Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Remélem, ez nem a hasonló magyar találmány (Holografika Kft. féle"Holovízió") koppintása... Bár lehet, hogy a cikkbeli az a többihez hasonlóan sima stereo-3D.

    Matamata: Három lézerdióda van, de azokat azért alaposan meg kell küldeni ahhoz, hogy egy nagyobb felületen eloszlatva elegendő fényességet biztosítson. :)

    Egyébként a Planetáriumban még talán működő Lézerszínházban már vagy 12 éve alkalmaznak egy olyan piezoelektromos elven működő, nagyon gyors "lézer-eltérítést", amivel már akkor lehetett volna csinálni lézer-projektort, a CRT-kre jellemző pásztázós módszerrel. Megfelelő távolságból hatalmas és teljesen éles, kontrasztos képet lehetett volna vetíteni vele. De érdekes módon azóta sem hallottam hasonlóról. (Egyébként előtte ilyen elektromágneses-tükrös eltérítést használtak, ami csak egyszerűbb ábrákhoz volt elég. Az volt a terv, hogy számítógépesítik az egészet, real-time 3D effektekkel, stb. Én írtam a programot, egy próba is volt, aztán egyszercsak bejelentették, hogy lefújva, mert nem fér bele a keretbe, pár évig még megy tovább az eredeti műsor, jó az. :P :U )

    csibra: SLED? Az meg mi? (Nem találok ilyet, csak ezt. :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák