Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    VRAM terület egy hatalmas homály mert ezek a tesztek nem mutatják ki mi a helyzet. Az hogy egy játék képes telepakolni akár 6 gigát is önmagában semmit sem jelent, ha ténylegesen csak pár gigát használ belőle...értsd az hogy egy lusta trehány kódot bennehagynak hogy szemeteljen nyugodtan nem jelenti azt hogy ténylegesen igényli a játék a több memóriát. Nem lehet bonyolult feladat megtölteni a memóriát. Volt egy két ilyen teszt és bizony pl a shadow of mordor betonstabil 2 giga rammal is messze túllépve az ajánlott beállítást, míg a GTAV tényleg igényli a 2 gigánál több memóriát.

    Az FPS-ek alapján ott van a nagy tesó nyakán, az érdekes teszt az fps ingadozások lennének, valószínű pár játék esetében jobban ingadozna a teljesítmény. E mellett pár játék nem enged magas textúra beállítást. Ha 4 gigás lenne én tuti ilyet vennék, a 3 már nálam is elérte a necces kategóriát. De ettől függetlenül ez is vetélytársa a 470-esnek, sőt. Itt is leírják hogy a 2-2,1 ghz-et szinte mindegyik nvidia gpu hozza, a kevés fogyasztás miatt ráadásul rá is lehet nyomni halál nyugodtan állandóra. AMD hatalmas mázlija ez a 3 és 6 gb, mert ezek terelnek sokakat a 4-es széria irányába (igen én már láttam olyan írást hogy a 6gb is kevés ezen kategóriára :DDD )

  • Peat;)

    veterán

    válasz AxBattler #128 üzenetére

    A giga wf már inkább sztenderd hogy 100 alatt van, ha nem vársz egy napot és lesz máshol 100 alatt...éilletve beleolvasol a 480-as topikba nagyon ingadozik a hűtés minőség. Megint az van mint mindig: ha utánajár valaki, kivár egy akciós árat arra a modellre az AMD oldalon akkor igen jobbat kap. Ha csak ár alapján dönt és nem tájékozódik elég nagy eséllyel szívhat AMD oldalon.

    Ezzel szemben nvidia: megveszi valaki bármely modellt, az felboostol órajelekben az egekbe gyárilag és teszi a dolgát. Szerintem ez már az az árkategória ahol 10% árdifferencia teljesen mindegy, ha a minőség az egyik oldalon sokkal kiszámíthatóbb akkor én azt fogom választani, színétől függetlenül. De évek óta ez a szín a zöld, pedig a nano-val, vízhűtéssel én komolyan azt hittem hogy az AMD komolyan veszi majd a dolgokat, vagy komolyan veteti a márkákkal. Az MSI ezt megtette, csak drágább mint a konkurencia. Mást nem mernék vásárolni az AMD oldalon. Egyetlen márka egyetlen modellje hozza azt amit kell. Azért ez nem kínálat, vagy olyan kínálat mint anno a szociboltok portékája, ez van és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz AxBattler #148 üzenetére

    Olvass bele a 480 topikba, nem én találtam ki ezeket. Én először 480ast majd 470est szerettem volna vásárolni.

    Az árban sincs igazad, több megbízható helyen is előfordul ténylegesen kaohatóan 100 alatt, pont 100 környékén meg még több modell.

    A két kapcsolódó topikban ott az info de láthatóan van egy elképzelésed ami fix, elfogadom.

  • Peat;)

    veterán

    válasz AxBattler #179 üzenetére

    "A giga wf már inkább sztenderd hogy 100 alatt van, ha nem vársz egy napot és lesz máshol 100 alatt..."

    erre reagáltál hogy nem, csak linkeltek többen is.

    Megint én "Az árban sincs igazad, több megbízható helyen is előfordul ténylegesen kaphatóan 100 alatt, pont 100 környékén meg még több modell." Ma megnéztem ez az állítás már megint él. Ráadásul több nem ref modellre is. Amióta leírtam az első írásomat minden nap élt az állítás legalább egy nem ref termékre, készletről, 1-2 nap alatt átvehető termékről beszélünk.

    "A" eset: nem tudod mit jelent a giga wf, tegyük fel, ez esetben ez a gigabyte egy modellje, ami tűrhető szintet üt meg. Persze egy MSI gaming sokkal jobb.

    "B" eset: rosszindulattal és megkérdőjelezhető stílussal írod hogy "nyomatok" olyat hogy "csomó" bolt.

    "C" eset: nem azt olvasod amit írok, hanem azt amit te gondolsz mögém.

    Sajnos más eset nincs. Nem értelek miért probléma az hogy egy 1060 6gb-ot meg lehet vásárolni 100e alatt. Szerintem ennek elvárásnak kellene lennie és egyben jó is mert a 480 árakat rendbe rakja. Keserű embernek tartalak ez a pár fórum hozzászólás alapján, valahogy a rosszat keresed, még akkor is ha a valóság már jobb. Rossz napom volt, mégsem vagyok ennyire keserű. Te se legyél az.

  • Peat;)

    veterán

    válasz kolopele #199 üzenetére

    De 960-nál voltak normális modellek. Úgy néz ki 120wattos étvágy az a határ amit különösebb agytröszt nélkül bárki le tud hűteni kulturáltan, jelen esetben ez inkább a giga G1, de a wf2 sem annyira rossz mint beállítod, külföldi fórumokon is dicsérik.

    Az hogy mi van AMD, vagy nagyobb étvágyú nvidia oldalon a topik témájánál maradva irreleváns. (AMD oldalon személyes vélemény hogy nehéz úgy kulturált vga-t kiadni ha az AMD által beígért 150w helyett kiderül hogy jóval többet is bekajálhat...480-asra gondoltam, ki mikor és hogy tervezte meg a hűtést...akik később azok nyertek)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák