Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #126 üzenetére

    Na jó, de akkor még mindig nyitott a kérdés, hogy a Btc voltaképp mi?
    Én abban a pillanatban adó köteles vagyok, ahogy elküldöm a számlát. Tehát ha úgy vesszük, még csak igényt támasztok pénzre egy elvégzett munka után. Már a NAV- nál van, abban a pillanatban, ahogy rá nyomok a számla elküldésére. És akkor is be kell fizessek az összeg után mindent, ha nem kapom meg, vagy késve, stb. Ja, és ugye adózás szempontjából nem is a számla kiállításának idelye számít, hanem a teljesítés időpontja.
    Pont annyira lehet vele kiskapuzni.... Ezt nem tudom, de ahogy próbáltam utána olvasni kb semennyire nem egyértelmű. Vagy rossz helyen olvastam. Vagy hülye vagyok :DDD
    Biztosan lehet legálisan csinálni. Viszont azért olvastam érdekes megoldásokat a másik oldalra is. És inkább azt látom, hogy a meggazdagodás reményén túl, bizony a kiskapuk minél jobb kihasználása az egyik érv mellette sokaknak. És ezt mondjuk egy cégvezetőtől olvasni azzal a felkiáltással, hogy adózik Ő eleget amúgy is..... Már megbocsáss, de inkább nem minősíteném. A sokak arányaiban nem tudom mit takar százalékosan, mert gondolom van aki kérdés nélkül igyekszik legális vagyont csinálni belőle. Így értelemszerüen az Ő hozzászólásaikat valószínűleg kevesebbet látom.
    A pont annyira lehet vele kiskapuzni résszel viszont nem tudok egyetérteni ebben a formában. Mivel maga az elszámoltató rendszer sem tud séma alapján mit kezdeni vele, így több a lehetőség a pénzek eltüntetésére. Akár magas szinten gondolkodva. Nem feltétlen Pistike sufniban összelapátolt pár száz eurojára gondolok.
    30%.... Na erre mit mondjak? Szted nekem mondjuk adott egységnyi pénzből mennyi marad meg tisztán? Kft-ről beszélünk, sumákolás nélkül. Ugye nem kell ecseteljem, hogy az a 70% nekem pl kánaán lenne, ha megmaradna a végelszámolásnál. Azt nem mondom, hogy kevés a 30, vagy emeljenek rajta. Épp csak senkit nem tudok sajnálni, hogy annyit be kell (kéne) fizetni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák