a pazarlás legkirívóbb példája. Drága HW-t, rengeteg áramot használnak, szennyezik a földet és miért is? Hogy legyen valami, aminek csak az ad értéket, hogy bízunk abban, hogy holnap is jön egy hozzám hasonló madár, aki hasonlóan értékesnek tartja majd. Észbontó tényleg, ha regényben írnák le, mint az emberiség téboly

  • nihill

    őstag

    válasz lezso6 #73 üzenetére

    Kérdezzünk meg inkább az irániakat, végülis róluk szól most ez a cikk.
    Valószínűleg ők azt mondanák, a bitcoin arra jó, hogy elmenjen náluk az áram.
    De biztos bennük van a hiba.

  • Somatom

    veterán

    válasz nihill #79 üzenetére

    Sztem az ottani vezetés magasról tojik arra, hogy a lakosságnál stabil az áram, vagy sem. Az állam megengedi néhány cégnek a bányászatot, akik ezért kriptovalutában tejelnek az államnak. Ebből az állam tud illegális (pl. terrorista) projecteket finanszírozni.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • carl18

    addikt

    Szép új világ! Mindenki a pénz miatt a sajna haszna reményében haza vágja a bolygót. Nem a bányászokat védem, de miért különb egy bánya farmban végzik a kártyák a munkájukat mint sem otthon egy gamer pc-ben?
    Mert játszani otthon már élvezet cikk és az nem környezet szenyezés egy RTX 3090-el?

    Most kínára vissza térva amerika profit éhsége az oka hogy így felvirágzott. Gondoljuk bele már minden ott készül, tévé, hardverek, ruhák. Mennyiség a minőség felett, aztán kit érdekel hogy 3 év múlva kidobhatod...

    A Ruha iparra vissza térve van olyan magyar nagy kereskedés aki az olcsó filléres ruhákat elkészítésében gyerekmunkások is kiveszik a részüket.

    Szóval mielőtt másra mutogatunk ez a világ nem a bányászoktól lesz rossz. Kár rájuk mutogatni, ők is csak egy szelet a nagy környezet szenyezésből.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Nikosi #77 üzenetére

    Mivel az atommagot hasítani sokkal könnyebb, mint szabályozottan hasítani, így semmi meglepő nincs benne, hogy előbb volt bomba és csak utána áramtermelő folyamat. A fúzió ugyanez, csak ott még nem tudunk áramot se termelni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Somatom #80 üzenetére

    Egyetertek. Iranban nem hiszem, hogy a kormany tamogatasa nelkul lehet banyaszni ugy, hogy az mar a halozat stabilitasat okozza gyakran. Nekik pont azert kell, mert ez egy olyan eroforras, kereskedelmi termek, amit nem tudnak embargo ala vonni. A nep rohadjon meg, a bitcoin az uj olaj az irani kormanynak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • vinibali

    őstag

    erdemes megnezni a wikipediat, hogy Iranban mennyi, milyen es mekkora teljesitmenyu eromuvek vannak: List of power stations in Iran
    es akkor ugyan ez Magyarorszagon: List of power stations in Hungary

    [ Szerkesztve ]

    BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

  • Reggie0

    félisten

    válasz Nikosi #77 üzenetére

    51% meg sokmindenre nem jo, mert az csak a tranzakciokezelesben ad decentralizaltsagot, de a node-ok kozott nem. 51%-al a tranzakciok vegrehajtasanak a sorrendjet, idejet, vagy megletet lehet befolyasolni, de a tartalmat nem. Ez csak arra alkalmas, hogy
    a) a fizetes soran csaljanak, amikor mas, nem visszavonhato szolgaltatast kapnak a coinert cserebe. Erre tokeletes megoldas a confirm time novelese.
    b) masok tranzakcioit lehetetlenne tegye.
    A coinjaid ettol meg nem fognak eltunni, a szamlad biztonsagban van.
    Ettol meg a konszenzus-ban nem szereznek tobbseget. Es ha jelentos dolog lenne a bitcoin meg azt is megkockaztathatna ezzel kina, hogy levagjak az internetrol.

    #74 Nikosi: Persze, de erre vannak ceghaloktol kezdve minden egyeb penzmosoda is, ez nem a bitcoin sajatja.

    "Annyira nem": Es? Az utcan arulnak coinert drogot, vagy KP-t kernek? A kurvanak coinokat adsz, vagy KP-t? Szoval akkor a KP a bunozest segiti?
    Komolyan, hagyjuk mar a demagogiat.

    "Hibás haso...": A varazsfu alatt nem kell varazsfure gondolni, gondolhatsz barmilyen drogra. Mondjuk az LSD-be nem fogsz belehalni. Ha mar csak szorszalhasogatassal tudod alatamasztani az altalanos kerdeskoroket, akkor ott baj van.

    "Így igaz maga a coin mint pénz zsákutca," Es ezt te honnan tudod elore? Esetleg lottoszamokat mondanal?

  • Zanik

    addikt

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    A fast fashion is káros, senki sem állítja hogy nem az. Ha kritizálsz valamit, az nem azt jelenti hogy más, szintén kritizálható dolgot meg dicsérsz. Rengeteg olyan iparág van ami súlyos károsanyag kibocsátással jár, de vannak az emberiség számára hasznos (alap ruházkodás) és haszontalan (fast fashion) vetületei. A blokklánc technológiának és a kriptovalutáknak is lennének hasznos felhasználási módjai. A "bányászláz" ettől még egy öngerjesztő és rendkívül pazarló jelenség, ergo kritizálható.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Reggie0

    félisten

    válasz Zanik #86 üzenetére

    A kritizalas es a betiltas kovetelese azert valljuk be ket kulon mufaj. Amikor arrol beszelunk, hogy valamit be kene tiltani, akkor ott bizony lehet sorrendet is allitani, hogy mit kene elobb betiltani.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz nihill #79 üzenetére

    Semmi Gond skacok, amint vissza érek Perth be, beugrok a volt munkálatomhoz . Irániak. :C Remélem még tudják mondani, azt már kiderítettem miért preferálják a lányok analizálását, hiszen úgy a kecske is jóllakik és a szüzesség is megmarad. ;)

  • Reggie0

    félisten

    válasz nihill #79 üzenetére

    Mondjuk ha valaki irani akkor sokat szivatjak. BTC valtok szoba sem allnak veluk, meg akkor sem, ha nem iranban elnek, igy marad a banyaszat.

  • Cefet

    aktív tag

    Hát ezért nincs videókártya...
    Csak hozzávetőlegesen számolva: 450MW becsült összfogyasztást, és kártyánként 200W fogyasztást számolva az 2,25 millió VGA kártya. És ez csak egy (kicsi) ország. Nos azt hiszem, hogy a katonai kiadásokat nem számítva ettől nagyobb pazarlás nincs jelenleg ezen a bolygón... :(((

  • Reggie0

    félisten

    válasz Cefet #90 üzenetére

    A nagy kulonbseg miatt az aram araban, illetve az embargo miatt, Iranban foleg a regebbi hardverek mennek, amik mashol mar nem uzemeltethetoek gazdasagosan es persze olcson kaphatoak.

  • Ixion77

    őstag

    válasz Cefet #90 üzenetére

    "ettől nagyobb pazarlás nincs jelenleg ezen a bolygón... :((("

    +1
    Sem a magas árfolyam, sem az hogy már nagybefektetők is veszik nem igazolja a kriptovaluták létjogosultságát. A véleményem ugyanaz mint 5 éve: be kell tiltani. A kriptobányászatnál nyilvánvalóbb értelmetlen klímapusztítást nem tudok mondani. És akkor még nem vettem számba hogy ez a feketepiac fizetőeszköze valamint a Kínai rezsimet illetve más, a környezetvédelmet lesz*ró országokat is támogat vele a világ.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Darmol

    senior tag

    válasz #06658560 #82 üzenetére

    Valójában de igen, egyszerűbb áramot termelni vele, ugyanis arra alacsonyabb dúsítás is elég.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • mepet

    addikt

    Szemetek! "Irán nagyon keményen fellép a bányászfarmok ellen, ha azokat átlagos állampolgárok üzemeltetik." És jutalmazzák egymás feljelentgetését is, felfordult a gyomrom mikor olvastam...

    Pont az államok ilyen mérhetetlen szemétségei miatt létezik a bitcoin.

    Tudom, már sokszor linkeltem a kedvenc idézetem a témában, de most is nagyon idevág: [link]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Darmol #93 üzenetére

    Nem egyszerűbb. Azt szabályoznod kell, el kell vezetned. Robbantáshoz meg csak be kell indítanod a folyamatot.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    Azért maradjunk annyiban, hogy az itthoni bányászok java tesz is azért, hogy simán csak élősködőknek lássa őket egy csomó ember. Nem sok olyan a témában járatos és ezzel pénzt kereső( vagy próbáló) delikvenssel találkoztam, aki ezután hajlandó lenne mondjuk adózni. A legjobb duma volt eddig, hogy Ő viseli a kiszámíthatatlanság kockázatát, miért adózna, ha pénzt tesz bele.... WTF? Meg a költségei, meg stb.... Érdekes módon itt sem olvastam olyat senkitől, hogy becsületes jövedelemként is megállná a helyét. Vajon miért?
    Nem vagyok a haladás ellen, de az is b@szott demagóg duma, hogy aki későn szálna föl.... Mégis mire? Decentralizáltság. Ok. Anonim lopás gyakorlatilag. Mert az emlegetett turizmus, gaming, stb mérhető jövedelmet generálnak, ami után az ember leteszi amit le kell.
    Nem feltétlen a technológia a baj, vagy amit el akarnak vele érni. Hanem pont a fent fejtegetett gyökér mentalitás. Biztos tök jó otthon olvasgatva meggazdagodni fű alatt.
    Nekem is van kockázatom, költségeim, mégis fizetek iparűzési adót, Áfa-t, stb..... Hány bányász teszi meg ugyanezt? Mert bizony állambácsi leszarja, ha nekem valami nem jön össze. Én is teszek rá, hogy más abba mit tesz bele, kockáztat(?) amíg ha ezzel vagyont tud szerezni csak nettó tolvaj marad. Már amennyiben azt elhallgatja. Biztosan akadnak kivételek. Nem tudom hol a hiba, talán mégis kéne az egész mögé valami szabályrendszer? Viszont akkor ugye pont értelmét veszti....
    Csak, hogy világos legyen a problémám: a bányászat jól jövedelmez. Tök jó, hajrá. Minden dolgozó képes ember bányászni kezd, rigeket épít, hűtést tervez. Se adó, se tb, csak a kerítés kolbászból. Ki és mi fogja cipelni az egész struktúrát? Miért tanulna bárki mondjuk orvosnak, mérnöknek, st ha egyszer máshogy is meg lehet élni?
    Egyenlőre- szerintem- inkább olyan aranyláz szaga van a dolognak, amivel néhányan jól járnak, mint valódi értéke. És az értékénél félre teszek mindent, csak a rendszer fenntarthatóságát veszem! Mert az bizony így egy mesterségesen generált számokkal ellátott nulla.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • válasz #06658560 #95 üzenetére

    Nem. Nagyon nem.

    A bombához dusított urán szükséges, hogy gyorsan játszódjon le a reakció, azaz robbanjon. Míg reaktor esetén pont hogy kontraproduktív a dúsítás, mert a lassú, kontrollált reakció a cél.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • azbest

    félisten

    válasz tomcat78 #96 üzenetére

    "Minden dolgozó képes ember bányászni kezd, rigeket épít, hűtést tervez."
    Azon kívül, amiket szerint jogosan írtál, ez még azt is eredményezi, hogy minnél többen szállnak be fukarság jegyében, annál inkább elértéktelenedik a felszerelés, mivel az össz kapacitáshoz mérten növeli a rendszer a fingfűrészelés nehézségét. Szóval a kis prolik saját magukat darálják be. A nagyon buknak legfeljebb rajta, de a haszon nagyobb része is náluk landol. Meg persze az egész deflációs lufifújásnak a korán beszállók a legnagyobb nyertesei, mint ahogy az mlm-nek is. A kis prolik feketén próbálnak hasznot kipréselni belőle, mint az mlm-nél is. De még nagyok is belebukhatnak, ha egy még nagyobb játékos lesz mellettük.

    Ezért is hoztam fel a játékelméletes példát korábban. Kb hidegháborús fegyverkezési verseny lenne még jó párhuzam. Amikor az erőforrások irdatlan mennyiségét teszik be a versengésbe, miközben a normális embereknek meg nem jut. Lassan elérünk oda, hogy a többi körülménnyel együtt, már az egész gazdaság számára közvetlen kárt okoz ez az őrület, mert nem tudnak felszerelést vásárolni vagy durván túlárazva kapnak csak valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #96 üzenetére

    Csak azert nem olvasol ilyet, mert Mo-hoz hiven olyan kuszak a szabalyok es egymasnak ellentmondok a hivatalos csatornakon jovo allasfoglalasok az adozassal kapcsolatban, hogy egyszeruen nem merik az emberek bevallalni. Amugy meg nagyon sokan akarjak, hogy ez megoldott legyen, mert nyilvan fekete penzbol max tankolni lehet, de lakast venni nem.
    Pont emiatt van egy kriptovalutak es adozas topic is PH forumon, mert az emberek nem tudjak mit hogy lehet csinalni es vakarjak a fejuket, hogy hogyan ontsek ezt legalis formaba.

    Ugyhogy nagyot tevedsz, sokan legalisan szeretnek ezt csinalni.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz azbest #98 üzenetére

    A végével csak részben értek egyet. Hisz még a hidegháborús fegyverkezésnek is volt célja. Hozzá adott érték, ha úgy tetszik. Most azt tegyük félre, hogy ez adott példában ez épp nem pozitív. Bár ugye, mint tudjuk az emberiség történelme során a háborúk hozták a legtöbb nagy fejlődést.
    Én ezt hiányolom az egész coin mizériából. Nincs célja az egyén ( vagy egy szűk réteg) meggazdagodásán túl. Sokféleképp meglehet közelíteni. Nem elitélem a dolgot, mint technológiát. Hanem a hozzáadott értéket hiányolom belőle. Mert ugye a termeljünk fizetőeszközt önmagában kevés, ha nem tudsz mit venni rajta. És ugye ha mindenki "pénzt" termel, nem lesz aki azért kapható terméket gyártana, tervezne, sütne, szolgáltatna stb.
    Józsi dolgozik, ül az asztal mellett, tervez. Amit megtervez Pistáék gyártják. Marika néni meg élvezi az egész hasznát, mert könnyebb lett az élete tőle. Pénz mozog, mindenki kapja, amit vár a munkájáért, vagy Marika néni a pénzéért. Működik a rendszer, van értéke a munkának és a pénznek.
    Coin: Józsi bányászik, Pista bányászik, Marika néni szarik a háztartásra, hisz bányászik. Mire tudják költeni a coinjaikat, ha nem marad semmi, amit vehetnek? Nincs hozzáadott érték néhány utópisztikus ( és nem fenntartható) álom, és némileg talán anarchista gondolaton túl. És mindezt úgy, hogy saját magát lövi tökön a rendszer, mivel a nagyok itt is megzabálják a kicsiket. A nagy decentralizáltságban a nagy pénz a nagyok zsebében landol....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák